گیاهان آپارتمانی با رشد سریع

گیاهان آپارتمانی با رشد سریع

گیاهان آپارتمانی با رشد سریع کدامند؟

سینداپسوس (پتوس طلایی) گیاه آپارتمانی با رشد سریع

 

سینداپسوس یا پتوس طلایی

به گزارش گل فروشی آنلاین گندم: این گل ها یکی از زیباترین گونه های پتوس هستند. پتوس طلایی (scinadapsus aureus که امروزه در دسته ی پتوس طلایی (epipremnum aureum) قرار می گیرد)، یا پتوس رنگی با سرعت بالایی رشد می کنند و به فرهنگ های متفاوتی تعلق دارند. سینداپسوس به دلیل ساقه های پیچیده، بلند و انعطاف پذیری که از نیم متر تا 2 تا 3 متر رشد می کند، همچنین به دلیل داشتن برگ های متراکم، بیضی شکل، چرمی و رنگی از محبوبیت بسیاری برخوردار است. این گل ها یک زمینه ی سبز رنگ به همراه خال های نورانی، سفید و نقره ای برای شما به ارمغان می آورند. آنها را به آرامی لمس کنید. در مدت یک سال، یکی از برگها می تواند به طول یک متر رشد کرده و از دیوار آویزان شود. این ویژگی باعث زیباتر شدن این گل خواهد شد. این گیاه یکی از پر طرفدارترین گیاهان آپارتمانی است.

سروپژیا گیاه آپارتمانی با رشد سریع

سروپژیا

این گل سبدی با ساقه های در هم تنیده، انتخاب مناسبی برای افراد مبتدی به شمار می آید. این گل زیبا و جذاب مدام در حال رشد است. سروپژیا نوعی ساکولنت است که به دلیل شاخ و برگ در هم تنیده و ساقه های آویزان و طناب مانندی که روی آن به ندرت دو برگ در  جهت مخالف می روید، محبوب است. برگ های این گیاه به شکل قلب یا کلیه هستند و گویی با یک بافت تراکم پوشانده شده اند. ساقه های زیرین سروپژیا جوانه زده و موجب رویش مجدد می شوند. ساقه های این گیاه نسبتا بدون برگ می باشد. وجود تعداد کمی برگ زیبا و کوچک روی ساقه، جلوه ای عجیب و گیرا به این گل می بخشد.

گونه ای از سرپژیا که گل می دهد، مانند ساقه های بدون برگ این گیاه، کمی عجیب است. این گل های زیبا همانند یک چلچراغ از یک ساقه ی لوله مانند سر بیرون آورده اند و به جام گل جلوه ای عجیب بخشیده اند. زیبایی این گل ها با خال های تیره روی زمینه ی زرد رنگ، دو چندان شده است. این گل ها در تمام طول سال روی گیاه حضور دارند. سروپژیا از طریق برگ تکثیر می شود. طول ساقه های این گیاه تا یک متر رشد می کند. این گیاه در شرایط ایده آل روزانه در حدود ده سانتی متر رشد می کند.

فرفیون گیاه آپارتمانی با رشد سریع

فرفیون

رشد این گل از زمانی که برای ادا کردن نامش صرف می کنید هم سریعتر است! می توان این گیاه را ترکیبی از درخت بلوط و نخل سفید دانست که جزو گیاهان آپارتمانی با رشد سریع می باشد. این گونه ی گلدانی فرفیون، برخلاف آنچه درباره ی آن گفته می شود، بسیار خاص، مقاوم و زیباست. این گل که از گونه های ساکولنت محسوب می شود، رشد بدون دردسری دارد. فرفیون همانند یک درخت نخل، و نه یک کاکتوس، دارای خطوط سفید رنگی است (که با فاصله) که مانند تسمه ای به دور برگ های نازک گیاه بسته شده اند. اما زیبایی این گیاه با برگ های بیضی شکل و لبه های کشیده، که آن را به برگ های درخت بلوط شبیه می کند، دو چندان شده است. رنگ برگ های فرفیون سبز زمردی است. رگه های موجود روی برگ به طرز شگفت آوری هماهنگ هستند. تیزی های موجود روی تنه ی گیاه (که نشانه ی افتادن یک برگ هستند)، ساقه های شق و رق و برگ های ساتن مانند گیاه، به زیبایی این گل افزوده است. شیرگیاه در هنگام رشد پاییزی این گیاه، شکل می گیرد. دلیل وجود همیشگی کرونا همین است. گل ها درون برگ ها قرار دارند و می توانند در گلدان های کناری دانه پخش کنند. این دانه ها به سرعت رشد می کنند و در عرض یک سال از یک گیاه کوچک به گل نخل مانندی که در اطراف آن برگ های جوانی دیده می شوند، تبدیل خواهد شد.

بگونیا ستاره ای (begonia heraleifolia) و سفید بگونیا (begonia albopicta)

بگونیا ستاره ای (begonia heraleifolia) و سفید بگونیا (begonia albopicta)

اکثر افراد از لفظ “نگهبان” خانواده برای توصیف این گل استفاده کرده و آن را دارای قابلیت های جادویی تصور می کنند. اگرچه این تصور راه را برای یک بحث بی پایان باز می کند، اما باید گفت که برخی از انواع این گل های تزیینی بسیار سریع رشد می کنند.

گل ساعتی (passiflora) گیاه آپارتمانی با رشد سریع

گل ساعتی (passiflora)

این گل بالا رونده به مقاومت زیاد معروف است. نوع کشت و نگهداری از گل ساعتی، میزان رشد این گیاه را بین نیم متر تا چند متر تعیین می کند. این گیاه دارای برگ هایی پهن، متراکم و براق است. برگ ها به شکل قلب، ساده، چند ضلعی و یا عمدتا 3 تا 9 پر می باشند. رنگ برگها به منظور جذب بیشتر نور، تیره است. برگ های تیره رنگ و بالا رونده ی این گل، دست شما را در آفریدن یک زمینه ی زیبا و متضاد با گل های دیگر باز می گذارند. گل این گیاه بسیار برگ و به رنگی آبی، بنفش، آبی سیر، و سفید می باشد. این گل به طور طبیعی دارای طرح های عجیب و ترکیب رنگ های متفاوت است. اما به طور کلی، ویژگی گل مانند گیاهی است که در ابتدا کشت شده. قطر هر گل به 10 سانتی متر می رسد و دارای پنج گلبرگ و پنج کاسبرگ می باشد. گلبرگها و کاسبرگ ها به دلیل الگو و رنگ پیچیده قابل تشخیص نیستند. قسمت تاج گل ساعتی و افشانه های رنگارنگ آن، بین قسمت مسطح گل و ساقه قرار می گیرد. گویی که هرگل، دو یا سه گل می باشد. گل ساعتی به وجود یک سطح برای رشد نیاز دارد. در شرایط ایده آل این گل روزانه 5 تا 8 سانتی متر رشد می کند.

قلب ارغوانی گیاه آپارتمانی با رشد سریع

گیاهان آپارتمانی با رشد سریع

این گل کلاسیک، در کنار گل گندمی، یکی از زیباترین گل های تزیینی آپارتمانی است. این گل با برگ های ابریشمی خود بسیار سنتی، نوستالژیک و به گل اتاق خواب معروف است. ساقه های این گیاه زیاد بلند نیستند و به حدود 60 سانتی متر می رسند. اما باید گفت که از قابلیت رشد زیاد و تبدیل شدن به بوته های زیبا برخوردارند. ساقه های گوشتی و کلفت این گل، معمولا در رنگ های قرمز روشن یافت می شوند. برگ های متصل به ساقه، (که مانند کلاهک هایی روی آن قرار گرفته اند) بوته های آویزانی را تشکیل می دهند که طول آنها به 30 سانتی متر می رسد.

همچنین بخوانید: علت زرد شدن گل گندم

 

دیفن باخیا گیاه آپارتمانی با رشد سریع

دیفن باخیا

این گل معمولا در موسسات رسمی و آموزشی دیده می شود. از این رو دیفن باخیا تداعی کننده ی فضای ناخوشایندی است. اما باید بدانید که نگهداری از این گل کار راحتی نیست. یکی از نقاط ضعف این گل سمی بودن آن است. علاوه بر انواع کلاسیک دیفن باخیا، امروزه گونه های متفاوتی از این گل وجود دارد. شما می توانید از بین گونه های کم تراکم، یا برگ های بزرگ و کوچک و یا رنگ های مختلف، نوع دلخواه خود را انتخاب کنید. این گل رشد سریعی دارد. برگ های سبزی که با خال ها، خطوط و الگوهای شیری رنگ همراه شده اند، همیشه گزینه ی مناسبی برای تزیین یک مکان به شمار می روند. ارتفاع این گیاه بوته ای با توجه به میل شما، از 40-50 سانتی متر تا یک متر و نیم متغیر است. رشد دیفن باخیا در شرایط ایده آل روزانه حدود 5 سانتی متر می باشد.

مارچوبه نرمه گیاه آپارتمانی با رشد سریع

گیاهان آپارتمانی با رشد سریع

مارچوبه نرمه با برگ های ریز و متراکم، سبک و سبز، یک گل تزیینی جزو گیاهان آپارتمانی با رشد سریع به شمار می آید. گونه ها و انواع مختلفی از گیاه مارچوبه وجود دارد که در اندازه های بزرگتر، و اشکال آویزان و یا ایستاده یافت می شوند. این گیاه چیزی شبیه شوید و رازیانه است. برگ های سوزنی، ساکولنت مانند و نرم این گل، فرمی خاص به گیاه بخشیده که هر کسی را وادار به لمس آنها می کند. در برخی از گونه های این گیاه، ساقه ها به صورت تکی رشد می کنند و چند شاخه نمی شوند. از این رو شکلی شبیه دم گربه پیدا می کنند. در برخی دیگر از گونه ها، ساقه ها چند شاخه شده و به کاج و پر شبیه می شوند. مارچوبه در طول ساقه دارای شکوفه های سفید رنگی می شود که با گذر مان به میوه های قرمز رنگ سمی تبدیل می شوند. رشد مارچوبه به حدی است که بلافاصله از یک گیاه کوچک به یک کل متراکم تبدیل می شود و می تواند در طول دو هفته دو شاخه ی متراکم تولید کند.

پیچ معین التجار گیاهی با رشد سریع

پیچ معین التجار

این گل یکی از زیباترین گل های بوته ای آپارتمانی است که به دلیل تراکم تاج، و زیبایی برگ ها و گل ها معروف است. اما مهمترین ویژگی این گیاه رشد سریع آن است. ارتفاع این کل به نوع کشت آن بستگی دارد. اما می توان گفت رشد گیاه تا نیم متر و رشد شاخه ها تا بیش از 2 متر ادامه می یابد. این گیاه استوایی نرم، به تدریج به گیاهی با ساقه های چوبی تبدیل می شود. برگ های این گیاه تیره رنگ و بیضی شکل و دارای لبه های تیز می باشند. زیبایی این برگ های تیره با گل های سفید رنگی که طول آنها به 12 سانتی متر می رسد، دوچندان می شود. این گل در فصل تابستان روزانه 8 سانتی متر رشد می کند. پیچ معین التجار، قابلیت رشد سریع خود را، پس از گذشت سالها حفظ می کند.

حسن یوسف گیاهی با رشد سریع

گیاهان آپارتمانی با رشد سریع

امروزه بیشتر گیاهان به دسته های گیاهان هاگ دار یا مون (plectranthus) تقسیم شده و یا به طور کلی بلوم حسن یوسف نامیده می شوند (lat. Plectranthus scutellarioides). این گیاه که در نزد هر پرورش دهنده ی گل و گیاه و یا باغبانی با نام Krapivka شناخته می شود، محبوبیت گذشته ی خود را باز یافته است. این گیاه می تواند در یک چشم به هم زدن از برگ های ریز به بوته های متراکمی تبدیل شود. اما مزیت حسن یوسف در رشد سریع آن خلاصه نمی شود. اگرچه گل پلکترانتوس در دسته بندی های اخیر گیاه شناسی، در طبقه ی گیاهانی قرار گرفته است که از رشد سریعی برخوردارند.

همچنین بخوانید: راهنمای جامع نگهداری گل حسن یوسف

در بازار نمی توانید حسن یوسف کنار طاقچه ی مادربزرگ را پیدا کنید. چرا که گونه های پهن برگ و بوته ای حسن یوسف که به اندازه ی بگونیا می درخشند، به طور کلی جایگزین گونه های قدیمی شده اند. حسن یوسف، می تواند به سرعت در باغچه رشد کند و با دکور مدرن خانه هماهنگ شود. همچنین، حسن یوسف به گزنه شباهت دارد. این گل با ساقه های مربعی و برگ های قلبی شکل که در لبه ها دندانه دار می شوند، در گونه های بوته ای به ارتفاع 10 سانتی متر و در دیگر گونه ها به یک متر می رسد. سطح ابریشمی و رگه ها ی موجود روی برگ، هرکسی را وادار به لمس آن می کند. تنوع رنگ گل حسن یوسف بسیار زیاد است.

حسن یوسف یکی از گیاهان آپارتمانی با رشد سریع است.

برای خرید گل و گیاه و مشاهده دسته بندی های ما به صفحه گندم vip مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *