6نکته مهم برای نگهداری بامبو در آب

بامبو در آب

6نکته مهم برای نگهداری بامبو در آب

نکات مهم نگهداری بامبو در آب را در این مقاله بیاموزید!

آیا می دانستید که می توانید لاکی بامبو را در آب پرورش دهید؟ بامبو خوش شانس ( Dracaena sanderiana ، مناطق 10-11 USDA) در واقع بامبو نیست حتی اگر شبیه آن باشد. در حالی که بامبو واقعی یک نوع علف است، بامبو خوش شانس در واقع از خانواده گیاه مارچوبه (Asparagaceae) می باشد.

این گیاه بومی آفریقا، بامبو خوش شانس به عنوان یک گیاه آپارتمانی تزئینی در همه جا مناسب است و اغلب به عنوان یک اصل فنگ شویی برای آوردن انرژی مثبت به خانه شما استفاده می شود.

نگهداری بامبو در آب با نور خورشید کافی، دمای گرم و آب فراوان نسبتاً آسان است. به همین جهت تصمیم گرفتیم در این مقاله نکات مهم این گونه پرورش را شرح دهیم؛ با ما همراه باشید.

انتخاب ظرف مناسب

بسیاری از گیاهان خوش شانس بامبو که در آب رشد می کنند در ظروف شفاف هستند. این به شما امکان می دهد به راحتی سطح آب را بررسی کنید و به ریشه ها نگاه کنید تا مطمئن شوید که سالم هستند. جلبک ها بیشتر در داخل ظروف شفاف رشد می کنند که تمیز کردن آن به کمی کار اضافی نیاز دارد. ظرف باید به اندازه کافی بزرگ و عمیق باشد تا ریشه های بامبو در آب به خوبی رشد کند و در آب غوطه ور بماند.

آماده سازی

سنگریزه‌هایی که در کف ظرف بامبوی خوش شانس قرار می‌گیرند، رنگ تزئینی به آن اضافه می‌کنند، اما هدفی نیز دارند. سنگ های کوچک به حفظ ساقه های گیاه برای پایداری کمک می کنند. بامبو لاکی را داخل ظرف قرار دهید و به اندازه ای آب در آن بریزید که ریشه ها را کاملا بپوشاند. شما نمی خواهید آب خیلی بالا باشد. فقط ریشه ها را بپوشانید تا گیاه سالم بماند.

بهترین مکان برای گیاهان بامبو در آب

 

 

بامبو در آب

لاکی بامبو ها نور و روشنایی را دوست دارند، اما دوست ندارند زیر نور مستقیم خورشید قرار بگیرند. آن را نزدیک پنجره قرار دهید تا در بیشتر روز نور روشن و غیرمستقیم داشته باشد. اگر متوجه شدید که گیاه به رنگ سبز کم رنگ در می آید، احتمالاً برای سالم ماندن به نور بیشتری نیاز دارد.

مکانی را انتخاب کنید که بیشتر اوقات گرم بماند. محدوده دمایی ایده آل برای بامبوهای خوش شانس بین 65 تا 90 درجه فارنهایت است. مراقب پنجره‌ها، درها و دریچه‌های گرمایشی و سرمایشی باشید که ممکن است باعث تغییرات ناگهانی دما شوند.

اگر حیوان خانگی دارید، بامبو خوش شانس را در جایی قرار دهید که به آن دسترسی ندارند. این گیاه برای گربه ها و سگ ها سمی است اما برای انسان سمی نمی باشد، بنابراین لازم نیست گیاه را از بچه‌ها دور نگه دارید، مگر اینکه بخواهید گیاه را از آسیب محافظت کنید و مطمئن شوید که دست‌های کوچک ظرف شیشه‌ای را به زمین نمی‌فرستند و نمی‌شکنند.

حفظ سطح آب

بهترین آبی که برای نگهدار بامبو در آب استفاده می کنید، آب مقطر یا فیلتر شده است، به خصوص اگر آب لوله کشی شما به شدت کلردار باشد یا آب سخت با مواد معدنی زیاد داشته باشید. هنگامی که از آب لوله کشی استفاده می کنید، نمک و مواد شیمیایی، به ویژه کلر و فلوئور، می توانند به گیاهان بامبو آسیب برسانند.

 ممکن است متوجه قهوه ای شدن نوک برگ ها در اثر مواد شیمیایی شوید. اگر می خواهید از آب لوله کشی استفاده کنید، اجازه دهید یک شب بماند تا به دفع مواد شیمیایی کمک کند قبل از استفاده از آن روی بامبوی خوش شانس خود، اما به خاطر داشته باشید که تمام فلوراید موجود در آب از بین نمی رود و همچنان می تواند به طور بالقوه به گیاه آسیب برساند.

سطح آب را هر روز بررسی کنید تا مشخص شود آیا مقدار کافی تبخیر شده و سطح آن را بیش از حد پایین آورده است. در صورت نیاز، آب بیشتری اضافه کنید تا ریشه های بامبوی خوش شانس به طور کامل زیر آب بماند. گیاهان خوش شانس بامبو به کود زیادی نیاز ندارند، اما اگر می خواهید رشد را تقویت کنید، می توانید ماهی یک بار از کود مایع گیاهان آپارتمانی استفاده کنید.

تمیز کردن ظرف آب

افزودن آب باعث می شود ریشه ها در زیر آب بماند، اما باید ظرف را نیز تمیز کنید و آب را مرتباً تعویض کنید. این کار را هر هفت تا 10 روز یکبار انجام دهید تا آب تازه بماند و از رشد جلبک جلوگیری شود. آب کهنه را بیرون بریزید، سنگ ها را بشویید و داخل ظرف را پاک کنید. اگر متوجه رشد جلبک شدید یا بوی بدی از آب گرفت، آب را عوض کنید و ظرف را زودتر تمیز کنید.

تغییر ظروف گیاه بامبو خوش شانس

 

بامبو در آب

 

 

همانطور که گیاه بامبو خوش شانس شما رشد می کند ، ریشه های آن در نهایت فضای بیشتری را در ظرف اشغال می کنند. هنگامی که این اتفاق می افتد، بامبو خوش شانس را به یک ظرف شیشه ای بزرگتر منتقل کنید که می تواند رشد بیشتری را در خود جای دهد. همچنین می توانید ریشه ها را به اندازه ای کوتاه کنید که بامبو خوش شانس در همان ظرف بماند.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کریدم نکات مهمی برای نگهداری بامبو در آب را شرح دهیم، امیدواریمکه مطالب برای شما مفیر بوده باشد.

جهت سفارش گل و گیاهان آپارتمانی و برآورد قیمت گل و گیاهان کافی است با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *