چگونه از گل آزالیا نگهداری کنیم

گل آزالیا

گل آزالیا زیبایی بهار را در بر می گیرد.هنگامی که کاملا شکوفا شد ، رنگ های صورتی ، قرمز ، بنفش و نارنجی آن طراوت و نشاط را به خانه ها یا باغ های ما تزریق می کند.

آیا می دانید زیبایی این گیاه با رشد آسان در کشورهایی مانند زیر جشن گرفته می شود ؟
• ژاپن
• کشور کره
• هنگ کنگ
• و ایالات متحده آمریکا ، که جشنواره ها هر ساله در آنها برگزار می شود.

نگهداری از گل آزالیا خیلی سخت نیست  و این گیاه را به گزینه ای برتر برای از بین بردن گوشه های کسل و فضاهای خالی در خانه تبدیل می کند.

گل آزالیا در گلدان

 

 

نیاز به کاشت و خاک

• آزالیا در خاکهای مرطوب و اسیدی با pH بین پنج تا شش رشد می کند.
• زهکشی خوب برای مرطوب نگه داشتن خاک به جای خیس بودن که می تواند باعث پوسیدگی در ریشه گیاه شود ضروری است.

 

1-هنگام کاشت

-یک سوراخ کمی عمیق تر از عمق ریشه ها ایجاد کنید و از هر طرف تقریباً یک پا بگذارید. در حالت ایده آل ، در پایین ، یک زیرلایه با pH پایین که به طور خاص فرموله شده قرار دهید.

2-بعد از کاشت ؛

-قرار دادن یک لایه (دو اینچ ) کودگیاهی ارگانیک در اطراف گیاه باعث می شود رطوبت لازم حفظ شود. همچنین کود گیاهی به اندازه کافی ، مواد مغذی را برای کاهش نیاز به کود دهی در سال اضافه می کند.

 

گل آزالیا در گلدان

 

گل های آزالیا به چه میزان نور نیاز دارند ؟

این گلها مکانهایی را دوست دارند که سایه دار و روشن هستند. از قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید در هنگام ظهر باید خودداری شود. در عوض آزالیا در معرض آفتاب ضعیف صبح رشد می کند و سپس برای بقیه روز در سایه باقی می ماند. این باعث می شود مناطق شرقی یا شمال شرقی ملک شما – اگر در بیرون کاشته شده باشد – برای این گلها ایده آل باشد. اگر داخل کاشته شده است ، آزالیای خود را در جایی قرار دهید که بتواند صبح یا بعد از ظهر نور داشته باشند.

همچنین بخوانید : گل هایی که در آب رشد می کنند

آبیاری و تغذیه آزالیا

یادت باشه! : آزالیا دارای ریشه های کم عمق و لطیف است که باعث می شود آنها در برابر تنش آبی و خشکی آسیب پذیر باشند ، بنابراین باید از زیاد آبیاری و کم آبیاری جلوگیری کرد. در عوض ، رطوبت خاک مهم است ، باید شما آن را آبیاری کنید و مرطوب نگه دارید.

نکاتی برای آبیاری این گیاهان :

• اجازه دهید آب به عمق نفوذ کند و بگذارید تا خاک خشک شود ، سپس این کار را تکرار کنید.
• آن دسته از گیاهانی که مدت طولانی تری در معرض آفتاب قرار دارند ، به آب بیشتری احتیاج دارند ، اما مراقب باشید که خاک را خیس نکنید زیرا باعث پوسیدگی می شود.
• کشت انبوه با آزالیا امکان پذیر است و می تواند از یک سیستم آبیاری سطحی کاملاً فکر شده بهره مند شود.
• در حالی که پاشیدن بیشتر گیاهان با آب باعث آسیب پذیری آنها در برابر حملات قارچ می شود ، گل آزالیا آب را از برگ های خود جذب می کند تا ریشه های ضعیف را جبران کند. به همین دلیل محلول آبپاش برای برگها ، ترجیحاً قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب در هر روز ، باید یک بار انجام شود.

آبیاری گل آزالیا

کودها
کود باید یک بار در سال استفاده شود ، اما در این زمینه در مصرف آن زیاده روی نکنید. برگهای آزالیا هنگامی که خاک از نیتروژن و سایر مواد مغذی را از دست می دهد ، زرد می شوند و این چراغ سبز شما برای درمان کود است. در غیر این صورت ، فقط در اواخر بهار یا اوایل پاییز ، پس از پایان شکوفه دادن ، کود دهید.

 

هرس

آزالیا باید هرس شود تا به شکلی زیبا و متقارن نگهداری شود. از قطع شاخه ها یا شاخه های بزرگ خیلی نترسید زیرا اگر تمام مراحل دیگر به درستی انجام شده باشد گیاه بهبود می یابد.

بهترین زمان برای هرس:

حالت ایده آل هرس باید بعد از اتمام دوره شکوفایی انجام شود تا از آسیب رساندن به گلها یا جوانه های جدید جلوگیری شود. برش باعث متراکم شدن آن می شود که در صورت شکوفه دادن در اواخر بهار ، بازدهی زیادی خواهد داشت.

هرس گل آزالیا

در صورت مراقبت صحیح ، گل آزالیا می تواند تا 40 سال و بیشتر عمر کند.

پیروی از این مجموعه دستورالعمل ها به شما کمک می کند تا مدت ها از زیبایی حیرت انگیز این گیاهان لذت ببرید.

 

شما عزیزان میتوانید برای خرید گل در زیباترین سبک ها به صفحات مربوطه مراجعه کنید تا زیباترین کارهای ما را در کمتر از چند ساعت با ارسال رایگان تحویل بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *