نحوه پرورش گل Saxifraga

گل Saxifraga |گل ساکسی فراژ

پرورش گل Saxifraga گل ساکسی فراژ یا ساکسی فراگا

آیا دوست دارید یک گیاه غیر معمول و زیبا پرورش دهید؟ گل Saxifraga یک انتخاب عالی است. برگ های کوچک و ساده و گلهای کوچک و ظریف آن جلوه ای منحصر به فرد برای هر باغ به ارمغان می آورد. اگر علاقه مند به گل و گیاه هستید از نمونه گیاهان آپارتمانی ما در گندم vip بازدید نمایید.

گل Saxifraga گل ساکسی فراژ یا ساکسی فراگا

 

اطلاعات کلی گل Saxifraga یا ساکسی فراژ یا ساکسی فراگا

گل Saxifraga یک گیاه چند ساله قطبی است. این گیاهان Saxifragas یا rockfoils یا به فارسی گل ساکسی فراژ یا ساکسی فراگا نیز نامیده می شوند. نام saxifrage از لاتین آمده و به معنی “سنگ شکن” است. دلیل این نامگذاری این است که Saxifraga در دوران باستان به عنوان دارویی برای سنگ کلیه شناخته می شده است. این گیاه عضوی از خانواده Saxifragaceae است که از گیاهان مختلف گل، گیاهان، بوته ها و درختان کوچک تشکیل شده است.

همچنین بخوانید: نحوه پرورش و نگهداری گل رز Rugosa

 

گل Saxifraga چه شکلی است؟

بیش از 440 نوع مختلف وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. به طور کلی، آنها دارای لوب های کوچک، ساده  و برگهای سبز هستند. آنها یک گیاه گلدار با 5 گلبرگ هستند که معمولاً سفید، قرمز، صورتی یا زرد هستند. گلهای آنها یا گرد یا ستاره ای است. آنها یک بالشتک یا حصیر جمع و جور تشکیل می دهند و از بهار تا اوایل تابستان گل می دهند.

پرورش گل Saxifraga گل ساکسی فراژ یا ساکسی فراگا

 

چگونه گل های Saxifraga پرورش دهیم؟

پرورش گیاه Saxifraga کار دشواری نیست. می توانید آنها را از بذر در بهار شروع کنید. بذرها را در خاک مرطوب، حاصلخیز، زهکشی شده و قلیایی یا PH خنثی بکارید. آنها را در جایی قرار دهید که آفتاب کامل یا سایه جزئی داشته باشند. مانند نقطه جنوب، شرق یا غرب باغ. یک مکان عالی برای قرار دادن آنها گلدان است. اگر آنها را در باغ خود کاشتید، قرار دادن آنها در حاشیه باغ یا قسمت صخره ای را در نظر بگیرید.

می توانید در اوایل پاییز یا اواخر زمستان آنها را بیرون بکارید. بهتر است این کار را در زمستان انجام دهید. اما اگر توده های بالغ ساکسی فراژ دارید، می توانید آنها را در اوایل بهار تقسیم کنید. مرطوب نگه داشتن ریشه ها در تابستان مهم است، اما برای محافظت از آنها در برابر رطوبت زمستان نیز به همان اندازه مهم است.

مشاهده دسته بندی کامل خرید تاج گل

گل ساکسی فراژ یا ساکسی فراگا

همچنین بخوانید » گرانترین گلهای جهان را بشناسید

نیازی نیست که آنها را هرس کنید. فقط پس از کمرنگ شدن گل، سر آنها را کوتاه کنید. آفات معمولاً نگران کننده نیستند، زیرا Saxifraga به طور معمول عاری از بیماری است. هرچند نادر، آنها هنوز هم ممکن است در معرض ابتلا به حلزون ها، شته ها، کنه های عنکبوت قرمز و شپشک های انگور باشند. بنابراین، مانند اکثر گیاهان، بهتر است مرتباً آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید.

چه در باغچه خود گل Saxifraga بکارید و چه در گلدان های خانه خود پرورش دهید. می تواند یک سرگرمی جالب و یک شگفتی عالی برای شما ایجاد کند.

فراتر از این، آنها می توانند جلوه ای زیبا از رنگ و زندگی مسحور کننده را به فضای داخلی و خارجی شما اضافه کنند.

همچنین بخوانید: پرورش گل بالونی

همچنین اگر علاقه مند به گل و گیاه هستید از نمونه گیاهان آپارتمانی ما در گندم vip بازدید نمایید. ما ارسال گل در سراسر تهران را رایگان انجام می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید گل آنلاین گندم VIP می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها