گل Saxifraga |گل ساکسی فراژ

گل Saxifraga |گل ساکسی فراژ

آیا دوست دارید یک گیاه غیر معمول و زیبا پرورش دهید؟ گل Saxifraga یک انتخاب عالی است. برگ های کوچک و ساده و گلهای کوچک و ظریف آن جلوه ای منحصر به فرد برای هر باغ به ارمغان می آورد.

گل Saxifraga

 

اطلاعات کلی

گل Saxifraga یک گیاه چند ساله قطبی است. این گیاهان Saxifragas یا rockfoils یا به فارسی گل ساکسی فراژ نیز نامیده می شوند. نام saxifrage از لاتین آمده و به معنی “سنگ شکن” است. دلیل این نامگذاری این است که Saxifraga در دوران باستان به عنوان دارویی برای سنگ کلیه شناخته می شده است. این گیاه عضوی از خانواده Saxifragaceae است که از گیاهان مختلف گل ، گیاهان ، بوته ها و درختان کوچک تشکیل شده است.

همچنین بخوانید : نحوه پرورش و نگهداری گل رز Rugosa

 

گل Saxifraga چه شکلی است؟

بیش از 440 نوع مختلف وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند. به طور کلی ، آنها دارای لوب های کوچک ، ساده  و برگهای سبز هستند. آنها یک گیاه گلدار با 5 گلبرگ هستند که معمولاً سفید ، قرمز ، صورتی یا زرد هستند. گلهای آنها یا گرد یا ستاره ای است. آنها یک بالشتک یا حصیر جمع و جور تشکیل می دهند و از بهار تا اوایل تابستان گل می دهند.

گل Saxifraga

 

چگونه گل های Saxifraga  پرورش دهیم

پرورش گیاه Saxifraga کار دشواری نیست. می توانید آنها را از بذر در بهار شروع کنید ، بذرها را در خاک مرطوب ، حاصلخیز ، زهکشی شده و قلیایی یا PH خنثی بکارید. آنها را در جایی قرار دهید که آفتاب کامل یا سایه جزئی داشته باشند ، مانند نقطه جنوب ، شرق یا غرب باغ. یک مکان عالی برای قرار دادن آنها گلدان است. اگر آنها را در باغ خود کاشتید ، قرار دادن آنها در حاشیه باغ یا قسمت صخره ای را در نظر بگیرید.

می توانید در اوایل پاییز یا اواخر زمستان آنها را بیرون بکارید.  بهتر است این کار را در زمستان انجام دهید. اما اگر توده های بالغ ساکسی فراژ دارید ، می توانید آنها را در اوایل بهار تقسیم کنید. مرطوب نگه داشتن ریشه ها در تابستان مهم است ، اما برای محافظت از آنها در برابر رطوبت زمستان نیز به همان اندازه مهم است.

گل ساکسی فراژ

همچنین بخوانید » گرانترین گلهای جهان را بشناسید

نیازی نیست که آنها را هرس کنید. فقط پس از کمرنگ شدن گل ، سر آنها را کوتاه کنید. آفات معمولاً نگران کننده نیستند ، زیرا Saxifraga به طور معمول عاری از بیماری است. هرچند نادر ، آنها هنوز هم ممکن است در معرض ابتلا به حلزون ها ، شته ها ، کنه های عنکبوت قرمز و شپشک های انگور باشند. بنابراین ، مانند اکثر گیاهان ، بهتر است مرتباً آنها را بررسی کنید تا مطمئن شوید.

چه در باغچه خود گل Saxifraga بکارید و چه در گلدان های خانه خود پرورش دهید ، می تواند یک سرگرمی جالب و یک شگفتی عالی برای شما ایجاد کند.

فراتر از این ، آنها می توانند جلوه ای زیبا از رنگ و زندگی مسحور کننده را به فضای داخلی و خارجی شما اضافه کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 هزار تومان تخفیف
پوچ
تخفیف 9%
امروزخوش شانس نبودی
کد تخفیف 10%
30 هزار تومان تخفیف
100 هزار تومان تخفیف تاج گل
دسته گل هدیه
20 هزار تومان تخفیف
الهی بمیرم برات
25 هزار تومان تخفیف
ناراحت نشو
11 درصد تخفیف
نمیشه که
20 هزار تومان تخفیف
حیف شد!!!
گردونه رو بچرخون جایزه ببر!

آدرس ایمیل خود را وارد کنید و گردونه را بچرخانید. این شانس شما برای کسب تخفیف های شگفت انگیز است!

قوانین داخلی ما:

  • یک بازی برای هر کاربر