انواع گل رز بوش با پرورش آسان

انواع گل رز بوش با پرورش آسان

گل های رز بوش کاملاً مقاوم هستند و پرورش و رشد آنها نسبتاً آسان است ، اگرچه گونه هایی وجود دارد که سخت تر از بقیه هستند. اما این گل های رز برای مبتدیان ایده آل هستند ، زیرا آنها در برابر بیماریهای شایع نیاز به مراقبت کمتری دارند و پرورش آنها اسان است.  گل های رز قدیمی خیره کننده هستند اما به طور معمول پرورش و رشد آنها سخت تر است. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله گل رز هلندی مراجعه کنید.

همانطور که پرورش دهندگان به ایجاد هیبریدهای جدید ادامه می دهند ، تعداد فزاینده ای از گونه ها وجود دارد که کشت و لذت بردن از آنها در باغ شما بسیار آسان است. اگر تازه در حال رشد گل رز هستید ، احتمالاً می خواهید با چند نوع گیاه شروع کنید که رشد آن چندان چالش برانگیز نیست.

در این مقاله ، ما به شما توضیح می دهیم که در هنگام انتخاب بوته های گل رز با رشد آسان ، باید به دنبال چه مواردی باشید. سپس ، ما به طور خلاصه در مورد آنچه که در ارائه مراقبت مناسب برای گلهای رز با نگهداری کم انجام می شود ، بحث می کنیم. سرانجام ، لیستی از 57 رقم بوته گل رز را تهیه کردیم که از ساده ترین ارقام برای رشد هستند. ما همچنین شرح مختصری از هر نوع ، از جمله رنگ شکوفه ، ویژگی های آن و هر گونه نیاز خاص برای رشد آنها را به شما توضیح می دهیم.

نکاتی در مورد خرید گل رز با رشد آسان

هنگام تصمیم گیری برای پرورش انواع مختلف گل رز ، هنگام خرید در فروشگاه محلی خود به برچسب های گیاه نگاه کنید یا گوشی خود را بیرون بیاورید و انواع گل رز موجود  را گوگل کنید. به گلهای رز با اشکال مقاومت در برابر بیماری ، مقاومت در برابر آفت ، سر سخت و یا متناسب با منطقه ای که در آن زندگی می کنید و یا مقاومت در برابر سرما، مقاومت در برابر گرما  و تحمل  خشکی نگاه کنید.

انواع جدید گل رز پرورش داده می شوند تا انواع ویژگی های خاص را داشته باشند. به دنبال گونه هایی بگردید که دارای یک دوره شکوفایی طولانی یا چندین دوره شکوفایی در طول فصل باشند. ارقام جدید بوته گل رز نیز وجود دارد که خود تمیز می شوند ، این بدان معناست که گلهایی که عمرشان تمام شد به تنهایی از شاخه می ریزند و فقط وظیفه جمع آوری بقایای را برای تمیز نگه داشتن باغ را شما به عهده دارید.

مراقبت از گل رز با نگهداری پایین

بوته های گل رز را در خاکی غنی و زهکشی با PH خنثی قرار دهید. مکانی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای گل شما و نور خورشید باشد. هنگامی که بوته گل رز با نگهداری کم شما کاشته شد ، هنوز باید از آن مراقبت کنید ، اگرچه تقریباً  برخی از بوته های گل رز نیاز به مراقبت کمی دارند ، اما متأسفانه چیزی به نام گل رز بدون نگهداری وجود ندارد ، بنابراین برای تأمین شکوفایی  آنها  کمی تلاش لازم است.

پس از کاشت گل رز ، خاک اطراف پایه گیاه را آبیاری کرده و یک لایه دو اینچی از کود ارگانیک  را قرار دهید تا علف های هرز به حداقل برسد و حفظ رطوبت بهتر شود. با استفاده از کودی که به طور خاص برای بوته های گل رز طراحی شده است ، گیاه را پس از اتمام چرخه شکوفه دادن ، با افزودن کود به خاک مرطوب ، درست بعد از کمرنگ شدن گل ها ،  غذا دهید. برای تعیین مقدار کود مصرفی ، دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید. در تابستان کود را کاملاً متوقف کنید ، زیرا گیاه اکنون در حال آماده شدن برای خواب است ، بنابراین نباید آن را برای ادامه رشد تشویق کنید.

به جای آبیاری های مکرر  ، بوته گل رز خود را هنگامی که به آب احتیاج دارد ، یک آبیاری عمیق انجام دهید و تا زمان خشک شدن کامل خاک در سطح ، نگران آبیاری مجدد نباشید. با استفاده از یک قیچی هرس تمیز و تیز ، بوته های گل رز خود را به حدود 12 اینچ برگردانید تا رشد جدید را تشویق کند. در انتهای فصل رشد بوته شما باید به ارتفاع حدود سه تا چهار فوت برسد.

22 تا از آسانترین گلهای رز برای رشد

گل رز Mister Lincoln

این گل رز ترکیبی چای به صورت بالا رونده نیز موجود است و هر دو دارای شاخ و برگ سبز براق هستند که روی آن گلهای سرخ و معطر و گلبرگ قرار گرفته است.

گل رز Oh My

ای وای! یک بوته گل رز ترکیبی با نگهداری کم است که شکوفه هایی به سبک چای قرمز مخملی تولید می کند. ارتفاع بوته ها به چهار فوت می رسد و توجه هر کسی را که از آنجا عبور کند جلب می کند. مناطق سخت تا USDA شش تا نه.

رز Roald Dahl

این  گل رز انگلیسی به افتخار نویسنده پرکار انگلیسی رولد دال ، معروف به خاطر داستانهای کودکانه اش ، یعنی ماتیلدا ، جیمز و هندی ، چارلی و کارخانه شکلات سازی ، جادوگران و BFG ، نامگذاری شد. گلهای رز رولد دال در بوته هایی رشد می کنند که در مناطق پنج تا نه به ارتفاع چهار فوت می رسند. بوته ها با شکوفه های دوست داشتنی هلو رنگ تزئین شده اند.

رز زرد ملایم
گلهای زرد ملایم ، گلهای رز به سبک چای ترکیبی نرم و زرد است که روی بوته هایی با قد چهار پا رشد می کند. گلهای زرد ملایم نیاز به نگهداری و توجه بسیار کمی دارند و کاملاً خیره کننده به نظر می رسند. مناطق هاردی تا USDA هفت تا نه.

رز Cinco De Mayo
به نام تعطیلات که با اولین شکوفه ها هماهنگ می شود. این گل رز بوته ای Floribunda در مناطق هفت تا نه به ارتفاعات حدود چهار فوت می رسد. گلهای رز از گونه Cinco De Mayo یک رنگ نارنجی مایل به قرمز زنگ زده دوست داشتنی است.

رز Sweet Fragrance

باغبانان می توانند در مناطق 4 تا 9   بسیاری از گل های رز Sweet Fragrance که مقاوم در برابر بیماری ها برای تمام فصل ها هستند را پرورش دهند.

رز بالرین یا Ballerina
بالرین بیشتر به دلیل شکوفایی در تمام فصل با بسیاری از گل های رز صورتی کوچک و منفرد با مراکز سفید معروف به شکوفه های سیب شناخته می شود.

رز نعمت مادربزرگ یا Grandma’s Blessing
یک شکوفه کاملاً معطر و کاملاً گرد با غبار صورتی ، باغبانان میتوانند در مناطق 5 تا 9 آنها را پرورش دهند.

رز برف ریزه یا Snowdrift
باغبانان در مناطق چهار تا نه می توانند Snowdrift را رشد دهند تا گلهای سفید حجیم را در تمام طول فصل ببینند که در برابر بیماری ها مقاومت می کنند .

طلوع آفتاب غروب آفتاب یا رز Sunrise Sunset
این گل سرخ را باغبانان میتوانند در مناطق 4 تا 9 پرورش دهند  و در تمام تابستان به عنوان پوششی زیبا و شکوفه دار ، شکوفا می شوند.

شهر را رنگ کنید یا گل رز Paint the Town
این بوته گل رز در مناطق 4 تا 9 با رنگی کامل از گلهای قرمز در برابر بیماری مقاومت می کنند و از باغبان درخواست زیادی نمی کنند ، تا 3 فوت رشد می کند.

پری یا رز The Fairy
نوع بوش گل رز Fairy نام خود را از اندازه کوچک خود گرفته است ، با درختچه هایی که در مناطق 5 تا 9 رشد می کنند و تقریباً به دو فوت می رسند. ایده آل برای زیبایی باغ . بوته های کوچک Fairy’s شکوفه های صورتی ملایمی را ایجاد می کنند.

رز Mystic Fairy

این گل سرخ گل همیشه بهار گلبرگ دارای شاخ و برگهای براق با عادت محافظ قابل اطمینان برای افراد در مناطق 4 تا 9 است.

رز Kiss Me یا منو ببوس
شکوفه های صورتی روی این بوته گل رز برای کسانی که در مناطق 5 تا 9 قرار دارند ، اندازه ای تا چهار اینچ دارند و پر از گلبرگ روی هم قرار گرفته اند – البته عطر و بوی زرق و برق دار آنها را نمی توان ذکر کرد.

بهشت سرخ یا Red Eden
این گونه بوته گل رز کوهنوردی ، گلهای قرمز روشن را روی گیاه با قد هفت تا ده پا تولید می کند. گل های رز قرمز Eden دوست دارند زیرا زیبایی های جلب توجه می کنند. همچنین به خصوص برای گرده افشان جذابیت دارند.

زیردریایی زرد یا رز Yellow Submarine
از گل های رز زردی که به راحتی قابل رشد هستند و در تمام فصل در مناطق 5 تا 9 شکوفا می شوند ، با این گل رز که رشد آن بسیار آسان است لذت ببرید.

لذت دو برابر یا رز Double Delight
شکوفه های دو نوع چای سفید خامه ای از نوع Double Delight با رژگونه های قرمز تزئین شده اند. Double Delight با رشد بین سه تا چهار فوت قد ، یک نوع چای ترکیبی مقاوم به مناطق شش تا نه است.

رز Graham Thomas یا گراهام توماس
شکوفه های کامل زرد کره ای این گل رز بوته ای عطری شیرین مانند عسلی دارند و در مرکز آن رنگ طلایی کمی تیره تری پیدا می کنند.

رز Marmalade Skies  یا آسمان مارمالاد

این گل رز به دلیل شکوفه های قرمز نارنجی اش که با شاخ و برگ تیره تضاد دارند و بوی میوه ای و شیرینی دارند ، شناخته شده است.

شیطنت های کوچک یا رز Little Mischief

گل سرخ Little Mischief برای باغبانانی که فضای محدودی دارند و همچنین کسانی که تازه وارد باغ گل رز شده اند بسیار مناسب است. کاملاً مناسب گلدان ، Little Mischief در بلوغ کامل تا 24 اینچ رشد می کند. این گل رز مینیاتوری با مقاومت در مناطق چهار تا نه میتوانند رشد کنند ، شکوفه های صورتی عمیقی ایجاد می کند که با یک چشم سفید تزئین شده و تا صورتی گرم محو می شود.

ساحل دریا یا گل رز Beach

انواع گل رز ساحلی یک گزینه مقاوم در برابر نمک برای باغبان ها است که در نزدیکی اقیانوس زندگی می کنند. گل رز ساحلی همچنین در برابر خاک ضعیف ، شرایط باد و خشکی متوسط ، مقاومت دارد. این گل با گسترش متناسب به چهار تا شش فوت قد می رسد. ساحل در صورتی گرم و گرم با فضای داخلی سفید و کرمی شکوفا می شود که با پرزهای زرد پوشانده شده است. اگر می خواهید اندازه آنها را پایین نگه دارید ، فقط آنها را هرس کنید. اگر اتاق دارید ، اجازه دهید آنها وحشی رشد کنند و فقط در مواقعی که باید چوبهای از بین رفته از بین بروند ، آنها را اصلاح کنید.

در آخر یا گل رز At Last

نوع گل سرخ At Last  بسیار محبوب در باغ های مدرن است. محبوبیت آن به دلیل بوی گل رز کلاسیک ، شکوفه های مضاعف و رشد آسان است. اما مزایا در اینجا متوقف نمی شوند ، زیرا رز At Last به دلیل شکوفه های طولانی مدت نارنجی و کرم که در تمام تابستان وجود دارد ، محبوب است. این گل سرخ همچنین در برابر بیماری ها مقاوم هستند ، و همچنین در گلدان به خوبی رشد میکنند دیگر چی مخواهید از یک گل ؟ اگر بذرهای گل رز At Last  در زمین کاشته شوند ، به ارتفاع و عرض سه فوت میرسند. هرس کردن را به عقب بندازید و در بهار کود دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *