انواع مختلف گل‌های رز بوته‌ای و درختچه‌ای

گل رز بوته ای

امروزه بیشتر افراد برای جذابیت و زیبا کردن خانه‌ها و حتی مکان‌هایی که در آن‌ها رفت و آمد دارند، از گل‌های بوته‌ای استفاده می‌کنند. گل‌های بوته‌ای تنوع فراوانی دارند که رایج ترین آن‌ها گل رز بوته‌ای می‌باشد. بوته این گل‌ها در تا ارتفاع های مختلفی رشد می کنند و این می‌تواند یکی از ویژگی های مثبت برای آن‌ها تلقی شود. شما برای این که بتوانید از گل‌های رز بوته‌ای به خوبی مراقبت کنید باید روش های مختلفی که در این زمینه وجود دارد را یاد بگیرید. این گل‌های رز که به صورت بوته‌‌ای رشد می‌کنند در رنگ‌های مختلفی دیده می‌شوند. درضمن برخی از این گل‌ها در طول سال فقط یک بار شکوفه می‌دهند ولی بعضی از این گل‌ها هم وجود دارند که در طول سال به طور مکرر شکوفه می ‌دهند. در ادامه می توانید با تعدادی از این گل‌های رز بوته‌ای آشنا شوید.

  • گل رز بوته ای هیبریدی Moyesii

گل رز بوته‌ای هیبریدی Moyesii ، بوته های رز با ارتفاع زیاد و مستحکمی دارد که با گلبرگ های قرمز خود تقریبا یکی از زیباترین مدل های گل رز می‌باشد. این گل ها به طور مکرر شکوفه می دهند و گل‌هایی مشابه با خود را تولید می‌ کنند. این گل‌ها مدل های مختلفی دارند که از رایج ترین آن‌ها می‌توان Marguerite Hilling Rose ، Geranium Rose ، و Nevada Rose  را نام برد.

گل رز بوته ای | هیبریدی Moyesii

  • گل رز بوته ای هیبریدی مشک

این گل‌های رز نسبت به سایر گل‌های دیگر به میزانی کمتری می‌توانند آفتاب و گرما را تحمل کنند و به همین خاطر در دما‌‌‌های بالا پلاسیده می‌ شود. این گل‌ها در بیشتر فصل‌ها شکوفه می‌دهند و شکوفه‌های آن‌ها هم از عطر و بوی خوبی برخوردار می‌باشد. گل رز بوش‌هایی به نام Ballerina Rose ، Buff Beauty Rose و Lavender Lassie Rose  وجود دارند که می توان آن‌ها را نمونه‌ای از گل‌های هیبریدی دانست.

رز بوته ای هیبریدی مشک

  • گل رز بوته‌ای ترکیبی Rugosas

این گل‌ها رشد کمی دارند و به طور معمول دارای شاخ و برگ‌های زیادی هستند و از کربن به عنوان منبع اصلی تغذیه خود استفاده می‌کنند. این گل‌ها می‌توانند در برابر باد تحمل زیادی داشته باشند و به همین منظور بیشتر در مناطق ساحلی کاشته می‌شوند. این گل‌ها هم مدل های متنوعی دارند که از مشهور ترین آن‌ها می‌توان به گل‌های Rosa Rugosa Al ، Therese Bugnet Rose ، Foxi Rose ، Snow Pavement Rose و Grootendorst Supreme Rose  اشاره کرد.

Rugosas

  • گل رز بوته‌ای kordesii

گل رز بوته‌ای  kordesiiیکی از محبوب ترین گل‌های رز بوته‌ای قرن بیستم می‌باشد که تقریبا در سال ۱۹۵۲ ایجاد شده است. این گل‌ها رشد کمی دارند ولی به طور معمول دارای برگ‌های درخشان و براقی هستند. همچنین مقاومت بالایی هم در برابر بیماری های مختلف دارند. از مشهور‌ترین این گل ها می‌توان به ویلیام بافین رز ، جان کابوت رز ، دورتموند رز و جان دیویس رز اشاره کرد.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به مقاله بیماری های گل رز مراجعه کنید.

رز kordesii

  • گل رز بوته‌ای انگلیسی

رز انگلیسی دسته ای از گل‌های بوته ای می‌باشد که به وسیله پرورش دهنده انگلیسی گل رز یعنی دیوید آستین برای نخستین بار رشد و پرورش یافته است. این گل‌ها به طور معمول از عطر خوبی برخوردار هستند و اغلب به نام آستین شناخته می ‌شوند. برخی از این گل‌‌ها عبارت اند از ماری رز ، گراهام توماس رز ، گلدن جشن گل رز ، پرنسس ولیعهد مارگارتا رز که دارای بوته‌های مرتفع و جذابی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *