پرورش گل رز در خانه

پرورش گل رز در گلدان

آیا می دانید می توانید گل رز را به عنوان گیاهان آپارتمانی نگهداری کنید؟ اگر بتوانید شرایط مناسبی را برای گیاه خود فراهم کنید ، پرورش گل رز در خانه مطمئناً امکان پذیر است. رایج ترین نوع گل رز که در داخل خانه پرورش می یابد گل رز مینیاتوری است. بیایید نگاهی به چگونگی نگهداری گل رز در داخل خانه بیندازیم.

نگهداری از گل رز در آپارتمان

اگر از خود می پرسید که آیا می توانید داخل خانه گل رز پرورش دهید ، جواب مثبت است ، اما شما باید چند نکته مهم را بدانید. مهمترین جنبه در مراقبت از گل رز در خانه این است که بتوانید نور کافی تأمین کنید. گل های رز مینیاتوری برای رشد و نمو بسیار به آفتاب مستقیم در داخل خانه احتیاج دارند. حداقل 6 ساعت آفتاب مستقیم تأمین کنید. پنجره های نوردهی جنوبی یا غربی ایده آل هستند. دمای روز 70-75 درجه فارنهایت (21-24 درجه سانتیگراد) و درجه حرارت شب حدود 60 درجه فارنهایت (15 درجه سانتیگراد) ایده آل خواهد بود.

از هرگونه  سرماخوردگی در داخل خانه خودداری و پیشگیری کنید ، اگر بتوانید گردش هوا خوبی ایجاد کنید ، این امر به حداقل رساندن مواردی از جمله بیماری که گلهای رز مستعد ابتلا به آن هستند کمک می کند. اگر هوای داخلی شما بیش از حد خشک باشد ، می توانند در داخل خانه مستعد ابتلا به کنه عنکبوت شوند. برای مقابله با این مسئله می توانید گیاه خود را بالای سینی سنگریزه ای که کمی آب به آن اضافه کرده اید تنظیم کنید. با تبخیر آب ، رطوبت هوا افزایش می یابد. در مورد آبیاری ، بسیار مهم است که به نیاز رطوبت خاک گل رز کوچک خود توجه زیادی داشته باشید.

با استفاده از انگشت خود قضاوت کنید که گیاه شما به آب نیاز دارد یا خیر. اگر انگشت شما در سطح خاک احساس رطوبت کرد ، آبیاری نکنید. اجازه دهید (تقریباً 2.5 سانتی متر) خاک خشک شود و سپس آبیاری کامل به گیاه خود بدهید. هرگز اجازه ندهید گل های شما کاملا خشک شوند زیرا این امر می تواند به سرعت برای گیاه شما مضر باشد. شما باید به طور منظم گل رزهای کوچک خود را در دوره های رشد فعال بارور کنید.

نگهداری گل های رز در بالکن یا تراس

اگر می خواهید در ماههای گرم گل رز خود را به خارج از منزل منتقل کنید ، ابتدا گیاه را در سایه کامل قرار دهید. گیاه شما باید در فضای باز مقاوم شود. در غیر این صورت ، گل سرخ به سرعت می سوزد. بعد از اینکه چند روز گیاه خود را در سایه کامل قرار دادید ، به تدریج میزان آفتاب را افزایش دهید برگ گیاه شما نسوزد. گیاه خود را قبل از سرد شدن دما به داخل خانه برگردانید. حتما گل های از بین رفته را هرس کنید برای این کار بهتر است مقاله هرس کردن گل رز را مطالعه کنید ، زیرا این امر باعث شکوفایی بیشتر می شود. هر برگ زرد یا قهوه ای را نیز هرس کنید. شما همچنین می خواهید به طور دوره ای گل رز خود را اصلاح کنید. هر ساقه را به سمت راست بالای آخرین برگ که پنج برگچه دارد ، کوتاه کنید. این به تشویق رشد و شکوفایی مجدد کمک می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد پرورش گل رز در خانه به مقاله پرورش گل رز در گلدان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *