گرانترین گلهای جهان را بشناسید

گلها هدیه ارزشمند و زیبای طبیعت به انسانها هستند. و بعضی از گلها آنقدر زیبا و نادر هستند که به گرانترین گلهای جهان تبدیل شده اند.

اگر فکر می کنید که گل های گران قیمت زیادی را مشاهده کرده اید اشتباه میکنید در این لیست ، گل هایی را برای شما معرفی کرده ایم که نه تنها بسیار گران قیمت هستند بلکه کمیاب نیز هستند.

ممکن است فکر کنید گلها را نمی توانید به میلیون ها دلار  قیمت بفروشید اما این مقاله یک دلیل بیدار کننده برای شماست تا ارزش برخی از گران ترین گل های جهان را بدانید.

7 گل گران قیمت در این سیاره

Native to Sri Lanka, Kadapul

Native to Sri Lanka, Kadapul در واقع یک کاکتوس است و فقط در شب شکوفا می شود. این گل بی قیمت است زیرا به دلیل عمر کوتاه قابل فروش نیست و بسیار نادر است.

 

 

Native to Sri Lanka, Kadapul

 گل رز جولیت – 15.8 میلیون دلار

دیویس آستین که 15 سال در پرورش  گل رز جولیت سرمایه گذاری کرده است، در نمایشگاه گل چلسی در سال 2006 آنها را به نمایش گذاشت و آن را به مبلغ هنگفت 15.8 میلیون دلار فروخت و آن را به گرانترین گل جهان تبدیل کرد.

گل رز جولیت

 

Native to Sri Lanka, Kadapul

 

ارکیده Shenzhen Nongke با قیمت 200 دلار

این یکی از طبیعت نیست بلکه نژادی از گل ارکیده است که  8 سال  محققان چینی برای این گل تحقیق کرده اند و به دلیل زیبایی ، کمیاب بودن  و دشواری در کاشت در لیست گرانترین گلهای جهان قرار دارد.

 

ارکیده Shenzhen Nongke

Gold Of Kinabalu Orchid – حدود 6000 دلار برای هر گل

 

این گل زیبا فقط در پارک ملی Kinabalu مالزی رشد می کند و به دلیل کمیابی و زیبایی گران است و اکنون به نوعی در آستانه انقراض است!

Gold Of Kinabalu Orchid

زعفران کروکوس – حدود 1500 دلار در هر پوند

این گل ادویه بسیار محبوب ما ، زعفران را به ما هدیه می دهد. این میزان بالا قابل توجیه است زیرا برای استخراج 1 پوند زعفران به حدود 70،000 گل نیاز است.

زعفران کروکوس

لاله ها – 5700 دلار

لاله ها در همه جا گران نیستند. در حالی که عاشقان ثروتمند برای گل هلندی  دیوانه شده بودند ، قیمت لاله ها در قرن هفدهم در هلند به آسمان پرید.

دسته گل ارکیده ،Lilies, Moonflowers  یک گل 100 ساله – 125000 دلاری

ممکن است به این فکر کنید که چرا ما آن را در لیست شماره 5 نگه داشتیم. دلیل آن این است که این دسته گل از 90 صورت یاقوتی 2 عیار و همچنین 9 الماس یک عیار و یاقوت ستاره ای 21.6 قیراط تشکیل شده است.

سعی کنید گرانترین گل را به دوست دختر خود هدیه دهید ، و ما شرط می بندیم که او هرگز شما را رها نخواهد کرد!

حتی گلهای زرد نیز با برچسب قیمت بالا جادو می کنند!

منبع: floweraura

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *