گل ارکیده

گل ارکیده

گل ارکیده در مدل‌های متفاوت ایستاده بالارونده و خمیده در طبیعت موجود است این گل بدون برگ و با ساقه هایی متورم و قطور می‌باشد و در سه یا دو رنگ مختلف پرورش داده می‌شود که به علت معطر بودن می‌توان از آن به عنوان خوشبو کننده فضا نیز استفاده کرد تا برای شما لحظات شیرین و بیاد ماندنی بسازد، جالب توجه است که این نوع گل در گونه های مختلف در نواحی شمال ایران و بیشتر در شهرهای آستارا و اردبیل کاشته می‌شود اما می‌توان آن را درون گلدان و در فضای خالی نیز ز به راحتی نگهداری کرد اما باید روش و شیوه‌های مراقبت از آن را به خوبی بلد باشید.

برای مشاهده گل های چهار فصل دیگر به مقاله گل های چهار فصل مراجعه کنید.

انواع گل ارکیده

اگر بخواهیم انواع و گونه های مختلف ارکیده را نام ببریم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم بنابراین برای آشنایی بیشتر با انواع این گل زیبا مطالبه زیر را با دقت مطالعه کنید زیرا برخلاف عقیده برخی که فکر می‌کنند این گل فقط یک نوع است می‌توان انواع مختلف آن را به میزان تقریباً ۵۰ گونه متفاوت از آن را در طبیعت پیدا کرد.

 

  • ارکیده فالانوپسیس: این نوع ارکیده نام‌های دیگری مانند شاپرکی و یا ارکیده پروانه ای نیز دارد که در ایران بیشتر به نام ارکیده شاپرکی شناخته می‌شود و بیشتر در نواحی استان گلستان و در ماه دی گل می‌دهند همچنین این گونه توانایی گلدهی سه بار در سال را دارد و به رنگهای سفید ارغوانی و بنفش را دارند.
  • ارکیده سیمبیدیوم: همانطور که گفتیم این گل یکی از گل های چهار فصل بسیار زیبا است به همین دلیل از آن می‌تواند در فصل تابستان و همچنین پاییز گل‌های زیبایی به رنگ قرمز صورتی سبز را به نمایش بگذارد بنابراین به خاطر همین ویژگی افراد زیادی تمایل به استفاده از از ارکیده های سیمبیدیوم برای زیباسازی آپارتمان خود پیدا کرده اند زیرا مراقبت از آنها کار دشواری نیست و می‌توان به راحتی از آنها نگهداری کرد.
  • ارکیده دندروبیوم: ارکیده دندروبیوم یکی از گونه‌های بسیار پرطرفدار گل ارکیده به حساب می‌آید زیرا این گل نیاز به فصل خواب ندارد و بیشتر در مناطق گرم و مرطوب رشد می‌کند بنابراین اگر در شهرهای گرم و مرطوب زندگی می کنید بهترین گزینه برای خانه شما این نوع ارکیده می باشد‌.

با توجه به انواع و شناخت این نوع گل اگر قصد پرورش آن را دارید موارد زیر می‌تواند به شما در این راه کمک کند.

گل ارکیده

شرایط نگهداری ارکیده در گلدان :

  • زمان کوددهی گل ارکیده : اگر می خواهید به گلدان ارکیده کود دهید باید این کار را در فواصل زمانی مشخص انجام دهید و برای آن از کود نیتروژن دار مانند پوست صنوبر استفاده کنید.
  • روش آبیاری گل ارکیده : برای آبیاری این گل حتماً از دمای آب اطلاع پیدا کنید زیرا آبی با دمای کمتر از 10 درجه سانتی گراد برای آن مضر و خطرناک می‌باشد علاوه بر آن بهتر است با فاصله زمانی یک یا دو روز به گلدان آب دهید تا گل بتواند میان این تایم ها استراحت کند.
  • میزان رطوبت مورد نیاز: میزان رطوبتی که گل ارکیده با نیاز دارد در فصل های تابستان و زمستان با یکدیگر متفاوت است به این صورت که بهتر است در بهار و تابستان با آب ولرم آن را غبارپاشی کنید و در فصل زمستان دو روز یکبار این کار را انجام دهید البته نباید دمای آب استفاده شده در غبار پاشی از ۳۰۰ درجه سانتی گراد کمتر باشد.
  • استفاده از اسپری آفت کش: برای جلوگیری نمودن از بیماری‌های مخصوص گل و همچنین خراب شدن آن پیشنهاد می‌شود معمولاً هر سه هفته یک بار اسپری خانگی با ترکیب موادی مانند آب روغن همیشه سبز و میزان بسیار کمی مایع شوینده یک اسپری آفت کش خانگی بسازید بر روی آن اسپری کنید تا به طور کامل تمام سطح گل را پوشش دهد.

گل ارکیده

برای سفارش و خرید گل از گل فروشی آنلاین گندم VIP کافی است به صفحات مربوطه مراجعه و در کمتر از 2 ساعت سفارش خود را در محل کار  ، خانه و … تحویل بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *