مشخصات گل ارکیده سیمبیدیوم (Cymbidium)

گل ارکیده سیمبیدیوم (Cymbidium)

گل ارکیده Cymbidium  نسبت به بسیاری از گونه های معمول ارکیده بسیار مقاوم به سرما است . آنها دارای گلبرگ هایی از شکوفه های بزرگ در  زمستان مرده ،  بر روی سنبله های گل هستند که می توانند حدود یک تا سه ماه دوام داشته باشند. به علاوه ، برگهای نازک و بلند آنها نیز جذابیت خاصی به گیاه می بخشد. برای رسیدن به بهترین نتیجه ، با یک گیاه خریداری شده در فروشگاه شروع کنید و منتظر بمانید تا بعد از گلدهی آن در بهار مجدداً گیاه (یا آن را در زمین قرار دهید). یک نهال جدید ممکن است چندین سال طول بکشد تا شکوفا شود.

 

نام گیاه شناسی Cymbidium
ارکیده Cymbidium با نام مشترک : ارکیده قایق
نوع گیاه  گل همیشه سبز
اندازه بالغ حدود 2 فوت قد
قرار گرفتن در معرض آفتاب خورشید جزئی
نوع خاک  لومی ، مرطوب ، تخلیه کننده خوب
pH خاک  5.5 تا 6.5
زمان گلدهی اواسط پاییز تا اواسط بهار
رنگ گل  صورتی ، سبز ، زرد ، سفید
مناطق مقاومت  10 تا 12
منطقه بومی  آسیا و استرالیا

 

 

گل ارکیده سیمبیدیوم

 

 

 

چگونه گل ارکیده سیمبیدیوم را پرورش دهیم

Cymbidiums ارکیده های خارق العاده ای برای رشد در مناطق معتدل است. آنها را می توان در گلدان خارج از بهار ، تابستان و پاییز کشت کرد و در اولین تهدید از یخ زدگی به داخل آنها را منتقل کرد . سیمبیدیوم ها را می توان به راحتی در حین بارگذاری مجدد در بهار تقسیم کرد. و در طول تابستان ، آنها به سرعت رشد داد ،فصل شکوفائی طبیعی آنها در زمستان است که اگر گیاهان شما در فضای داخلی برای نمایش قرار بگیرند ایده آل است. شکوفه با ترکیبی از کاهش دما و کاهش آب ایجاد می شود.

 

گل ارکیده سیمبیدیوم (Cymbidium)

 

 

در طول فصل رشد ، ارکیده های cymbidium از نور آفتاب مخلوط قدردانی می کنند. اگر ارکیده های شما در فضای باز نیستند ، مطمئن شوید که در معرض تابش مستقیم آفتاب نیستند ، زیرا باعث سوختگی گیاه می شود. چند ساعت نور آفتاب صبحگاهی همراه با بعد از ظهرهای سایه دار باید کاملاً مناسب باشد.

مطالب مرتبط : چگونه ارکیده Dendrobium را پرورش دهیم

اگر ارکیده های خود را در داخل خانه پرورش می دهید ، پنجره ای رو به جنوب شرقی یا شرقی ایده آل است. در شرایط نوری مناسب ، برگها باید سبز سیب باشند و در مقابل سبز تیره نباید باشند. یک گیاه سبز تیره به احتمال زیاد نور آفتاب کافی را برای تحریک شکوفائی دریافت نمی کند.

خاک مناسب برای گل ارکیده سیمبیدیوم

 

گل ارکیده سیمبیدیوم Cymbidiums ارکیده نیمه زمینی است. آنها به طور طبیعی در هوموس لومی رشد می کنند و ریشه های نازکی را به خاک می فرستند. بنابراین ، آنها کاملاً متناسب با شرایطی هستند که به راحتی در خانه تکرار می شوند: یک مخلوط گلدان غنی ، سست و آلی.

همچنین مطالعه کنید : چگونه گل ارکیده کاتالیا Cattleya را پرورش دهیم

اکثر تولیدکنندگان استفاده از ترکیبی از پوست صنوبر ، پرلیت ، پیت ماس ​​و سایر مواد آلی سست را برای گل ارکیده سیمبیدیم استفاده می کنند. یک ترکیب ارکیده تجاری paphiopedilum معمولاً به خوبی به این گیاهان خدمت می کند.

 

آب مناسب

 

در فصل رشد (به عنوان مثال بهار ، تابستان و پاییز) این گیاهان را مرتباً آبیاری کنید و به یاد داشته باشید هرچه آب خالص تر باشد ، گیاهان سالم ترند. نمک های جمع شده از آب لوله کشی می تواند باعث آسیب شود ، مانند برگرداندن نوک برگ ، وضعیتی که نوک برگ ها سیاه می شود و می میرد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که تا انتها از طریق مخلوط گلدان ، آب را بشویید.

در طول شکوفه زمستان ، آبیاری را کاهش دهید. با این حال ، اجازه ندهید گیاه کاملا خشک شود. در عوض ، مخلوط گلدان را کمی اضافه کنید.

دما و رطوبت
Cymbidiums به طور قابل توجهی تحمل بیشتری نسبت به برخی دیگر از گل ارکیده های محبوب در برابر هوای سرد دارد. انواع بزرگتر گل ارکیده سیمبیدیوم برای تحریک شکوفایی به یک دوره طولانی سرما احتیاج دارند ، در حالی که انواع مینیاتوری وابستگی چندانی به هوای سرد ندارند.

گفته  شده است که سیمبیدیوم ها به طور خلاصه در برابر درجه حرارت یخ زدگی مقاومت می کنند ، اگرچه سرما در نهایت باعث مرگ آنها خواهد شد اما شب با دمای پایین 40 درجه فارنهایت باید خوب باشد. از طرف دیگر ، سیمبیدیوم ها می توانند بدون پژمردگی در برابر گرمای تابستان مقاومت کنند ، زیرا آنها برای مناطق معتدل آسیا که در آن تغییرات قابل توجهی در دمای فصلی و روز به شب وجود دارد ، مناسب هستند.

 

 

کود مناسب برای گل ارکیده سیمبیدیوم

در طول فصل رشد ، هر دو ماه یکبار با کود ارکیده ضعیف تغذیه کنید.مراقب باشید از کود با مقدار زیاد نیتروژن پرهیز کنید ، زیرا این امر می تواند باعث رشد سریع شاخ و برگ گیاهان در شکوفه های گل ارکیده شود.

در فضای باز ، این ارکیده ها می توانند بیشترین میزان رطوبت را تحمل کنند ، به جز در مناطق بسیار خشک. و در داخل خانه ، آنها سطح رطوبت حدود 40 تا 60 درصد را دوست دارند. در صورت نیاز به افزایش رطوبت ، می توانید گلدان گیاه خود را روی سینی سنگریزه های پر از آب قرار دهید. فقط مطمئن شوید که کف گلدان آب را لمس نمی کند ، زیرا این امر می تواند منجر به پوسیدگی ریشه شود.

 

انواع گل ارکیده سیمبیدیوم

گونه ها و هیبریدهای زیادی از گل ارکیده سیمبیدیوم وجود دارد. آنها عبارتند از:

Cymbidium dayanum: این گونه که به Day cymbidium یا ارکیده ققنوس معروف است ، از گلهای سفید و راه راه سورمه ای استفاده می کند.
Cymbidium erythrostylum: این گیاه بومی ویتنام است و دارای گلهای سفید با قرمز در مرکز آن است.
Cymbidium tracyanum: این ارکیده معروف به Tracy’s cymbidium است ، دارای گلهای بزرگ ، معطر ، سبز زرد و دارای نوارهای قهوه ای است.

 

 

آفات و بیماری های شایع

سیمبیدیوم خوب رشد کرده باید در برابر بیشتر حشرات و بیماری ها مقاوم باشد. اما مانند تمام ارکیده ها ، احتمال ابتلا به شته ، مقیاس یا sclae و سایر حشرات نیز وجود دارد. طبق دستورالعمل های برچسب ، در اسرع وقت با محصولات حشره کش درمان کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *