مشخصات گیاه ارکیده لوبیا وانیل

ارکیده لوبیا وانیل (Vanilla plantifolia) اغلب به سادگی “وانیل” شناخته می شود زیرا محافظ های بذر این گیاه منبع طعم دهنده طبیعی وانیل است که به طور گسترده در دسرها و نوشیدنی ها استفاده می شود. در حالی که به هم پیوستن این گیاه برای گلدهی و تولید بذرهایی که از آن وانیل برداشت می شود یک چالش است ، تاک سبز براق به تنهایی یک گیاه جذاب است.

مانند بسیاری از ارکیده ها ، ارکیده لوبیای وانیل نیز گونه ای گرمسیری است که برای رشد و نمو به دما و رطوبت بالا احتیاج دارد. این ارکیده انگور در محیط بومی خود یک اپی فیت است که بدون برداشتن مواد مغذی از روی درخت میزبان زندگی می کند. تاج های انگور تا بالای قله ها به صورت زیگزاگ ، برگ های بلند و شكل مانند را به نمایش می گذارند. هر شاخه شکوفه دار یک تا دوازده شکوفه خامه ای ، در مجموع چند صد گل روی یک تاک بالغ ایجاد می کند.

همچنین مطالعه کنید : مشخصات گل ارکیده سیمبیدیوم (Cymbidium)

ارکیده لوبیا وانیل به عنوان یک گیاه آپارتمانی توسط علاقه مندان پرورش می یابد . گیاه ارکیده وانیل برای مبتدیان گیاه آسانی برای پرورش نیست.  گلخانه نیز به خصوص برای باغبانانی که در آب و هوای سرد زندگی میکنند، بسیار مطلوب است.

 

نام گیاه شناسی  Vanilla plantifolia
نام های مشترک  ارکیده لوبیای وانیل ، وانیل
نوع گیاه ارکیده همیشه سبز
اندازه بالغ  8 تا 10 فوت
نیاز به خورشید یا نور قسمتی سایه تا سایه کامل
نوع خاک  خاکی غنی ، حاصلخیز ، به طور مداوم مرطوب
pH خاک  6.6 تا 7.5
شکوفه دهی فصلی
رنگ گل  زرد-سبز
مناطق مقاومتی  11 تا 12
منطقه بومی  مکزیک و آمریکای مرکزی

 

 

نحوه پرورش ارکیده لوبیای وانیل

 

گل ارکیده وانیل ، مانند اکثر گلهای ارکیده ، در سایه ی فیلتر شده روشن و رطوبت بالا بهترین رشد را دارد. به زیستگاه بومی جنگل ارکیده وانیل فکر کنید. شما باید همان محیط را تکرار کنید و همچنین احتمالاً با استفاده از ترکیبی از کنترل دما و مه آلودگی و آبیاری را اضافه کنید.

 

همچنین بخوانید : چگونه گل ارکیده کاتالیا Cattleya را پرورش دهیم

در زیستگاه بومی خود ، یک درخت انگور ارکیده وانیلی بالغ می تواند بین 75 تا 100 فوت رشد کند. با این حال ، می توانید باغ خود را در شرایط گلخانه ای 8 تا 10 فوت قابل کنترل نگه دارید. با استفاده از حالت عرضی به جای عمودی میتوانید ارکیده بیشتری پرورش دهید.

صبر و شکیبایی برای کسانی که مایل به برداشت محصول وانیل هستند یکی از ملزومات است ، زیرا گیاهان از سه تا پنج سال از قلمه ها تا تولید گل ، بالغ می شوند. پس از تثبیت و گلدهی تاک ، اواخر صبح گل ها را با استفاده از چوب chopstick برداشت کنید. گرده ها را از پرچم های گل خارج کنید و آن را روی کلاله گل دیگر قرار دهید. در عرض یک روز ، گلهایی که گرده افشانی شده اند به جای ریزش روی انگور پژمرده می شوند. محصول های کوچک سبز در عرض یک هفته تشکیل می شوند و در نهایت به محصول های 6 اینچی تبدیل می شوند که ظرف نه تا 10 ماه آماده برداشت می شوند.

 

 

ارکیده لوبیای وانیل سایه روشن را ترجیح می دهد و دوره های کوتاه آفتاب صبح را تحمل می کند.

 

خاک مناسب برای ارکیده وانیل

ارکیده وانیل خود را در مخلوطی از نصف پوست درخت و نیمه مخلوط گلدان شروع کنید. این نسبت به اکثر رسانه های ارکیده که رشد می کنند کمی متراکم و سنگین تر است. گیاه کوچک یا اولیه شما به ترکیبی از زهکشی عالی و مواد مغذی برای تغذیه گیاه در هنگام رشد  نیاز دارد. پس از اینکه ریشه های اپی فیت خود را توسعه داد ، دیگر به ریشه های مخلوط گلدان نیاز نخواهد داشت.

 

 

 

آب مناسب برای ارکیده لوبیای وانیل

آبیاری ارکیده لوبیای وانیل به معنای مرطوب نگه داشتن محیط رشد و ساختار مضراب چوبی است ، زیرا گیاه در حال تولید “ریشه های هوا” است که رطوبت هوا را می گیرد. اجازه دهید مخلوط گلدان بین آبیاری کمی خشک شود تا از بیماری های ریشه جلوگیری کند ، اما رطوبت بالا را در محیط حفظ کنید ، زیرا در اینجا ریشه های هوا رطوبت خود را بدست می آورند .

دما و رطوبت
دمای ایده آل در شب بین 60 تا 70 درجه فارنهایت و در روز 80 تا 95 درجه است. این گیاهان مقاوم به سرما نیستند ، به این معنی که کسانی که در آب و هوای گرمسیری زندگی نمی کنند باید آنها را در گلخانه پرورش دهند.

گیاه خود را مرتباً غبارآلود کنید و تمام تلاش خود را برای حفظ سطح رطوبت 80 درصدی انجام دهید. در عین حال ، گردش مناسب برای جلوگیری از پوسیدگی قارچ لازم است

 

مطالب مرتبط : چگونه ارکیده Dendrobium را پرورش دهیم

 

کود مناسب برای ارکیده

در طول بهار و تابستان هر دو هفته ارکیده وانیل خود را با کود ارکیده کود دهید. لقاح سبک اما منظم توصیه می شود.

 

این گیاه به طور معمول از طریق قلمه ها تکثیر می شود:

بخشی از تاک را ببندید که حداقل شش گره در حال رشد دارد.
یک گلدان گل کوچک را با خزه مرطوب اسفاگنوم یا مخلوطی از قسمتهای مساوی پوست ارکیده ، پیت ماس ​​و پرلیت پر کنید.
قلمه گیاه را در محیط رشد دفن کنید ، گره های پایین را بپوشانید ، محیط را محکم در اطراف پایه قلمه فشار دهید.
یک شاخه گیاه را درون گلدان قرار دهید و قلمه را بر روی آن محکم کنید.
محیط رشد را به مدت چهار تا شش هفته به طور مداوم مرطوب نگه دارید تا رشد جدید ظاهر شود. هنگامی که قلمه زدن شروع به تاک کردن کرد ، می توانید گیاه جدید را روی یک گلدان بزرگ تربیت کنید.

 

برداشت

اگر گرده افشانی موفقیت آمیز باشد ، ارکیده وانیلی سه ساله شما از مهر تا مارس محصول هایی مانند لوبیای سبز تولید می کند. طول محصول های با کیفیت خوب باید حداقل 6 اینچ باشد. فرآیند پخت و پز بسیار فشرده است و شامل تعریق و خشک شدن است که به قیمت برتر لوبیا وانیل فروخته شده در بازار کمک می کند. به مدت شش هفته هر روز ، باید حبوبات را در شب در یک پتو بپیچید تا تراکم رطوبت در محصول ها تسهیل شود. در طول روز ، لوبیاها را در سینی های آفتاب گیر یا زیر چراغ حرارتی داخل خانه قرار دهید. به دنبال این فرآیند تعریق ، باید سه ماه دیگر محصول های قهوه ای و خرد شده را در یک مکان خشک و تاریک خشک کنید.

آفات / بیماری های شایع

ارکیده های لوبیای وانیل در محیط با رطوبت بالا که نیاز دارند ، می توانند در برابر پوسیدگی ریشه حساس باشند. اگر بتوانید رطوبت بالا و گردش مداوم هوا را متعادل کنید ، می تواند جلوی پوسیدگی را بگیرد ، به همین دلیل است که محیط های گلخانه ای برای این گیاه توصیه می شود

 

گیاهان همچنین می توانند به کنه های عنکبوتی و حشره های پوستی حساس باشند. اسپری های روغن باغی بهترین راه برای مقابله با این آفات هستند. همچنین می توانید اشکال گل را با پنبه آغشته به الکل با مالش از بین ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *