7 سوال محبوب درباره نگهداری از گل ارکیده

نگهداری از گل ارکیده

ما در مقالات قبلی نحوه کاشت و پرورش گل ازکیده را توضیح دادیم ، همچنین نگهداری از گل ارکیده ، امروز در این مقاله به 7 سوال محبوب درباره نگهداری از گل ارکیده پاسخ میدهیم امید آن است که مفید برای شما واقع شود.

 

 3 قانون اصلی برای داشتن ارکیده سالم کدامند ؟

 

قانون 1: تعداد جوانه های ارکیده مستقیماً با طول عمر گیاه متناسب است. بنابراین ، به عنوان قانون شماره یک ، مطمئن شوید که ارکیده شما جوانه و برگهای سبز دارد.

قانون 2: محافظت از ارکیده در برابر نور مستقیم خورشید نکته مهم دیگری برای طولانی شدن طول عمر آن است. ارکیده ها برای زنده ماندن نسبت به گیاهان دیگر به یک اتاق روشن احتیاج دارند ، با این حال ، نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرند.

قانون 3: آنها همچنین باید روی طاقچه قرار بگیرند زیرا به هوای تازه احتیاج دارند. با این وجود قرار دادن ارکیده در مجاورت کولرها بسیار خطرناک است.

نگهداری از گل ارکیده

1- عمر گل ارکیده چقدر است ؟

12 هفته
وقتی ارکیده دوره شکوفایی خود را طی کند ، گلهای جدید آن تا 12 هفته دوام می آورند. پس از این مدت ، آنها ممکن است محو شوند ، آویزان شوند یا از ساقه (خوشه) خود بیفتند. پس از انجام این کار ، باید نحوه هرس ارکیده را تعیین کنید.

 

2- چرا باید از گلدان شفاف استفاده کنیم؟

 

این نظریه وجود دارد که ریشه های ارکیده درگیر فتوسنتز می شوند و مانند ساقه های خود به نور خورشید نیاز دارند. گلدان های شفاف به گونه ای طراحی شده اند که نور خورشید را به اندازه کافی برای ریشه ها ممکن کنند.

همچنین بهتر است گیاه در همان گلدان نگهداری شود زیرا خاک ارکیده ها ، مخلوطی از مواد خاصی تشکیل شده است که ارکیده ها به جای خاک معمولی که در گیاهان دیگر استفاده می شود ، در طبیعت استفاده می کنند.

 

3- چقدر باید ارکیده را آبیاری کنیم ؟

گل ارکیده حداقل دو بار در هفته باید آبیاری شود. یک لیوان آب مقدار ایده آل است. همچنین می توانید ارکیده ها را دو بار در هفته با بطری اسپری  کنید  تا برگ ها بتوانند از سلامت برخوردار شوند.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله گل ارکیده مراجعه کنید.

 

4-ارکیده چه زمانی شروع به رشد مجدد می کند ؟

گلهای ارکیده در شرایط عادی می توانند تا 4-3 ماه دوام داشته باشند. با سقوط شکوفه ارکیده ، می توانید قسمت های بالایی ساقه ها را برش دهید تا دوباره شکوفا شود. فراموش نکنید که قسمتهایی را که برش داده اید با یک ورق آلومینیوم بپوشانید تا مطمئن شوید دوباره به جوانه تبدیل می شود.

آخرین نکته مهم این است که ریشه های هوایی ارکیده هرگز نباید از بین بروند. این ریشه های هوا برای این گیاهان کاملاً طبیعی است و جای نگرانی نیست زیرا از آنها برای جذب رطوبت اضافی از هوا و ضروری برای بقای گیاه استفاده می شود.

نگهداری از گل ارکیده

5-کیکی چیست؟

 

وقتی گیاه خود را در حال اصلاح برگهای خود دیدید ، وقت آن است که مهمانی بگیرید زیرا ارکیده شما بچه دار می شود! کیکیس (تلفظ “kay-kees”) کلمه ای هاوایی به معنای “کودک” است و به عنوان نامی برای این گیاهان کوچک کودک استفاده می شود.

وقتی کیکی رشد کرد باید آنرا از بدنه اصلی گیاه جدا کرد. لطفا توجه داشته باشید که باید منتظر باشید تا keiki حداقل دو برگ و یک ریشه داشته باشد قبل از اینکه آن را از والدین خود حذف کنید. در غیر این صورت ، قادر به رشد ریشه های قوی نخواهد بود.

از گلدان های شفاف نیز باید برای کیکی استفاده شود. برای شکوفایی کیکی ها به فضای سرد نیاز است.

نگهداری از گل ارکیده

 

6- چگونه می توانم کیکی را پرورش دهم؟

بعضی اوقات ، ارکیده ها وقتی در شرایط منفی زندگی می کنند ، کیکی را به عنوان مکانیسم زنده ماندن تولید می کنند. از آنجا که آنها به زودی خواهند مرد ، آنها سعی در تولید نوزاد دارند. بنابراین ، اگر ارکیده خود را در یک منطقه تاریک قرار دهید و آب کمتری نسبت به حد معمول بدهید ، انتظار می رود کیکی ها ظرف یک ماه ظاهر شوند.

 

7- چگونه می توان ساقه های شکسته را درست کرد؟

غیر ممکن که ساقه های شکسته درست شوند ، با این وجود می توانید سعی کنید کیکی روی ساقه های شکسته داشته باشید. می توانید ساقه شکسته را در گلدان با آب قرار دهید و شاهد رشد کیکی ها باشید.

 

نگهداری از گل ارکیده

 

برای خرید گل ارکیده در زیباترین دیزاین ها میتوانید به صفحه گل فروشی آنلاین گندم مراجعه کنید تا در کمتر از 2 ساعت سفارش خود را درب منزل یا محل کار و … تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *