روش پیوند گل رز

روش پیوند گل رز

پیوند گل رز، می تواند یک روش عالی برای ورود رنگ های جدید به باغ شما باشد. همچنین یک سرگرمی بسیار جذاب و پاداش آور است.

پیوند گل رز چیست؟

پیوند روشی است برای اتصال بخشی از گیاه به گیاه دیگر، ایجاد آمیزه ای از دو یا چند گیاه. بسیاری از گونه های گیاهی را می توان به گونه ای دیگر پیوند داد تا نتایج متفاوتی داشته باشید.

با گل رز شروع کنیم، این روند می تواند بسیار خوشایند باشد زیرا به تخیل و ارزیابی زیبایی شناختی ما منجر می شود.

روش های مختلفی برای پیوند وجود دارد، اما ما قصد داریم در این مقاله به پیوند جوانه ها بپردازیم. بیایید در آن کاوش کنیم

 

1- چه زمان برای پیوند گل رز مناسب است؟

پیوند باید در زمان مناسب سال انجام شود. بهترین زمان معمولاً اواسط تابستان است ، وقتی بوته گل رز “پایه” – گیاهی که قرار است پیوند بزنید – در سالم ترین حالت خود قرار دارد.

در گرمترین روزهای سال، مواد مغذی گل رز با سرعت بیشتری از ریشه به برگ می روند. این می تواند به سرعت به پیوندها کمک کند.

همچنین بخوانید: مشخصات انواع گل رز

 

2- انتخاب یک پیوند

انتخاب پیوند  بخشی از گیاه است که می خواهیم روی گیاه دیگری پیوند بزنیم. مطمئن شوید که یک پیوند جوان با برگ های سالم، پوست نرمتر و سابقه شکوفه های چشمگیر را انتخاب کرده اید.

این امر باعث کاهش خطر بیماری در مرحله بعد از پیوند می شود.

 

3- استخراج وصله پوست غنچه

چاقوی تیز را با الکل اتانول یا ایزوپروپیل ضدعفونی کنید تا باکتری یا ویروس از بین برود.

جوانه رز را پیدا کرده و اطراف آن را با احتیاط ببرید تا زمانی که یک شاخه پوست به طول یک اینچ داشته باشید و جوانه آن در وسط باشد.

همچنین بخوانید: نگهداری گل رز

 

4- آماده سازی گل رز “پایه”

بعد از اینکه گیاه پایه را انتخاب کردید – در حالت ایده آل، باید در یک حالت سالم و مناسب باشد – چند روز قبل از عمل جراحی آن را با سخاوت آبیاری کنید. این امر باعث گردش بهتر مواد مغذی شده و شانس موفقیت برای پیوند را افزایش می دهد.

ساقه را از برگها و خارهای آن هرس و مرتب کنید. ایده این است که منابع پایه را بر روی پیوندک متمرکز کنیم – حداقل تا زمانی که خود را تأسیس کند.

همچنین بخوانید: روش تکثیر و پرورش گل رز در سیب زمینی

 

5- یک پاکت T شکل را در ساقه پایه قرار دهید

با استفاده از چاقوی تیز، یک برش T شکل به ساقه پایه ایجاد کنید، اما مراقب باشید که فقط به هسته نرم و مرطوب ساقه نفوذ کنید. ایده این است که یک پاکت برای تکه جوانه گل رز جوان ایجاد کنید بدون اینکه به گیاه پایه آسیب برساند.

 

6- قرار دادن وصله در پایه

با برش ایجاد شده، وصله جوانه را به آرامی درون پاکت قرار دهید تا جایی که به زیبایی درون آن قرار بگیرد. اطمینان حاصل کنید که رشد جوانه به سمت بالا هدایت می شود.

ایده این است که قسمت داخلی نرم وصله را ترغیب کند تا با قسمت داخلی نرم ساقه پایه تماس پیدا کند، بنابراین آنها می توانند بعدا “متحد شوند”. با وصله، نوار پیوند را به دور زخم بپیچید تا وصله در جای خود محکم شود، اما مراقب باشید جوانه را نپوشانید.

همچنین بخوانید: گل رز Knockout : پرورش و نگهداری گل رز حذفی

7- مراقبت از گیاه پیوند شده

دو هفته ابتدایی برای موفقیت در عمل بسیار حیاتی است.

• گل رز باید در جایی قرار بگیرد که به مقدار زیادی فضا، نور خورشید و هوا دسترسی داشته باشد.
• هر روز آن را آبیاری کنید تا خاک مرطوب بماند.
• همچنین می توانید برای نتیجه بهتر، بستر غنی از مواد تشکیل دهنده را اضافه کنید.

توصیه می شود چند جوانه اول گیاه پایه را به نفع تقویت پیوند اصلاح کنید. در مورد نوار چسب نگران نباشید: به طور طبیعی وقتی پیوند شروع به رشد می کند، می افتد.

 

 

گلهای رز پیوندی به اندازه گلهای رز مقاوم نیستند، بنابراین باید در محافظت از آنها در برابر سرما در روزهای زمستان اقدامات احتیاطی را انجام دهید.

اگر همه کارها به درستی انجام شده باشد، از رنگ و طراوت جدید در باغ خود لذت خواهید برد.

پیوند یک سرگرمی عالی با نتایج واضح و قابل مشاهده است. این یک روش عالی برای درگیر کردن جنبه هنری شما در طول روزهای تعطیل است موفق باشید.

 

برای خرید گل رز در انواع رنگ ها و باکس های متنوع میتوانید به صفحه گل فروشی گندم vip مراجعه کنید تا کمتر از چند ساعت سفارش خود را رایگان تحویل بگیرید. همچنین به علت علاقه مندی افراد به گل رز و نگهداری و خشک کردن این گل زیبا، متخصصان گل آرای ما گل رز جاودان را تولید و در باکس های شیشه ایی و زیبا آن را تبدیل به هدیه ایی گرانبها و ماندگار نموده اند. حتما از دسته بندی گل جاودان بازدید نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *