گل رز Knockout : پرورش و نگهداری گل رز حذفی

گل رز Knockout : پرورش و نگهداری گل رز حذفی

آیا به دنبال یک روش ساده و در عین حال زیبا برای منظره سازی در خانه خود هستید؟ بوته های گل رز Knockout یا گل رز حذفی می تواند راه حل باشد. همین در اول کار بگوییم که بوته های گل رز Knockout  هیچ شباهتی به انواع دیگر گل رز ندارند.

آنها گیاهانی آسان و با نگهداری کم هستند که بیشتر باغبانان می توانند آنها را بدون مشکل پرورش دهند. این گونه گل رز توسط یک پرورش دهنده گل رز به نام بیل ردلر در سال 1989 ایجاد شده است. از آن زمان به دلیل سهولت و زیبایی که این گیاه برای باغبانان فراهم کرده است محبوبیتش ، گسترش یافته است.

اگر شما علاقه مند به داشتن یک رنگ زیبا و جذاب در باغ خود هستید ، بدون اینکه خودتان را به زحمت بیاندازید ، این چیزی است که باید برای شروع پرورش بوته های گل رز حذفی بدانید:

گل رز Knockout صورتی

گل رز Knockout صورتی

شرایط  پرورش بوته های گل رز Knockout

این بوته های گل رز می توانند در آفتاب نسبی تا کامل رشد کنند. می توانید آنها را درون زمین یا در گلدان بکارید. اگر می خواهید در یک گلدان پرورش دهید، اندازه گیاه را در نظر بگیرید و  اطمینان حاصل کنید که گیاه به اندازه کافی بزرگ شده باشد.

بوته های گل رز حذفی  می توانند تا چهار فوت عرض و چهار فوت ارتفاع رشد کنند. آنها یک شکل گرد و جمع و جور دارند.

بزرگترین ضرورت تخلیه خوب خاک است که دارای مواد مغذی زیادی است. بهتر است هنگام کاشت کمپوست اضافه کنید و اطمینان حاصل کنید که بوته گل رز ، نیتروژن زیادی دریافت می کند.

بوته های گل رز Knockout در مناطق کاشت پنج و بالاتر به خوبی رشد می کنند. اگر می خواهید آنها را در مناطق کاشت پایین تر پرورش دهید ، آنها را در گلدان قرار دهید تا بتوانید با سرد شدن شدید دما ، آنها را به داخل خانه منتقل کنید.

اگرچه این بوته های گل رز نمی توانند از پس دمای کم مناطق کاشت پایین برآیند ، اما بسیار تحمل گرما  را دارند.

با این حال ، اگر در منطقه کاشت خود دمای بالاتری دارید ، بوته را در جایی بکارید که سایه آن بیشتر از نور خورشید باشد.

با تأمین مواد مغذی مناسب و خاک با زهکشی مناسب ، گل های رز حذفی  می توانند در بیشتر محیط ها به خوبی رشد کنند. با مراقبت مناسب ، آنها سالها زیبایی ایجاد می کنند.

همچنین بخوانید : گل کاملیا : راهنمای پرورش و نگهداری

 

گل رز Knockout در گلدان

گل رز Knockout در گلدان

چگونه می توان بوته های رز KNOCKOUT را کاشت

روش های زیادی برای بالا بردن بوته های گل رز KNOCKOUT در خانه شما وجود دارد. متداول ترین روش سر زدن به گل فروشی ، خرید گیاه و کاشت آن است.

اگر این روشی است که قصد استفاده از آن را دارید ، ساده است. پس از خرید گیاه ، فضای ایده آل رشد را انتخاب کنید.

بوته های گل رز حذفی به خوبی در محوطه حیاط و یا گلدان  رشد میکنند  و همچنین موانعی برای باغ شما را ایجاد میکنند ،

فقط مطمئن باشید که منطقه ، نور خورشید کامل یا جزئی را دریافت می کند و دارای خاکی با زهکشی مناسب است که دارای مواد مغذی زیادی است. همچنین عاقلانه است که بوته را در اوایل بهار یا پاییز بکارید در حالی که هنوز خوابیده است.

عمق گیاه باید یک فوت باشد. گیاه را درون سوراخ قرار دهید ، اطمینان حاصل کنید که مقدار زیادی کمپوست در خاک قرار داده اید ، ریشه ها را محکم با خاک و آب بپوشانید.

اطمینان حاصل کنید که زمین اطراف بوته گل رز برای اولین ماه پس از کاشت مرطوب باشد. این به استقرار  کمک می کند.

روش رشد بعدی شروع بوته های گل رز حذفی  از بذر است. شما می توانید آنها را از گل رز در بوته گل رز دیگر حذف کنید.

هنگامی که دانه دارید ، باید آنها را طبقه بندی کنید. گلهای رز حذفی فاز دیگری برای جوانه زدن دارند. آنها برای بیدار شدن به طبقه بندی نیاز دارند.

بذرهای طبقه بندی سرد به این معنی است که آنها در یک حوله کاغذی مرطوب قرار می گیرند. حوله کاغذی داخل کیسه پلاستیک قرار می گیرد. سپس کیسه را به مدت دو ماه در یخچال قرار می دهند.

اطمینان حاصل کنید که کیسه جریان هوای مناسبی دارد تا از کپک زدن بذرها به دلیل رطوبت محبوس شده جلوگیری شود. وقتی روند طبقه بندی به پایان رسید ، زمان شروع بذرها فرا رسیده است.

آنها را در یک سینی پر از خاک با کیفیت قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که بذرها را با آب اسپری کنید تا اطمینان حاصل شود که خاک هرگز خشک نمی شود.

اسپری با آب تنها روش رشد بذرها نیست. گرما و نور کافی را نیز تأمین کنید.
قبل از پیوند به محل ثابت زمین ، اجازه دهید قلمه به مدت یک سال در گلدان رشد کند .
گل رز Knockout : پرورش و نگهداری گل رز حذفی

مراقبت و نگهداری  از گل های رز KNOCKOUT

گل رز حذفی به حداقل دقت نیاز دارد. بزرگترین کار نگهداری هرس است. هرس بوته ها در اوایل بهار در حالی که هنوز خواب نیستند ، مهم است.

اگر در آب و هوای گرم تری زندگی می کنید ، بوته را هر جایی که تقریباً یک پا قد دارد ، هرس کنید. اگر در آب و هوای خنک تری زندگی می کنید ، بوته را فقط به اندازه شش اینچ هرس کنید.

هنگام هرس ، ابتدا قسمتهای از بین رفته گیاه را از بین ببرید. پس از برداشته شدن این قطعات ، شروع به شکل دادن به رز و از بین بردن قسمتهای داخلی گیاه که دیگر فایده ندارند کنید.

 

پس از برداشته شدن و شکل گیری این قطعات ، به قسمتهای سالم گیاه که هنوز باقی مانده اند نگاه کنید. شاخه ها را به حدود نیمی از طول اصلی خود برگردانید.

دلیل برش بیشتر بوته ها در آب و هوای سردتر به این دلیل است که دمای هوا می تواند به رز آسیب برساند.

اگر در آب و هوای سردتر زندگی می کنید ، مهم است که اطمینان حاصل کنید که بوته های گل رز خود را در زمستان عایق بندی کرده اید. می توانید آنها را در کود یا کاه بپوشانید.

پس از گذشت دمای سرد ، عایق را بردارید. متوجه خواهید شد که ممکن است به دلیل یخ زدگی و دمای یخ زدگی ، هر یک از قطعات در معرض آسیب دیده باشند.

بهتر است گیاه را به شدت هرس کنید و اجازه رشد مجدد دهید تا اینکه در تمام فصل رشد از گیاه آسیب دیده پرورشی کنید.

وقتی هرس تمام شد ، حتماً اطراف بوته های گل رز خود را مالچ کنید تا به حفظ رطوبت کمک کند. شما باید هفته ای یک بار بوته های گل رز خود را به شدت آبیاری کنید تا مطمئن شوید هر هفته یک اینچ آب دریافت می کنند.

بسیار مهم است که توجه داشته باشید بوته های گل رز ناکوت مقاوم به خشکی نیستند ، بنابراین آبیاری کافی آنها بخش بزرگی از مراقبت مناسب از آنها است.

در فصول شکوفه هر بار بوته های گل سرخ خود را بارور کنید. از کود مخصوص بوته های گل رز استفاده کنید.

بوته های گل رز ناک اوت باید از پنجم تا شش هفته یکبار از بهار تا پاییز شکوفا شوند.

غیر از این چند کار جزئی ، بوته های گل رز ناک اوت در فصل رشد به خوبی از پس خود بر می آیند. هیچ شکوفایی در شکوفایی وجود ندارد زیرا آنها به طور طبیعی یکدیگر را از مسیر خارج می کنند.

اگر می توانید هر بار یک بار در سال هرس کنید ، یک بار در ماه کود دهید و اطمینان حاصل کنید که هر بوته در هفته یک اینچ آب دریافت می کند ، بوته های گل سرخ شما باید به زیبایی تولید کنند.

 

گل رز Knockout : پرورش و نگهداری گل رز حذفی

 

همچنین بخوانید : چگونه گل های بوگنویلا را پرورش دهیم

 

آفات و بیماری های گل رز KNOCKOUT و روش های جلوگیری از آن

خوشبختانه بوته گل رز حذفی مستعد ابتلا به بسیاری از بیماری ها یا آفات نیست. بزرگترین تهدیدات این گیاهان rose rosette و سوسک های ژاپنی است.

بیماری rose rosette در واقع ویروسی است که توسط کنه به گیاهان منتقل می شود. متأسفانه ، وقتی رز حذفی شما به این بیماری مبتلا شد ، هیچ درمانی وجود ندارد.

این یک بیماری نادر است ، بنابراین اگر به موقع متوجه شوید ، می توانید قسمت آسیب دیده گیاه را از بین ببرید. زمانی شما متوجه این بیماری میشوید که بوته شما شکوفه و شاخ و برگ تغییر شکل دهند.

اگر بیماری پیشرفت کرده باشد، باید گیاه را از زمین بیرون بیاورید و آن را نابود کنید. یک گیاه آلوده را کمپوست نکنید زیرا این گیاه می تواند باعث شیوع بیماری در سرتاسر کمپوست شما شود و آن را غیرقابل استفاده کند.

سوسک های ژاپنی تهدید دیگری برای بوته های گل رز است. می توانید گیاهان خود را با خاک دیاتومه ، حشره کش ها یا تله ها درمان کنید تا سوسک ها را از بوته های گل رز خود خارج کنید. این سوسک ها به راحتی قابل تشخیص هستند و می توانند به سرعت شاخ و برگ را ببلعند.

من حتی قبل از اینکه بفهمم چطور باغبانی کنم ، سالها بوته گل رز حذفی را  پرورش داده ام ، زیرا این گیاهان برای مراقبت آسان هستند.

با این حال ، آنها رنگ های زنده ایجاد می کنند و راهی عالی برای اطمینان از جوانه زدن زیبایی در اطراف شما هستند. اگر به انتخابی با نگهداری کم نیاز دارید ، بوته گل رز KNOCKOUT می تواند همان چیزی باشد که شما به آن نیاز دارید.

برای خرید گل رز در انواع متنوع به صفحه گل فروشی گندم مراجعه کنید، موفق باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید گل آنلاین گندم VIP می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها