گل زنبوری : پرورش و نگهداری گل Statice

گل زنبوری

برخی از نام های رایج لیمونیوم یا گل زنبوری  شامل Sea Pink ، Sea Lavender ، Caspia و Statice میباشد ، زمان شکوفایی به گونه های لیمونیوم بستگی دارد و از اواخر بهار تا پاییز متفاوت است.این یک گل دوست داشتنی و رنگارنگ در باغ است. این یک گل استثنایی با ماندگاری طولانی برای دسته گل های تازه نیز هست. Statice گیاهی بلندتر (دو تا سه پا) است که در قسمت انتهایی آن دسته ای از گلهای کوچک قرار دارد و در رنگ های بنفش ، صورتی ، زرد و سفید رشد می کند.

در باغ ها ، گل های زنبوری حالت گلهای وحشی دوست داشتنی را دارند که برای مناطق صخره ای شما مناسب است. Statice یا گل زنبوری با شکوفه های متراکم و کاغذی خود یک گلدان خیره کننده را ایجاد می کند. تطبیق پذیری آن باعث می شود که تندیس  ارزشمندی را در هر باغ از باغبانان بگیرد. اما از همه بهتر این موضوعات این است که یک  گل سالانه است که به راحتی قابل پرورش و نگهداری است.

کد محصول 284 محصولی از گندم vip و استفاده شده از گل های زنبوری برای خرید اینجا کلیک کنید.

 

گل زنبوری

نحوه پرورش و مراقبت از گل زنبوری یا Statice

چندین هفته قبل از آخرین یخبندان سال می توانید بذرهای موجود در خانه را شروع به کاشت کنید. بذرها را در داخل سینی ها با خاک گلدان شروع کنید. بذر را روی خاک پخش کنید و روی آن را با یک لایه نازک ورمیکولیت یا کود گیاهی بپوشانید. می توانید سینی ها را در زیرزمین یا گلخانه ای سرد و با شرایط نوری طبیعی ذخیره کنید. در حالی که این یک گیاه مقاوم در برابر سرما است ، منتظر بمانید تا هنگامی که دما 55 درجه یا بالاتر است ، پیوند خود را در فضای باز قرار دهید.

بذرها را می توان مستقیماً پس از عبور از خطر سرما کاشت. بذرها را در یک سطح هم سطح در باغچه خود پخش کنید و یک لایه سبک کود روی دانه ها بپاشید.

گیاهان پیوندی یا دانه های خود را در خاک غنی خوب از ماسه بکارید. گل زنبوری آفتاب کامل را ترجیح می دهد؛ بنابراین یک مکان روشن و آفتابی برای بهترین شکوفه های ممکن فراهم کنید. بذرها و پیوندهای پیاز خود را یک روز در میان آبیاری کنید تا گیاهان کاملاً تثبیت شوند. گیاه بالغ متحمل خشکی است ، بنابراین هفته ای یک بار یا دو بار که کاملاً رشد کرد آبیاری را برنامه ریزی کنید.

کد محصول 233 محصول گل فروشی آنلاین گندم VIP  برای خرید این محصول به صفحه جعبه گل آبشاری کد 233 مراجعه نمایید.

گل زنبوری

 

کود محلول در آب باید  هر هفته یکبار استفاده شود ، تغذیه مداوم گل زنبوری شکوفه های ثابت را تضمین میکنند. گل زنبوری شما باید در اوایل تابستان شکوفا شود و تا اواخر پاییز ادامه یابد. احتمالاً از شکوفه زدن حتی پس از اولین یخبندانهای سبک لذت خواهید برد.چند شکوفه را ببرید و آنها را به داخل بیاورید. ماندگاری آنها در گلدان تا دو هفته خواهد بود. دسته ای از گل های Statice را ببرید و آویزان کنید تا به مدت چند روز وارونه خشک شود. شما از اینكه این گلها پس از خشك شدن چقدر تازه ظاهر می شوند شگفت زده خواهید شد.

همچنین بخوانید : گل کاملیا : راهنمای پرورش و نگهداری

در بعضی از مناطق ، استاتیک مانند یک گیاه چند ساله رفتار می کند و سال به سال باز می شود. Statice  یا گل زنبوری می تواند به راحتی تقسیم و پیوند زده شود.

انواع گل زنبوری

‘Art Mix’ یک مجموعه رنگی  از گل رز ، کرم ، اسطوخودوس و طلا است. این ترکیب کاملی برای خشک کردن است زیرا رنگ ها مطابق با رنگ های زنده شان خشک می شوند.

“پرندگان غول پیکر آبی یا Giant Blue Birds” این زنبوری  آبی پر جنب و جوش را به باغ شما می بخشد ،  گلهای این نوع به صورت خوشه ای درآمده و به نظر می رسد پرندگانی هستند که روی شاخه ای نشسته اند.

‘Million Pink Sapphire’ یک نوع صورتی دوست داشتنی است که با شکوفه هایی از گلهای پر رنگ بریده می شود.

محصولی از  گل فروشی گندم VIP استفاده شده از گل های زنبوری برای خرید این باکس گل به صفحه باکس گل شیشه ای استوانه ای مراجعه کنید.

 

آفات و مشکلات STATICE یا گل زنبوری

گل زنبوری در صورت مراقبت صحیح ، گیاهی مقاوم در برابر بیماری ها است. شایعترین مشکل زنبوری ها مربوط به آبیاری بیش از حد است. در صورت آبیاری بیش از حد مستعد پوسیدگی تاج ، لکه برگ ، زنگ زدگی و کپک خاکستری است. برای جلوگیری از این مشکلات ، می توانید گیاهان خود را در پایه آبیاری کنید تا  مستقیم به ریشه ها کمک کند. آفتاب باعث خشک شدن آب می شود ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر گیاه روزانه آفتاب زیادی دریافت می کند.

اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید ، اطمینان حاصل کنید که هر یک از گیاهان مجزا دارای فضایی به اندازه یک آرنج برای گردش موثر هوا هستند و برنامه ریزی کنید که در اوایل روز گیاهان استاتیک خود را آبیاری کنید تا در زمان روز ، فرصت خشک شدن داشته باشند. در صورت عدم موفقیت برای اقدامات پیشگیرانه ، قسمتهایی از گیاهان یا گیاهان کاملا مرده یا بیمار را حذف کنید تا گیاهان دیگر سالم بمانند.

 

شما عریزان میتوانید انواع ، این گل زیبا را در باکس گل های متنوع گل فروشی آنلاین گندم vip  سفارش دهید بدون شک با مراجعه به نمونه کارهای باکس گل ما شگفت زده خواهید شد ، برای خرید گل همین امروز سفارش دهید تا کتر از چند ساعت گل های مورد علاقه شما در دستان شما باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *