چطور از سانسوریا در خانه نگهداری کنیم

سانسوریا

چطور از سانسوریا در خانه نگهداری کنیم؟

سانسوریا یک گیاه همیشه سبز با سمیت کم است که به مناطق آفریقایی تعلق دارد. این گیاه زینتی که به زبان مادرشوهر هم معروف است خاصیت تصفیه کنندگی هوا دارد و به همین دلیل بیشتر مورد توجه علاقه مندان به گیاهان آپارتمانی است. سانسوریا ذرات معلق، سموم و گازهای آلوده موجود در هوا مانند فرمالدهید را به مولکولهای بی خطر تبدیل می کند.

سانسوریا

به دلیل خاصیت پاکسازی هوا توصیه می شود سانسوریا را در اتاق خواب قرار دهید تا هوای پاکی که تنفس می کنید خواب راحتی برایتان فراهم کند. این گیاه بلند و زیبا گلدان کوچک را بیشتر می پسندد پس تا زمانی که گلدان برای ریشه خیلی کوچک نشده آن را عوض نکنید؛ تنها خاک به گلدان بیفزایید و با فشار دست خاک گلدان را متراکم کنید.

اگر تمایل دارید سانسوریای خانگی تان را تکثیر کنید کافی است یکی از برگهای قبراق و جوان را جدا کرده و آن را به تکه های 8 سانتی متری تبدیل کنید و در خاک شنی یا همان خاک کاکتوس بکارید و منتظر بمانید تا ریشه بزند. بهترین فصل برای تکثیر فصل بهار است.

آبیاری سانسوریا

زیاد نگران آبیاری این گیاه خانگی نباشید کافی است هر دو هفته یکبار خاک آن را چک کنید و اگر خیلی خشک بود به آن آب بدهید. سانسوریا گیاه بسیار مقاوم و کم توقعی است، هم در سایه ماندگار است هم در مقابل اشعه آفتاب، بنابراین می توانید با خیال راحت آن را در هر اتاقی که دلتان می خواهد نگهداری کنید. البته یادتان باشد این گیاه در بلند مدت نمی تواند تابش مستقیم آفتاب را به ویژه در روزهای گرم تابستان تحمل کند. در زمستان با وجود مقاومت تا دمای 10 درجه بهتر است جایی را برای آن انتخاب کنید که دمای هوا حداقل 16 درجه باشد تا شرایط بهتری برای رشد داشته باشد.

عوامل مختلفی در قیمت گذاری سانسوریا اثر دارد. مثلا تعداد غلاف های کاشته شده در گلدان، کیفیت، نژاد و نوع سانسوریا مهم ترین آنهاست. سایز برگ ها و ارتفاع آن از عوامل جانبی تاثیر گذار در قیمت است.

گل فروشی آنلاین گندم وی آی پی همواره سعی در بهترین راهنمایی ها در مورد گل و گیاه داشته است ، شما میتوانید در خانه از جعبه گل نیز استفاده کنید جعبه گل ها در انواع و سایزهای مختلف با گل آرایی متنوع است برای مشاهده جعبه گل ها و همچنین گل آرایی های متنوع به صفحه جعبه گل مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *