نگهداری گل کریسمس Poinsettias

نگهداری گل کریسمس Poinsettias

هر ساله حدود اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر ، گل کریسمس Poinsettias ، به معنای واقعی کلمه شروع به پرواز و شکوفه دادن می کند . فقط در ایالات متحده ، 35 میلیون گل poinsettias در کانتینرها به خانه های آمریکایی ارسال می شود تا برخی از شادی های تعطیلات را با این گل ها انجام دهند  که اکثریت قریب به اتفاق آنها در فصل تعطیلات خریداری می شوند. متأسفانه در هر سال جدید ، طی چند هفته اول ژانویه ، نزدیک به 35 میلیون از این گل ها در زباله ها ریخته می شود و فراموش می شود تا سال آینده ، زمانی که تعطیلات نزدیک می شود ، آنها را در گلدان نگهداری کنند.

گرچه شما با کمی تلاش و توجه بیشتر  می توانید این گل ها را در گلدان نگهداری کنید و در طول سال آنها را زنده نگه دارید و حتی در تعطیلات شکوفایی مجدد این گل ها را تماشا کنید.  گل Poinsettias گیاهانی چند ساله هستند و در صورت تأمین محیط مناسب رشد و مراقبت منظم ، می توانند مدت زمان طولانی زندگی کنند و اگر فضای کافی برای آنها فراهم شود ، حتی می توانند به بوته های عظیم تبدیل شوند و به ارتفاع ده تا 15 فوت برسند.

گل Poinsettias | گل کریسمس

گل کریسمس Poinsettias یک افسانه جالب دارد که جدا از رنگ قرمز و سبز ، آنها را به فصل کریسمس گره می زنند. طبق این داستان ، یک کودک خردسال از یک خانواده فقیر ، که هیچ پولی برای خرید یک هدیه نداشت ، سبدی پر از علف های هرز را از مزارع جمع کرد و آنها را به کلیسای محلی آورد تا در شب کریسمس محراب را تزئین کند. در حالی که جماعت با حیرت نگاه می کردند ، علف های هرز در مقابل چشمانشان به نمایش رنگی و تحسین انگیز از گلهای سبز و قرمز تبدیل شدند.

داستان اصلی Poinsettia یک نقص جزئی دارد. زیبایی درخشان قرمز و سبز که poinsettias به آن مشهور است ، به هیچ وجه گل نیست ، بلکه برگ  است. گلها چیزهای ریز زردی هستند که در مرکز شاخه ها یافت می شوند و توسط شاخه های رنگارنگ احاطه شده اند. بعد از فصل تعطیلات ، رنگ پوست ها کمرنگ می شود و اگر محیط نامناسب باشد ،  گیاهان بیمار به نظر می رسند. با وخیم شدن حال این گل ها باعث میشود گل ها مرده یا در حال مرگ به نظر  رسند ، به همین دلیل بسیاری از گل های Poinsettias هر ژانویه در سطل زباله ریخته می شوند.

اگر یک گلدان جدید و خاک گلدان تازه به شما داده شود ، poinsettias شما خیلی سریع برمی گردد و اگرچه آنقدرها هم رنگارنگ نخواهند بود ، اما هنوز میتواند یک گیاه آپارتمانی جذاب باشد. وقتی فصل تعطیلات دوباره شروع شد شما مجبور نیستید برای خرید poinsettias جدید پول بپردازید ، زیرا عاقلانه تصمیم گرفتید و آن را حفظ کرده اید. نگهداری این گل به صورتی که انگار آن را تازه گرفته اید بعد از گذشت یکسال کمی نیاز به تجربه دارد تا درخشان به نظر برسند، اما اگر بدانید که چگونه این کار را انجام دهید ، در واقع میزان موفقیت  در آن بسیار بالا است.

روش نگهداری گل  poinsettia

کلید قرمز شدن رنگ  گل poinsettia  ، از بین بردن نور است. تغییر شکل رنگ پوست های دوست داشتنی گیاه هنگامی اتفاق می افتد که گیاه دوره های دقیق تاریکی کامل داشته باشند. در طول روز ، گل برگ های شما باید آفتاب بگیرد. به همان اندازه که می توانید به آنها نور روشن بدهید زیرا قرار گرفتن در معرض نور نحوه جذب انرژی توسط گیاهان برای تولید چنین رنگهای واضحی نیاز است.

از طرف دیگر ، در طول ساعات شب ، poinsettias باید در تاریکی مطلق  برای مدت زمان کمتر از 12 ساعت بدون وقفه نگهداری شود. ممکن است مجبور باشید اقدامات دیگری را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که گیاهان شما در زمان تاریکی به طور تصادفی با نور مواجه نشوند  ، مانند پوشاندن کل گیاه در یک جعبه مقوایی ، یا نگه داشتن گیاه در یک کمد تاریک.

هر ساله ، این فرایند باید تکرار شود ، زیرا نزدیکترین راه برای تقلید از چرخه زندگی طبیعی این گل کریسمس است. پس از پایان تعطیلات و کمرنگ شدن رنگ گل کریسمس poinsettia ، با کاهش مقدار آبی که به آن می دهید ، poinsettia خود را تشویق کنید که تا بهار به حالت خواب درآید. آبیاری را به طور کامل قطع نکنید ، اما فقط در صورت خشک شدن کامل خاک اطراف گیاه ، آن را آبیاری کنید.

منابع آبیاری منظم را در مارس یا آوریل از سر بگیرید و کود گیاه خانگی همه کاره را طبق دستورالعمل تهیه کنید. گل کریسمس خود را تا حدود شش اینچ از بالای ظرف هرس کرده و دوباره بارگیری کنید. هنگام بارگیری مجدد ، معمولاً باید ظرفی را انتخاب کنید که تقریباً یک سوم بزرگتر از ظرفی باشد که قبلاً در آن قرار داشت. با این حال ، اولین باری که poinsettia خود را دوباره تولید می کنید ، به خصوص اگر آن را در یک گلدان کوچک نگهداری کنید و ریشه دار شده باشد ، باید اندازه ظرف خود را به یک گلدان افزایش دهید که دو برابر گیاه  poinsettias  است که در گلدان پلاستیکی  فروخته می شود .

گل کریسمس poinsettia  معمولاً در گلدان های پلاستیکی کوچکی که در بسته های تزئینی پلاستیکی براق بسته بندی شده  فروخته می شود که تخلیه آب از گیاه به طور متداول تقریباً غیر ممکن است. بنابراین ، فکر بدی نیست که بلافاصله جای آن را عوض کنید زیرا ریشه آن آزادی بیشتری را تجربه میکند.

گلدان گل کریسمس

 

 

هنگام شکوفه دهی مجدد گل کریسمس  poinsettia ، از خاک گلدانی استفاده کنید که مخصوص گیاهان آپارتمانی ساخته شده و کود گیاهان خانگی همه منظوره را به عنوان زمان تولید مجدد تهیه کنید. به محض قرار دادن  گل poinsettia در خانه جدید آن ، به خوبی به آن آب دهید تا به خاک در اطراف گیاه کمک کند.

بهتر است گیاهان poinsettia خود را در بیشتر تابستان ها در تابستان نگهداری کنید ، اما این به خود شما بستگی دارد. اگر تصمیم به انتقال آن به خارج از منزل دارید ، آن را در مکانی محافظت شده و دور از وزش باد شدید نگه دارید. برای ترویج عادت رشد بیشتر ، نکات مربوط به رشد مجدد را تا اواسط ماه اوت انجام دهید.

وقتی دوباره پاییز می آید و روزها کوتاه می شود ، تغذیه را قطع کرده و گیاه یا گیاهان را به داخل برگردانید. همانطور که سال قبل این کار را انجام دادید ، در ماه های سپتامبر و اکتبر آبیاری خود را کاهش دهید ، در نتیجه شب ها  در  تاریکی کامل قرار دهید و  در روزهای روشن  به آنها نور را برسانید ، در این دوره گل poinsettias خود را در محیط مرطوب نگه دارید ، اما برگ ها را مستقیماً آبپاشی نکنید ، زیرا باعث ایجاد لکه در برگ می شود.  بافت ها باید حدود چهار هفته پس از فرآیند تغییر رنگ دهند ، اما رسیدن به رنگ کامل هشت هفته طول می کشد.

پس از اینکه رنگ های سفید شما مثل لباس سانتا قرمز شد ، تاریکی را کاهش داده و آبیاری منظم را از سر بگیرید. آنها باید تا چند هفته ، تا درست بعد از کریسمس ، خودنمایی کنند. تقریباً در ابتدای ژانویه ، گل کریسمس poinsettias شما برگ های خود را از دست می دهد. وقتی متوجه ریزش برگ شدید ، ساقه های آن را تا چهار تا شش اینچ ببرید. گیاه را گرم و خاک را بیشتر خشک نگه دارید. در این مرحله می توانید آن را مجدداً بارگیری کرده و یا به مکانی آفتابی در باغ منتقل کنید. یک بار در بهار و دوباره در تابستان به آن غذا دهید و کل چرخه را دوباره از ماه اکتبر شروع کنید.

با خواندن این دستورالعمل ها ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا انجام همه این کارها واقعاً ارزشش را دارد؟ پاداش تمام زحمات شما فقط مربوط به مبلغ اندکی نیست که هر ساله با poinsettias پس انداز می کنید، پاداش واقعی این است که ببینید poinsettias شما به اندازه قابل توجهی بزرگ می شود.  بعلاوه ، وقتی یک گیاه بزرگ مخصوصاً در حوالی کریسمس قرمز روشن می شود ، واقعاً یک منظره جالب را ایجاد می کند.

شما عزیزان میتوانید برای سفارش انواع جعبه گل و باکس گل های کریسمس به صفحه جعبه گل مراجعه کنید ، همچنین میتوانید برای خرید گل کریسمس در تنوع متفاوت به صفحه خرید گل کریسمس مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *