7 گل برتر برای باغ

در اینجا ما به شما اطلاعاتی را معرفی می کنیم و در مورد هفت نوع گل برتر برای باغ به شما نکاتی را توضیح می دهیم.

گل های برتر برای باغ

1- لیلیوم

گل لیلیوم یکی از زیباترین گل ها به حساب می آید. بیشتر آنها به قد یک مرد می رسند، برگها به اشکال مختلف است. رنگ های لیلیوم متنوع است. پیازها با فاصله 5 سانتی متر از یکدیگر کاشته می شوند و با حداقل 15 سانتی متر خاک پوشانده می شوند. گلدان ها باید آب خورده و در بیرون و در معرض آفتاب رها شوند. لیلیوم زیبایی و عاشقانه ای را در باغ شما به ارمغان می آورد برای اطلاعات بیشتر در مورد کاشت و نگهداری به شما پیشنهاد میکنیم مقاله کاشت و نگهداری گل لیلیوم را مطالعه کنید.

کاملیا سیننسیس

بوته های چای به نام کاملیا سیننسیس (Camellia sinensis و Camellia japonica) گیاهان زیبایی هستند که برای باغ های زمستانی یا گیاهان خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. اگر آنها را در تابستان بیرون بگذارید برای آنها خوب است، شرایط نور و رطوبت برای آنها بهتر است و از طرف دیگر گرمای تابستان شکل گیری و بلوغ آنها را تکمیل می کند.

کاملیا سیننسیس

Capparis spinosa

Capparis spinosa درختچه دیگری است که در باغ کاملاً خوب به نظر می رسد. روی سنگها و دیواره ها می روید. شاخه های آویز می توانند 1 متر طول داشته و دارای برگها و خوشه های بیضی، ضخیم، سبز آبی باشند. گلهای سفید چشمگیر دارای پرچم های زیادی هستند و در محور برگها ظاهر می شوند. این گیاهان از پرتغال، آسیای کوچک، هیمالیای غربی، هند می آیند.

همچنین بخوانید: گل ­های رز مقاوم با کاشت و پرورش آسان را بشناسید

گل Capparis spinosa

شمشاد (Buxus sempervirens)

شمشاد (Buxus sempervirens) درختچه ای کوچک است و حداکثر ارتفاع آن به یک متر می رسد که بسیار خوب است و دارای برگهای همیشه سبز با شکل بیضی و به رنگ سبز تیره است. بوی آنها بسیار شدید است. مخصوصاً در هوای گرم. گلهای زرد کمرنگ که در چوب های شمشادها هستند طعم تلخی دارند. Buxus sempervirens بسیار بزرگ است. arborescens نیز در یک گلدان بزرگ پرورش داده می شود. شمشاد گیاهی کلاسیک که آن را میتوانید شکل دهید، رومی ها پیش از این نیز این روش را انجام می دادند. بنابراین، اگر می خواهید می توانید arborescens را به اشکال مختلف، مارپیچ، توپ، مخروط، هرم و غیره بسازید.

همچنین بخوانید: پرورش و نگهداری گل استکانی یا زنگوله ای

شمشاد (Buxus sempervirens)

گل رز

گل رز گلی است که برای هر باغی مناسب می باشد. انواع مختلفی از گل رز وجود دارد که برای پرورش در باغ یا گلدان مناسب است. گلهای رز گلهای بسیار زیبایی هستند و به همین دلیل گفته می شود که آنها “ملکه گلها” هستند. هر باغ می تواند با برخی از گل های رز بسیار جذاب تر به نظر برسد، شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله مشخصات گل رز ما مراجعه کنید.

گل رز 

گل نرگس یکی دیگر از گیاهان زیبا و مناسب باغ شماست. از خانواده Amaryllidaceae است. گل نرگس کوچک و وحشی به دلیل جذابیت طبیعی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. همچنین می توانند در بالکن شما در گلدان های رنگی بسیار خوب باشند.

گل همیشه بهار یک گیاه تابستانی است که از زمان های بسیار قدیم در بسیاری از کشورها به عنوان یک گل دارویی و تزئینی کشت می شود. رنگ ها حاوی روغنهای اساسی، مواد تلخ، کاروتنوئیدها و فلاونوئیدها هستند. در پزشکی و هومیوپاتی، از گل همیشه بهار برای بهبود زخم های ترمیم کننده سخت استفاده می شود. در باغ شما، رنگ های سایه های زرد، صورتی، هلو و نارنجی بسیار خوب به نظر می رسند.

همچنین بخوانید: پرورش گل شقایق شرقی

گل نرگس

 

همچنین بخوانید: کاشت پرورش و نگهداری گل کاملیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *