سمی ترین گل های جهان

گل ها معمولا با عاشقانه ها و جشن همراه هستند ، اما همچنین می توانند کشنده باشند. در اینجا برخی از سمی ترین گل های جهان در سراسر جهان وجود دارد. قبل از اینکه دفعه دیگر در جنگل گم شوید و یک گل بخورید ، این مقاله را به خاطر بسپارید.

لیست برخی از سمی ترین گل های جهان

 

1. خرزهره یا Oleander

خرزهره نریوم بومی آمریکای شمالی و مناطق مدیترانه است. نام آن به معنای “قاتل یک *” است ، بنابراین هشدار ما این باشد: اگر این گیاه را بلعیدید ، با علامت قلبی عروقی و گوارشی روبرو خواهید شد که خود را به کم ترین حالت نشان می دهد و در نهایت کشنده ، سم موجود در هر قسمت از این گیاه به حدی است که می تواند اسب را از بین ببرد ، بنابراین مراقب گلبرگهای صورتی آن باشید.

 

 

2. Nightshade مرگبار

این گیاه با دسته ای از نام های مستعار توصیفی مانند بلادونا شناخته می شود و توانایی آن در ایجاد توهمات و به دنبال آن باعث شده است که این گیاه مکانی افسانه ای در فرهنگ عامیانه باشد. سمی که در آن وجود دارد آتروپین نام دارد – که نام خود را از آتروپا گرفته است ، یک الهه زیبای یونانی که رشته های زندگی را قطع می کند.

 

 

3. مونكشود یا monkshood

monkshood همچنین به عنوان کلاه ایمنی شیطان ، wolfsbane یا ملکه سمی شناخته می شود ، یک گل بنفش سمی است. بومی اروپای شرقی است و به دلیل رنگ چشمگیر بنفش قابل توجه است ، در صورت بلعیدن می تواند باعث مرگ فوری شود و حتی لمس آن باعث خفگی می شود.

 

4. شیپور فرشته یا Angel’s Trumpet

نام آن مفاهیم مقدس دارد ، اما شیپور فرشته می تواند عوارض جانبی واقعا وحشتناکی داشته باشد. اگر یکی از این گلهای صورتی پاستلی را بخورید ، ممکن است آنچه تحت عنوان “زامبی” شناخته می شود را تجربه کنید – که می تواند شما را در حفظ خاطرات جدید درمانده و ناتوان کند. سپس می تواند به توهمات بینایی یا شنوایی و مرگ منجر کند.

 

 

5. Castor Oil Plant

 

در کتاب رکوردهای جهانی گینس این گیاه گل زرشکی به عنوان خطرناکترین گیاه در جهان ذکر شده است و دلیل خوبی هم دارد: یک میلی گرم از آن می تواند به زندگی یک بزرگسال پایان دهد. این ماده حاوی آلکالوئید ریسینین است که حتی از سیانور خطرناک تر است.

1 دیدگاه برای “سمی ترین گل های جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *