16 تا از بهترین گل ها برای خشک کردن

16 تا از بهترین گل ها برای خشک کردن

در اواخر پاییز و ماه های زمستان ، وقتی آسمان خاکستری می شود و درختان رنگ خود را از دست می دهند ، وقتی همه چیز خسته کننده و بی روح به نظر می رسد. در این زمان ها ، ایده خوبی است که با ساخت دسته گل های رنگارنگ از گل های خشک ، فضای داخلی خانه خود را روشن کنید. تزیینات گل خشک یک سرگرمی مناسب  است که می تواند برای روحیه شما معجزه کند. مجموعه وسیعی از گیاهان مناسب برای خشک کردن وجود دارد و بسیاری از آنها دقیقاً مانند ظاهری که دارند زنده خشک می شوند و همین امر آنها را برای نمایش در چیدمان خشک شده عالی می کند.

ممکن است این اولین باری باشد که شما در مورد چیدمان های  گل خشک می شنوید ، اما استفاده از گلهای خشک در نمایشگاه های تزئینی چیز جدیدی نیست و در واقع به سنت های یونان و روم باستان برمی گردد ، زمانیگل های خشک در تاج گل ها و برگ ها استفاده می شد و حتی بر روی لباس و مو سنجاق می شدند.

به عنوان یک قاعده کلی ، همه گل ها مناسب  برای خشک کردن نیستند ، اگرچه موارد استثنایی نیز وجود دارد. موارد استثنا شامل برخی از انواع aster ، و گل آفتابگردان  است. گلهای خانواده استاتیس، ، به غیر از ریحان و شوید ، بسیار خشک می شوند، گلهای خانواده چترها انتخاب خوبی برای خشک کردن نیستند به غیر از Queen Anne’s Lace و Ammi Majus

نکاتی برای خشک کردن و برداشت گل ها

بهترین گلهای خشک شده از گلهای سالم حاصل می شود. درست قبل از بلوغ ، سالم ترین گلهای باغ را برای خشک کردن انتخاب کنید. گلهای خوش ظاهر را در بسته های کوچک یا متوسط ​​جمع کنید و انتهای آن را با یک نوار لاستیکی ببندید. بسته های خود را در یک منطقه خشک و خنک با گردش هوا زیاد و بدون نور مستقیم نگه دارید. گلها در بیشتر موارد باید تقریباً در طی دو هفته خشک شوند.

همچنین بخوانید : چگونه گل های طبیعی را خشک کنیم

گلهای کوچکی مانند pentzia  باید به صورت عمده انتخاب شوند ، زیرا چیدن آنها به صورت جداگانه و گره خوردن آنها توسط ساقه های آنها اتلاف وقت است.

 

(AFRICAN DAISY (OSTEOSPERMUM

گلهای AFRICAN DAISY نسبت به گلهای معمولی پیاز صاف تری را دارند و این باعث می شود آنها بهتر عمل كنند. گلهای AFRICAN DAISY را به صورت ردیفی بین ورق های کاغذ قرار دهید و با گذاشتن کتاب یا آجر روی آنها ، آنها را صاف فشار دهید. گلهای آفریقایی AFRICAN DAISY، در انواع تاج گل ترحیم و تبریک و چیدمان ها خوب به نظر می رسند.

 

گل (AFRICAN DAISY (OSTEOSPERMUM

 

گل (AFRICAN MARIGOLD (TAGETES ERECTA

 

این گل در واقع روی انگور خشک خواهد شد ، بنابراین صبر کنید تا خشک شود و بعد برداشت کنید و پس از برداشتن دیگر نگران آویختن وارونه آن نباشید. فقط آنها را در بسته هایی جمع كنید و بلافاصله پس از برداشت آنها را آرایش دهید.

گل (AFRICAN MARIGOLD (TAGETES ERECTA

 

گل تاج خروس یا (AMARANTH (AMARANTHUS CRUENTUS

 

انواع گل تاج خروس را می توان به صورت عمودی خشک کرد. ساقه ها را فقط در یک لیوان یا ظرفی قرار دهید که به صورت قائم در آنها قرار بگیرد و آن را در یک مکان تاریک ، خشک و خنک نگه دارید. برای حلق آویز گل ها ، آنها را به صورت دسته ای خشک کنید تا ساقه های آنها صاف شود. برای حفظ انحنای گل های آویزان ، آنها را به جای آویزان کردن به صورت دسته ای ، روی سطح خمیده قرار دهید.

گل تاج خروس یا (AMARANTH (AMARANTHUS CRUENTUS

گل (ANISE HYSSOP (AGASTACHE FOENICULUM

 

این گل ها را می توانید به صورت دسته ای خشک کنید و آنها را به صورت وارونه آویزان کنید و در مکانی خشک و خنک و در معرض تابش مستقیم نور آفتاب نگه دارید . متناوباً ، این گلها را می توان به سرعت در مایکروویو خشک کرد و آنها را به مدت یک تا سه دقیقه در مایکروویو قرار دهید. بعد از هر دقیقه برگها را از نظر خشکی بررسی کرده و پس از خشک شدن برگها این کار را متوقف کنید.

گل (ANISE HYSSOP (AGASTACHE FOENICULUM

 

گل نفس کودک (GYPSOPHILA)

هنگام برداشت گل Baby’s Breath برای خشک کردن ، ساقه هایی را انتخاب کنید که فقط نیمی از گل ها باز باشد در حالی که بقیه جوانه های بسته هستند.  آنها را زیر آب گرم بچرخانید و برش نهایی را ایجاد کنید. سپس هرکدام بسته های پنج تا هفت ساقه ای گل  را درست کنید. آنها را با یک نوار لاستیکی یا یک نخ از طریق ساقه ببندید و آنها را در یک مکان خشک و تاریک  نگه دارید.

 

گل نفس کودک (GYPSOPHILA)

 

گل (BUNNY Tail tail (LAGURUS OVATUS

خشک کردن گل BUNNY Tail tail تفاوتی با خشک کردن بیشتر گلها ندارد. ساقه ها را به اندازه های مشابه برش دهید ، آنها را به صورت یک بسته  گره بزنید و وارونه آویزان کنید تا به مدت چند هفته در یک مکان خنک و خشک و تاریک خشک شود. علاوه بر این که خشک می شود ، این گل اغلب رنگ آمیزی می شود و از رنگ های غذایی ساده به عنوان رنگ استفاده می شود تا رنگ های غیرمعمول را به آرایش خشک شما اضافه کند.

گل (BUNNY Tail tail (LAGURUS OVATUS

 

گل (COCKSCOMB (CELOSIA

Cockscomb یا سلوسیا ، گل دیگری است که در صورت خشک شدن بسیار عالی به نظر می رسد و برای آرایش گل های خشک بسیار مناسب است. Cockscomb را می توان به صورت بسته ای در هوا خشک کرد ، و در گروه های کوچک پنج تا هفت گل در هر بسته وارونه گذاشت ، در یک مکان تاریک ، خشک و خنک. همچنین هنگام خشک شدن بسیار زیباست ، زیرا رنگ واضح و قرمز آن زیاد در روند خشک شدن محو نمی شود.

گل (COCKSCOMB (CELOSIA

 

گیاه (CRESS (LEPIDIUM SATIVUM

اگرچه این گل در واقع یک گل نیست ، اما این گیاه کاملا خشک می شود. هر دسته گل خوب ، چه خشک و چه تازه ، می تواند از برخی از سبزیجات برای افزودن به عنوان پر کننده و مخلوط کردن  بهره مند شوند. Cress برای این نقش بسیار مناسب است. اگر می خواهید سبزیجات بیشتری پرورش دهید که به تنوع بخشیدن دسته گل های خشک شده شما کمک کند ، به گیاه های زینتی نگاه کنید ، زیرا گیاهان متعددی وجود دارد که به نظر تازه و جوان می آیند ، درست مثل CRESS .

گیاه (CRESS (LEPIDIUM SATIVUM

 

 

گل (CONEFLOWER (ECHINACEA

به دلیل شکیل بودن شکوفه های دوست داشتنی گل CONEFLOWER ،  آنها را به صورت دسته ای قرار ندهید و وارونه آویزان کنید تا خشک شوند. گلها ، ساقه ها ، برگها و همه را روی صفحه های خشك در یك منطقه تاریك ، خنك و دارای تهویه مناسب ، مانند یك اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین خشک کنید. خشک کردن این گلها  فقط پنج تا هفت روز طول می کشد به شرطی که فاصله مناسبی از هم بگیرند تا هر گل از همسایگان جدا شود تا لمس یا همپوشانی نداشته باشند.

گل (CONEFLOWER (ECHINACEA

 

 

گل (CORNFLOWER (CENTAUREA CYANUS

گلهای CORNFLOWER به دلیل کوچک بودن باید در دسته های تقریباً 20 تایی دسته بندی شوند. دسته های بزرگ را وارونه آویزان کنید تا در مکانی تاریک ، خنک و خشک که گردش هوای خوبی دارند خشک شوند. بعد از خشک شدن ، شما دو گزینه در مورد چگونگی استفاده از این گلها  دارید. یا از گلها کاملا در چیدمان خشک استفاده کنید ، یا گلبرگها را از هر گل جدا کنید و شبیه به یک کلوچه گل آن را درست کنید ، که می تواند برای تزئین استفاده شود .

گل (CORNFLOWER (CENTAUREA CYANUS

 

گل (EUCALYPTUS (EUCALYPTUS GLOBULUS

اکالیپتوس یکی دیگر از گزینه های مناسب برای افزودن برخی از گیاهان  پرکننده است تا با گلهای رنگارنگ در آرایش خشک شما تضاد ایجاد کند. اکالیپتوس همچنین عطر نعناع خوبی به ترکیبات خشک شده شما می بخشد. اکالیپتوس باید مانند اکثر گلها و سبزه های خشک دیگر به صورت بسته ای در هوا خشک شود. ساقه های اکالیپتوس را در دسته های پنج تا ده ساقه بسته بندی کنید.

گل (EUCALYPTUS (EUCALYPTUS GLOBULUS

 

گل (FALSE GOAT’S (ASTILBE

گلهای Astilbe بسیار آسان خشک می شوند.  در دسته ایز وارونه در یک محیط خنک ، خشک و تاریک آنها را آویزان کنید، یا آنها را در قفسه ها یا صفحه هایی که از سطح زمین بالاتر هستند در یک محیط مشابه پخش کنید.

گل (FALSE GOAT’S (ASTILBE

 

گل (FLOSS FLOWER (AGERATUM

 

گلهای Ageratum معمولاً آبی هستند اما می توانید شکوفه هایی  سفید ، صورتی و قرمز نیز پیدا کنید. این گل ها برای خشک شدن بسیار مناسب هستند.

گل (FLOSS FLOWER (AGERATUM

 

گل (GLOBE AMARANTH (GOMPHRENA GLOBOSA

برای رسیدن به بهترین نتیجه در  خشک کردن ، گلها را درست بعد از باز شدن کامل شکوفه ها ببرید. قبل از بسته بندی گلهای GLOBE AMARANTH برای خشک کردن ، برگها را از هر ساقه جدا کنید ، سپس ساقه ها را در دسته های ده تا دوازده گل دسته بندی کنید.

گل (GLOBE AMARANTH (GOMPHRENA GLOBOSA

 

گل (GLOBE THISTLE (ECHINOPS

برای داشتن بهترین نتیجه در هنگام خشک کردن این گل ها ، ساقه های گیاه  را درست پس از شبنم صبحگاهی و درست قبل از بلوغ کامل گلهای گیاه آنها را برش دهید.  این گل ها مانند اکثر گلها ، ساقه های به هم گره خورده و در بسته های کوچک تا متوسط،  تقریباً پنج تا هفت گل بسته بندی می شوند.

گل (GLOBE THISTLE (ECHINOPS

 

گل LARKSPUR (دلفینیم)

گل های دلفینیم بسیار زیبا هستند و برای استفاده در ترکیبات خشک بیشتر توصیه می شود. از ریسمان یا نوار لاستیکی برای بسته بندی ایمن شش تا هشت ساقه گیاه استفاده کنید. سپس گلها را به صورت وارونه در یک اتاق خشک و تاریک آویزان کنید که تهویه زیادی داشته باشد. در طی حدود دو هفته ، گلها کاملاً خشک شده و آماده می شوند تا در چیدمان استفاده شوند.

گل LARKSPUR (دلفینیم)

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *