چگونه گل های طبیعی را خشک کنیم

چگونه گل های طبیعی را خشک کنیم

بعضی اوقات گل‌ها آنقدر زیبا هستند که ممکن است آرزو کنید آن‌ها تا ابد دوام داشته باشند. خوشبختانه ، با کمی زمان و دانش، گل‌های رز شما را می‌توان حفظ کرد . اگرچه خشک کردن با استفاده از هوا یک روش ساده ، امتحان شده  و درست است ، اما بسیاری از کارشناسان بر این باورند که خشک کردن گل رز در ژل سیلیکا ، بهترین روش برای گرفتن گل‌های رز و دیگر گل‌هایی است که گلبرگ ضخیم دارند . ژل Silica یک عامل خشک‌کننده است که رطوبت را از شکوفه میگرید در حالی که شکل‌ها و رنگ‌های آن‌ها دست‌نخورده باقی می‌ماند .

خشک کردن گل‌های رز با ژل سیلیکا

مرحله ۱ :چگونه گل را خشک کنیم :

جمع کردن گل‌های رز که مشابه از نظر اندازه هستند . اگر گل‌های رز را از باغ خود برمیدارید ، آن‌ها را در وسط روز در یک روز گرم برداشت کنید . فقط از رزهای سالم و عاری از بیماری استفاده کنید که نزدیک به اوج رشد خود هستند .

چگونه گل های طبیعی را خشک کنیم

مرحله ۲ چگونه گل های طبیعی را خشک کنیم :

برگ‌ها را از ساقه جدا کنید و ساقه را تا ۲ یا ۳ اینچ ببرید .

مرحله ۳ چگونه گل های طبیعی را خشک کنیم:

یک اینچ از ژل سیلیکا را در پایین یک ظرف پلاستیکی غیرقابل‌نفوذ پخش کنید .

مرحله ۴  :

چیدن گل‌های رز بر روی ژل سیلیکا

مرحله ۵ :

 ژل سیلیکا را در اطراف و بر روی گل‌های رز اضافه کنید تا اینکه شکوفه‌ها کاملا ً با ژل پوشش داده شوند . کمی  بعد ژل را مجددا اضافه کنید ، ظرف را بعد از هر بار اضافه کردن ژل تکان دهید.

مرحله ۶:

ظرف را بعد از سه‌تا پنج روز بررسی کنید . در سرپوش را بردارید و از یک قلم‌مو نرم برای پاک کردن ژل سیلیکا  استفاده کنید تا بتوانید به گل رز دسترسی پیدا کنید . گلبرگ گل رز رو به آرامی لمس کنید . این گلبرگ باید شکننده و خشک باشد . اگر گل رز کاملا ًخشک بود ، ژل را تعویض کنید و روز بعد دوباره چک کنید .

مرحله ۷ :

گل‌های رز را از ژل سیلیکا جدا کنید وقتی که شکوفه‌های کاملا ً خشک هستند ، از برس نرم استفاده کنید تا به آرامی ژل سیلیکا اضافی را از شکوفه ها بشویید . گل رز را بیش از حد خشک نکنید ، زیرا گلبرگ ها شکننده می شوند و به راحتی می شکنند.

مرحله 8 :

ساقه ای را با سیم 20 گلفروشی ایجاد کنید. انتهای سیم را به صورت افقی از طریق پایه گل رز فشار دهید ، در حالی که حدود 2 اینچ سیم از سمت پایه ساقه امتداد دارد. انتهای کوتاه سیم را به پایین خم کرده و دور آن را به سیم دیگر و ساقه گل رز بپیچانید. انتهای سیم را به طول دلخواه برش دهید ، سپس سیم را با نوار مخصوص گل فروشی بپیچید.

 

چگونه گل های طبیعی را خشک کنیم
چگونه گل های طبیعی را خشک کنیم

 

شما عزیزان میتوانید برای جلوگیری از خشک شدن گل های رز  از تکنیک گل رز جاودان استفاده کنید ، برای اطلاعات بیشتر در مورد رزهای جاودان به صفحه رز جاودان چیست مراجعه فرمایید و همچنین برای خرید گل رز جاودان میتوانید به صفحه مربوطه با کلیک بر روی کلمات اقدام به خرید این رزها فرمایید در نظر داشته باشید رزهای مومیایی شده یا جاودان بدون نیاز به نگهداری سالها بدون افت کیفیت گل خواهند ماند.برای سفارش انواع محصولات ما میتوانید به صورت اینترنتی از گل فروشی آنلاین گندم خرید نمایید.

همچنین بخوانید : معانی و مفهوم گل های رز 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *