گل‌های رز معنای بسیاری دارند ، هم رنگ‌های متنوع و هم انواع مختلفی دارند که معنی متفاوتی را می رسانند. زمانی که یک رنگ خاص و یا تعداد گل رز خاصی را انتخاب می‌کنید ، یک معنی متفاوت را هدیه می دهید . اما چه چیزی باعث می‌شود که گل‌های رز قرمز اینقدر محبوب شوند و چرا شما باید گل‌های رز قرمز را برای روز ولنتاین انتخاب کنید ؟ در ادامه دلیل این موضوع که چرا گل رز قرمز برای روز ولنتاین است را توضیح میدهیم پس با ما همراه باشید.

معنای رز قرمز به طور سنتی ، گل عشق محسوب می‌شود و به همین دلیل است که رزهای سرخ به عنوان هدیه روز ولنتاین محبوب هستند . رنگ و تنوع عواطف عمیق از جمله اشتیاق ، عشق و اشتیاق را منتقل می‌کنند . گل‌های رز قرمز اغلب برای بیان احساسات تحسین ، احترام و اخلاص به کار می‌روند  به شما پشنهاد میکنیم مقاله معنی 13 رنگ محبوب گل رز را بخوانید.

علاوه بر رنگ ، تعداد گل‌های رز  نیز معنای خاصی به تصویر می‌کشد . دوازده گل رز رایج‌ترین مقدار برای هدیه دادن هستند و با پیام‌هایی که ” من دوستت دارم ” و ” متعلق به من ” هستی، مرتبط هستند .

همچنین بخوانید : معنی تعداد گل های رز

تاریخچه گل رز

گلهای رز تاریخچه طولانی و پر جنب و جوشی دارند. براساس شواهد فسیلی ، این گونه ها 35 میلیون سال قدمت دارند و حدود 150 گونه در سراسر نیمکره شمالی یافت می شود. گلهای رز را در همه جا از آلاسکا تا مکزیک پیدا خواهید کرد ، در حالی که حتی تعداد معدودی از انواع آن در برخی از کشورهای آفریقای شمالی یافت می شود.

چرا گل رز قرمز برای روز ولنتاین است

چرا گل رز قرمز برای روز ولنتاین است

 

وقتی صحبت از فرهنگ عامه می شود ، گل رز زمانی گل مورد علاقه الهه رومی عشق ، زهره بود. تا به امروز ، گلهای رز محبوب ترین گل برای روز ولنتاین هستند و روشی نمادین برای ابراز محبت و اشتیاق هستند.

پرورش گل رز از 5000 سال پیش به صورت چشمگیر آغاز شد  و اولین موارد این ارتباط به بخش هایی از چین باز می گردد. گل سرخ سپس در دوره روم در باغهای بزرگ گل سرخ عمومی در جنوب روم بسیار محبوب شدند ، در خاورمیانه رشد گسترده ای پیدا کردند. این گونه گل دارای کاربردهای زیادی از جمله دارویی به عنوان آبنبات در مراسم جشن و به عنوان عطر بود. پس از سقوط امپراتوری روم ، شیوع گل رز با پیشرفت روند باغبانی ، در آن زمان افزایش یافت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *