معنی رنگ 14 گل رز + نماد و نشانه رنگ گلهای رز

معنی رنگ گل رز

معنی رنگ گل های رز و نماد آنها

آیا می دانید هر رنگ گل رز معنای متفاوتی دارد؟ از پاکی گرفته تا شادی، انرژی تا فراوانی، رنگ گل رزی که شما انتخاب می کنید از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ادامه مطلب را بخوانید تا 14 رنگ محبوب گل رز و همه چیز در مورد معنی رنگ گل رز را بدانید. با این دانش، شما قادر خواهید بود یک دسته گل کامل و بی نظیر را ایجاد کنید که بیانگر احساسات عالی باشد!

1. معنی رنگ گل رز سفید

رز سفید چه معنی دارد؟ گل‌های رز سفید غالبا ً معرف پاکی و خلوص، معصومیت و جوانی هستند. گاهی اوقات گل رز سفید به خاطر ارتباط با عشق جوانی و وفاداری ابدی به رز عروس یاد می‌شود. گل رز سفید می‌تواند نماد شروعی تازه و عشق ابدی باشد.

 

2. معنی رنگ گل رز عاج یا نباتی

گل رز عاج اگرچه شبیه گل رز سفید است اما معنای کاملاً متفاوتی دارد. گفته می شود که آنها نمایانگر جذابیت، اندیشیدن و برازندگی هستند. گلهای رز نباتی نیز نشان دهنده غنا و کمال هستند. گلهای رز عاج یا گل رز نباتی برای اینکه کسی به شما اهمیت بدهد، بدون قصد عاشقانه، می تواند عالی باشند.

معنی گل رز عاجی

۳. معنی رنگ گل‌ رز زرد

در زمان ویکتوریا، گل رز زرد معنای بسیار متفاوتی نسبت به امروز داشت. در حالی که قبلاً نمادی از حسادت بود، اکنون نماد گل رز زرد نشان دهنده دوستی، شادی و دلسوزی است. این گلهای زیبا به رنگ آفتاب همچنین می تواند گرما، لذت، خوشحالی و محبت را به شما منتقل کند، همچنین می گوید موفق باشید ، به استقبال بیایید و مرا به یاد بسپارید. گل رز زرد گل رز مناسب برای یک دوست صمیمی زیرا این شکوفه ها مطمئناً روز هر کسی را روشن تر می کند!

معنی گل رز زرد
معنی گل رز زرد

4- معنی رنگ گل رز هلویی

گل رز هلو شیرین به معنای فروتنی، اصالت، اخلاص و قدردانی است. برای گفتن “متشکرم” بسیار عالی است و به عنوان مثال هنگام بسته شدن معامله تجاری، می تواند هدیه مناسبی باشد. رز هلو همچنین می تواند راهی عالی برای نشان دادن همدردی با یک دوست یا یک دوست نزدیک باشد.

 

5- معنی رنگ گل رز نارنجی

این شکوفه بزرگ و آتشین اغلب نماد میل، شیفتگی، اشتیاق و انرژی است. رز نارنجی می‌تواند بگوید “من به شما افتخار می‌کنم” با معنای تحسین و هیجان آن‌ها. آیا این اواخر احساس ناراحتی می‌کنید؟ یک دسته‌گل رز نارنجی در خانه خود بگیرید تا انرژی زیادی به دست آید! مرجان و گل رز نارنجی، رنگی است که اغلب همان پیام را به عنوان گل‌های رز نارنجی منتقل می‌کنند.

 

 

6. معنی رنگ گل رز صورتی

معنی گل رز صورتی چیست؟ معنی گلهای صورتی می تواند برای زنانه بودن، ظرافت، و شیرینی باشد. اما گل رز صورتی نیز بسته به سایه آن می تواند معنای دیگری نیز داشته باشد. یک گل رز صورتی عمیق یا گرم می تواند قدردانی، شناخت و یک راه عالی برای گفتن “با تشکر از شما” باشد، در حالی که یک گل رز صورتی روشن یا کم رنگ، لطف، لطافت، شادی و خوشبختی را منتقل می کند.

 

7. معنی رنگ گل رز قرمز

گلهای رز قرمز به معنی عشق، عشق واقعی، عاشقانه ها شکوفه می دهند. گل سرخ یک گل سرخ کلاسیک “دوستت دارم” است، و این یک انتخاب محبوب برای گل روز ولنتاین است. هنگامی که از گل رز قرمز برای یک دسته گل عروس استفاده می شود، آنها نشان از سعادت در ازدواج و همچنین احترام و تقدیر واقعی نسبت به یکدیگر دارند. گل رز قرمز می تواند به معنای آماده بودن برای تعهد باشد و اشتیاق عمیقی برای آن فرد دارد. در نهایت، اگر می خواهید به کسی بگویید که آنها را دوست دارید، یک گل رز قرمز راهی برای آن است! یکی از زیباترین کارهای این مجموعه رزهای جاودان است، شما میتوانید با مراجعه به صفحه خرید رز جاودان انواع نمونه کارها را مشاهده فرمایید. همچنین ماندگاری این رزها 5 تا 6 سال بدون نگهداری است.

8- معنی رنگ گل رز اسطوخودوس یا بنفش کمرنگ

گل رز اسطوخودوس یا گل رز بنفش گل رز منحصر به فرد و در عین حال خیره کننده است که می توانند کاملاً اظهار نظر کنند. نمادگرایی آنها غالباً با دلربایی، شگفتی، شکوه و رمز و راز و همچنین عشق در نگاه اول یا مسحور در نگاه اول گره خورده است. بنابراین، اگر شما یک راز مخفی دارید یا اگر کسی توجه شما را جلب کرده و قلب شما را به خود جلب کرده است، ممکن است این گل رز عالی برای ارسال آنها باشد!

 

دنبال باکس گل با این رنگ ها میگردی؟ حتما روی قیمت باکس گل کلیک کن و 1000 مدل نمونه همین الان با قیمت مشاهده کن.

 

9. معنی رنگ گل رز سبز

سبز، رنگ زندگی، رشد فراوان و تجدید مداوم زندگی و انرژی است. گل رز سبز نشانگر جوان سازی مداوم روح و باروری است. این می تواند نمادی از  فراوانی و فضل باشد. گل رز سبز نشانه فراوان بودن و فراوانی است. سبز همچنین یک رنگ بسیار دلپذیر است و اغلب گفته می شود که می تواند حس تعادل، ثبات و آرامش را به ذهن انسان منتقل کند. وقتی می خواهید کسی را غافلگیر کنید یا خوشحال کنید، گل رز سبز را به او بدهید!

 

گل رز

10. معنی رنگ گل سبز نعناع

رنگ سبز نعناعی نشان دهنده ونماد چیزهای زیادی می تواند باشد. جوانی و سرزندگی جهان پس از یک زمستان طولانی، باروری، نشاط، و شروع جدید تعدادی از معانی مختلف این رز زیباست. رنگ سبز را تصور کنید اغلب ما به جوانه ها و برگ های تازه فکر می کنیم که در بهار شکوفا می شوند. سبز معمولا به  معنی جوان کننده زندگی و تازگی است.

افرادی رزهای سبز بخصوص سبز نعنایی را بیشتر به عنوان هدیه و کادو برای تبریک عید نوروز و آغاز بهار همراه با گلهای رز قرمز و سفید یا مناسبت های دیگری که وجود دارد هدیه می دهند.

اشتباه نکنید این گل فقط مناسب مناسبتها و فصل بهار نیست. گل رز نعناعی نشان دهنده باروری، شادابی و شروعی جدید است. به  همین علت گل رز سبز نعنایی هدیه‌ای عالی برای والدین باردار، والدینی که نوزاد دارند، یا هرکس دیگری که در حال تغییر شغل یا جابجایی مانند محل زندگی یا تغییرات خاص مناسب است. شروع جدید لزوماً به معنای تولد یک نوزاد نیست.

دسته گل رز سبز نعناعی

گل رز سبز همچنین نشان دهنده غنا و فراوانی است. ثروت در مادیات یا پیشرفت در زمینه های مختلف مانند ارتقا شغلی یا افزایش افراد خانواده و… . در واقع نماد رشد و پیشرفت است. بیشتر از آن نماد و نشانه نشاط است و وقتی آن را برای کسی ارسال می نمایید نشان میدهید آرزوی رشد و پیشرفت و رسیدن او به آرزوهایش را دارید.

همچنین بخوانید: نگهداری گل رز

 

11. معنی رنگ گل رز آبی

گل رزهای آبی بیانگر رمز و راز، غیرممکن یا غیر قابل دستیابی است. اگر یک گل رز آبی را به کسی هدیه کنید یعنی به او می گویید “فوق العاده فوق العاده بی نظیر هستید”. گل رز آبی برای زنی که به  راه و روش زندگی خودش است، عالی است.

گل رز آبی

12. معنی رنگ گل رز سیاه

گل رز سیاه شکوفه ای مرموز است که می تواند معانی بسیاری را منتقل کند. رنگ سیاه و معنی گل رز سیاه اغلب با مرگ و عزاداری مترادف بوده و معمولاً در مراسم تشییع جنازه همانند تاج گل ترحیم استفاده می شود. اما گل رز سیاه نیز معنای مثبت تری دارد. آنها می توانند برای شروع چیزهای جدید و تغییرات اساسی باشند. گل های رز سیاه با نشانه تولد می توانند اعتماد به نفس  ایجاد کنند و می توانند امید و شجاعت به همراه آورند.

 

گل رز مشکی
گل رز مشکی

13. معنی رنگ گل‌های رز چند رنگ یا رنگین کمانی

گل های رز چند رنگ منحصر به فرد رنگی هستند و روشی جالب و بی نظیر برای ارسال پیام شما فراهم می کند. به عنوان مثال، یک گل رز زرد با نوک قرمز می تواند به معنای دوستی یا عاشق شدن باشد در حالی که یک گل رز صورتی و سفید می تواند هدیه ای مناسب برای گفتن تشکر از یک دوست خوب باشد.

رز جاودان

شما میتوانید انواع گل رز جاودان هفت رنگ، سه رنگ، قرمز و … را همین الان با مراجعه به صفحه رز جاودان سفارش دهید.

همچنین برای خرید رز جاودان سفارشی خود با ما در تماس باشید.

گل رز جاودان نارنجی
گل رز جاودان نارنجی

14. معنی دسته گل رز با رنگ‌های مختلط

نمی توانید در مورد یک رنگ گل رز تصمیم بگیرید؟ به راحتی می توانید ترکیبی از رزها را داشته باشید! هنگامی که ترکیبی از گلهای رزمی را با هم ترکیب می کنید می توانید چندین پیام متفاوت ارسال کنید. به عنوان مثال، ترکیبی از گل رز قرمز و زرد باعث خوشبختی و شادابی می شود، در حالی که ترکیبی از گل رز قرمز و سفید می تواند نمادی از وحدت باشد و آن ترکیب را به یک انتخاب محبوب برای عروسی تبدیل می کند. برای مشاهده دسته گل ها در رنگ های متنوع به صفحه دسته گل مراجعه فرمایید.

دسته گل با رنگ های متنوع
دسته گل با رنگ های متنوع

برای سفارش و خرید گل نمونه کارهای بالا کافی است به صفحات مربوطه جعبه گل، دسته گل و … مراجعه کنید. در صورت موجود نبودن محصول حتما با گل فروشی آنلاین گندم در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *