3 نکته مهم در مورد خرید رز جاودان

گل رز جاودان چیست

نکات مهم در هنگام خرید رز جاودان

شرکت های گل فروشی ده ها یا حتی صدها رز جاودان مختلف را ارائه می دهند. با چنین تنوعی، انتخاب یک رز جاودان ایده آل چندان آسان نیست. به خصوص اگر زمان محدودی داشته باشید. چگونه می توان با چنین مسئولیتی کنار آمد و اشتباه نکرد؟ هنگام خرید رز جاودان به چه نکاتی باید توجه کنید؟ چگونه باید با توجه به مناسبت های مختلف یا احساسات خود، گل رز را انتخاب کنید؟ بهترین فروشگاه آنلاین فروش گل، چه ویژگی هایی دارد؟

اگر در کمترین زمان، به دنبال بهترین انتخاب برای خرید رز جاودان هستید، فروشگاه گندم vip، بهترین پیشنهادها را به شما ارائه می دهد. شما می توانید به صورت آنلاین گل مورد نظر خود را سفارش داده و از خرید خود با مناسب ترین قیمت، لذت ببرید.

رزجاودان قرمز
رزجاودان قرمز

به هنگام خرید، ابتدا فروشنده را بررسی کنید

گاهی می خواهیم که رز جاودان خریداری شده، مدت طولانی تری نزد فرد مورد نظر بماند. در این صورت هنگام خرید، گلی را انتخاب کنید که در آن تعداد زیادی جوانه باز نشده وجود داشته باشد. البته یک فروشنده بی ملاحظه می تواند گلبرگ های پژمرده گل را قطع کرده تا ظاهری شبیه به جوانه ایجاد کند. مجاورت انواع گل ها متناسب با ماهیتشان نیز نشانه مهمی از حرفه ای بودن فروشنده است. برخی از گل ها به دلیل مواد خاص، زندگی گیاهان دیگر را به معنای واقعی کلمه مسموم می کند.

چنین گل هایی در فروشگاه باید به طور جداگانه از نظر تنوع قرار گیرند. همچنین به عنوان بخشی از دسته های تک و نه ترکیبات پیش ساخته، فروخته شوند. به خاطر داشته باشید که رز جاودان همیشه سرد نگهداری می شوند.

گل رز جاودان هفت رنگ
گل رز جاودان هفت رنگ

چگونه از وضعیت و سلامت رز جاودان مطمئن شویم؟

قبل از خرید گل به راحتی آن را را لمس کنید. ساقه و برگ گل  نباید شکسته شده و باید در برابر لمس، انعطاف پذیر و کشسان باشند. در صورت خم کردن گلبرگ به آرامی، برگ آن باید بلافاصله به جای خود بازگردد. خمیدگی های فراوان، رسیدن آب و مواد مغذی به گل را دشوار می کنند. علاوه بر این، بررسی کردن گل ها از نظر بصری برای شناسایی آفات یا بیماری ها مفید است. روی برگ ها و گلبرگ ها نباید پلاک، لکه، لارو یا جای گزش وجود داشته باشد.

گاهی اوقات، برای بررسی رز جاودان، باید آن را برگردانید. قسمت پایین ترکیب می تواند به شما بگوید که گل ها چقدر تازه هستند. وقتی دسته گل برای مدت طولانی در آب نگه داشته شود، برگ ها از پایین مانند نوک ساقه ها شروع به پوسیدگی می کنند. در صورت خشکی، تیره یا زرد بودن ساقه، از خرید آن خودداری کنید.

گاهی می توانید یک سیم یا اکستنشن در دسته گل پیدا کنید تا ساقه ها را پشتیبانی کنند. این سیم ها فقط برای برخی گل های شکننده قابل قبول می باشند. سیم برای ژربراها و اکستنشن ها برای ارکیده ها هستند. اغلب، فروشندگان با بستن قسمت های آن ها با سنجاق، ساقه های شکسته را نیز پنهان می کنند. برای تشخیص این موضوع، می توانید گل ها را کمی تکان دهید.

گیاهان تازه دارای جوانه های متراکم هستند. اگر گل قبلا شکوفا شده باشد، دارای سایه طبیعی، شکل صحیح و بوی طبیعی است. در صورت افتاده یا چروکیده بودن جوانه یا ریختن گرده از گل، دسته گل قدیمی می باشد. علاوه بر این، گل های تازه هنگام برداشتن، از لبه ساقه به طرفین متمایل نمی شوند.

همچنین بخوانید: نگه داری و مراقبت گل رز جاودان

رز جاودان

 

بیشتر بخوانید : روش های نگه داری از رز جاودان

 

برای خرید رز جاودان متناسب، چه آدابی را رعایت کنیم؟

انتخاب رز جاودان دقیقا با توجه به سن، جنسیت و درجه نزدیکی گیرنده آن به شما، صورت می گیرد. در حال حاضر بعید است که کسی از شما. به دلیل عدم توجه به سن آنها هنگام خرید رز رنجیده شود. از سوی دیگر، هر یک از گل ها. مفهوم خاصی داشته و ترکیب آنها، می تواند بیانگر حس شما به شخص باشد.

هر چه دسته رز جاودان روشن تر باشد، به دلیل محکم و مهم تری برای انتخاب نیاز خواهد داشت. مرسوم است که به عاشقان جوان گل های ظریف در سایه های پاستلی داده شود. همچنین ترکیبات شاداب برای سالگرد یا عروسی مناسب تر هستند. هر چه دسته گل سبک تر باشد، نشان دهنده افکار معصوم اهدا کننده خواهد بود. به همین دلیل به دختران جوان بیشتر رز جاودان های سفید، کرم و صورتی داده می شود.

رزجاودان مشکی
رزجاودان مشکی

نکته

جهت خرید رز جاودان برای خانم های بالغ، بهتر است رنگ های شرابی. بنفش و به طور کلی رنگ های متضاد هدیه دهید. جوانه های سفید و آبی در مورد تحسین خرد فرد مناسب هستند. گل های آبی در ترکیب با زرد، سپاسگزاری از وفاداری خانوادگی و صبر فرد مورد نظر را نشان می دهند. گل های سفید از خلوص اخلاقی و معنوی صحبت می کنند. دیگر نمادهای گل های رنگی عبارتند از:

  • آبی: در مورد فداکاری و وفاداری هدیه دهنده
  • صورتی: اشاره به عشق
  • نارنجی: آرزوی ثروت
  • بنفش: نشان دهنده اعتماد و صلح
  • قرمز: نشانه ای از عشق و ستایش پرشور
  • زرد: نشان از جدایی (نامناسب برای عزیزان، تنها مناسب برای تولد و امورات شرکتی و افراد دور)

اگر رز جاودان را برای عروسی انتخاب می کنید، رنگ گل ها باید با خود مناسبت مطابقت داشته باشند. از این رو به سراغ رنگ های پاستلی یا سفید بروید. در هنگام تولد کودک، رنگ دسته گل، به جنسیت کودک بستگی دارد. به مادر دختر، دسته گل های صورتی یا قرمز داده می شود. همچنین به مادر پسر، گل هایی به رنگ آبی و بنفش هدیه می دهند.

راز یک دسته گل خوب، در سه مولفه تعریف می شود که عبارتند از: تازگی سبد گل، شرایط نگهداری و دقت به آداب خرید گل. با مراجعه به فروشگاه گندم VIP، می توانید از تمامی این مولفه ها بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *