7 نکته ساده برای ماندگاری گل های روز مادر

7 نکته ساده برای ماندگاری گل های روز مادر

1. شاخ و برگ ها را بردارید

ربکا جونز از Feel Good With Flowers می گوید که همیشه تمام برگها و شاخه های زیر سطح گلدان و آب را بردارید. با گذاشتن یک ساقه تمیز، احتمال رشد باکتری در آب به حداقل می رسد، که باعث پژمردگی سریعتر گل های شما می شود.

 

2. گلدان را تمیز کنید

همیشه گلدان خود را تمیز کرده و تمام آثار استفاده از گذشته را قبل از چیدن گل های خود پاک کنید. بهترین راه برای از بین بردن لکه های سخت، خیساندن شبانه در مواد سفید کننده است.

 

 

3. سطح آب

اطمینان حاصل کنید که گلدان شما با 2/3 آب شیرین پر است یا بالاتر از آن است. این باعث می شود که تمام ساقه های گل به حد کافی خیس بخورند.

همچنین بخوانید: 10 تا از محبوب ترین گل های روز مادر

 

4.ساقه ها را ببرید

قبل از قرار دادن گل های خود در گلدان، 3.5 سانتی متر از ساقه ها را از یک زاویه کوتاه کنید، قبل از اینکه دوباره ساقه را ببرید، حدود 10 ثانیه پس از قطع ساقه خواهید داشت. برش زاویه دار ، سطح بیشتری را برای جذب آب فراهم می کند. اطمینان حاصل کنید که گل ها را با قیچی تیز یا چاقوی تیز برش داده اید تا از خرد شدن ساقه جلوگیری کند، این امر مانع توانایی جذب آب می شود.

 

همچنین بخوانید: 6 ترفند برای افزایش ماندگاری گل ها

 

5. آب را عوض کنید

آب را عوض کرده و گلدان را هر دو روز تمیز کنید (برای جلوگیری از رشد باکتری ها). فراموش نکنید که هر بار ساقه های گل ها را مجدداً ببرید. نگران کوتاه شدن گل ها نباشید. با پیر شدن گلها، کوتاه شدن ساقه ها خوب است زیرا به آب مسافت بیشتری را برای رسیدن به ساقه می دهد.

 

6. خرید فصلی

بهترین راه برای اطمینان از اینکه طراوت گل های شما برای مدت طولانی تری حفظ می شود، خرید گل های فصلی از یک گل فروشی آنلاین است. جونز می گوید: “گل های فصلی به دلیل اینكه از كشورهای دیگر نمی آیند، تازه ترند.

 

ماندگاری گل ها

 

گلهای رز، گل های داوودی، ژربرا و نیلوفرها از گل هایی هستند که در تمام سال در دسترس هستند.

همچنین بخوانید: درباره گل پایدار

 

7. موقعیت گل

هنگامی که گل ها را خرید کردید، پیشنهاد میکنیم، گلها را در یک موقعیت خنک و دور از نور خورشید و میوه های رسیده قرار ندهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *