نگهداری از گیاه آگلونما

گیاه آگلونما

در حالی که اکثر گیاهان آپارتمانی برای تأمین شرایط مناسب رشد (نور ، دما ، رطوبت و …) به کمی تلاش نیاز دارند ، پرورش گیاهان آگلونما می تواند حتی یک باغبان خانگی تازه کار را مانند یک متخصص جلوه دهد. این گیاه  با شاخ و برگ گرمسیری یکی از بادوام ترین گیاهان خانگی است که می توانید پرورش دهید ، تحمل نور ضعیف ، هوای خشک و  تحمل بی آبی از ویژگی های بارز گیاه آگلونما است .

نکاتی برای  پرورش گیاه آگلونما

در فضای داخلی یا خانه رشد گیاهان آگلونما (Aglaonema) آسان است. این گوهر به دلیل سهولت مراقبت ،  از محبوب ترین گیاهان خانگی است. گیاهان آگلونما را می توانید در انواع مختلفی از جمله چند رنگ پیدا کنید. اگرچه آنها تحمل بسیاری از شرایط رشد را دارند ، اما پیروی از برخی توصیه ها نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت. این شامل قرار دادن آنها در خاک با زهکشی خوب ، ترجیحاً مخلوط مساوی از خاک گلدان ، پرلیت و ماسه باشد.

برای خرید این گیاه به صفحه گلدان آگلونما  مراجعه کنید

نور مناسب

گیاهان آگلونما (Aglaonema) در شرایط نور متوسط ​​تا کم یا نور غیر مستقیم خورشید رشد می کنند. هر کجا از خانه که قرار دهید ، باید اطمینان حاصل کنید که گیاه گرم مزاج تا حدودی شرایط مرطوب را دریافت میکند. با این حال ، این گیاه انعطاف پذیر  شرایط  کمتر از ایده آل را تحمل خواهد کرد. این گیاهان دمای کمتر از 60 درجه فارنهایت را ترجیح میدهند.

دمای متوسط ​​در محیط داخلی بین 70-72 درجه فارنهایت (21-22 درجه سانتیگراد) مناسب است  ، اما آنها می توانند دما را در حدود 50-55 درجه فارنهایت نیز تحمل کنند. (10 -13سانتی گراد).

همچنین بخوانید : نگهداری از گیاه آپارتمانی قاشقی (Peperomia Magnoliifolia)

مراقبت از گیاه آگلونما

مراقبت از گیاهان آپارتمانی آگلونما در صورت داشتن شرایط مناسب رشد به تلاش کمی نیاز دارد. آنها از آبیاری متوسط ​​لذت می برند – نه زیاد ، نه خیلی کم. اجازه دهید گیاه بین آبیاری مقداری خشک شود. آبیاری بیش از حد منجر به پوسیدگی ریشه می شود. به عنوان بخشی از مراقبت از گیاهان آگلونما ، شما باید گیاهان  را سالانه یک یا دو بار با استفاده از یک کود گیاهان خانگی محلول در آب بارور کنید. اگر گیاه  شما خیلی بزرگ یا لگدار شد ، گیاه را سریع تر هرس کنید. همچنین می توان قلمه ها را در طی مراحل تکثیر گیاهان جدید ذخیره کرد. قلمه ها به راحتی در آب ریشه می زنند. گیاهان قدیمی بعضی اوقات گلهایی تولید می کنند که یادآور گل کالا یا لیلیوم peace  است. این اتفاق در بهار تا تابستان رخ می دهد.

اکثر افراد قبل از تولید بذر ، شکوفه ها را قطع می کنند ، اگرچه شما می توانید آنها را نگه دارید و سعی کنید بذرها را پرورش دهید. به خاطر داشته باشید ، اما این مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید. برای محدود کردن تجمع گرد و غبار ، برگها را گاهی با  با پارچه ای نرم و مرطوب تمیز کنید. گیاهان آپارتمانی آگلونما می توانند تحت تأثیر کنه های عنکبوتی ، مقیاس یا scale ، جلبک های پوستی و شته ها قرار بگیرند. بررسی منظم برگها برای مشاهده علائم آفت به کاهش مشکلات کمک می کند. اگرچه در ابتدا ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد ، به خصوص اگر در رشد گیاهان آگلونما در داخل خانه تازه کار باشید ، اما در واقع آسانتر از آن است که فکر می کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *