نکاتی برای پرورش گل رز سیاه

نکاتی برای پرورش گل رز سیاه

پرورش رز سیاه

گل‌های رز دارای انواع مختلف با رنگ‌های متنوعی هستند و در این میان رنگ‌های تیره که به آن رز سیاه نیز می‌گویند برای عده‌ای بسیار جالب بوده‌اند زیرا معمولا رنگ‌های صورتی و قرمز گل‌های رز برای چشم آشنا هستند. درواقع اگر بخواهیم علمی صحبت کنیم، گل رز سیاه وجود ندارد؛ در گلفروشی‌ها گل‌های رز سیاه را می‌بینید اما گل‌های چیده شده هستند و از طریق جذب رنگ گل، به آن رنگ درآمده‌اند. گل‌هایی که قرار است کاشته بشوند، دانه سیاه ندارند بلکه بیشتر بنفش تیره هستند که به آن رز سیاه می‌گویند.

پرورش گل رز سیاه

انواع رز سیاه

شما با استفاده از نوع مناسب رز تیره و تکنیک‌های خاص، می‌توانید گل خود به تیره‌ترین حالت خود برسانید، به طوری که تنها رگه‌های خیلی کمی از رنگ‌های دیگر در آن دیده شود. انواع رزهای تیره شامل یشمی تیره، باکارای تیره و آبی نیمه شب می‌باشد که سه تا از معروف‌ترین‌ها هستند.

رنگ نهایی رز شما به عوامل محیطی نیز می‌تواند بستگی داشته باشد. اگر شما  طرفدار باغبانی هستید و یک گلخانه برای خود دارید، حتما این نوع رز را در گلخانه بکارید تا به خوبی بتوانید شرایط آن را کنترل کنید. در غیر این صورت، رز سیاه خود را مانند دیگر رزها در هرجایی که می‌خواهید بکارید. نکاتی که برای پرورش گل رز سیاه باید به آن توجه کنید از جمله موارد زیر هستند:

– درست است که از انواع رز سیاه استفاده کرده‌اید اما می‌توانید از رنگ گل تیره نیز استفاده کنید و آن را به آبی که برای آبیاری استفاده می‌کنید اضافه کنید. هرچند به یاد داشته باشید که این کار بیشتر برای رزهای چیده شده موثر است که در آب آن‌ها رنگ گل بریزید تا تغییر رنگ دهند اما می‌توانید برای این کاشت گل‌ها نیز هر از چندگاهی از این روش استفاده کنید ولی انتظار نتیجه‌ی قطعی را نداشته باشید.

 – این رزها برای رشد و تیره‌تر شدن رنگ خود به سایه نیز احتیاج دارند پس باید مکان رشد آن‌ها را به خوبی انتخاب کنید.

 – در طول فصل گرما باید به گل‌های رز سیاه سه بار در هفته آب بدهید تا بر اثر گرما و خشکی هاله‌ی رنگی آن‌ها تغییر نکند.

اگر گل‌های رز واقعا سیاه می‌خواهید، نمی‌توانید آن‌ها را بکارید بلکه می‌توانید گل‌های رز چیده شده را به رنگ مشکی در بیاورید. اگر می‌خواهید رز خود را پس از چیده شدن سیاه کنید، برخلاف مورد قبل که برای کاشت به انواع تیره رز نیاز داشتید این بار بهتر است از رزهایی با رنگ روشن مانند سفید استفاده کنید چراکه زودتر رنگ را به خود جذب می‌کنند. بعضی افراد از رنگ‌های تیره غذا استفاده می‌کنند اما پیشنهاد ما استفاده از رنگ‌های مخصوص خود گل‌ها است.

مطالب مرتبط : پرورش و نگهداری گل رز رونده

پرورش گل رز

بعد از چیدن گل رز خود آن را چند ساعتی در آب بگذارید و سپس آب گرم و رنگ تیره مورد نظر خود را با یکدیگر مخلوط کنید. درجه‌ی آب باید در حدود 38 درجه سانتیگراد باشد تا به گل آسیبی نزند. در این مرحله می‌توانید از مواد نگه‌دارنده‌ی مخصوص نیز استفاده کنید تا عمر گل خود را افزایش دهید. پس از این مرحله، شاخه‌ی رز چیده شده را در آب قرار دهید تا رنگ عوض کند. معمولا باید چندین ساعت حتی تا 24 ساعت در آب باقی بماند. به یاد داشته باشید باید آب را همواره گرم نگه دارید و درجه گرمای آن نباید بیشتر از حد مشخصی شود. می‌توانید آب گرم به آن اضافه کنید و یا آن را روی یک شعله خیلی کوچک با گرمای کم بگذارید.

پس از گذشت مدت زمان گفته شده، رز شما به سیاه تغییر رنگ داده است و می‌توانید از رنگ منحصر به فرد آن لذت ببرید.

همچنین بخوانید: انواع گل رز

 

شما عزیزان میتوانید گل رز سیاه مد نظر خود را در جعبه گل یا دسته گل و هر حالت سفارشی در گل فروشی آنلاین گندم VIP سفارش دهید برای اطلاعات بیشتر و خرید گل رز سیاه با ما در تماس باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *