نحوه نگهداری از گل مرجان

گل مرجان

گل مرجان به انگلیسی Crown of Thorns علی رغم نام خود ، گیاهی بسیار زیبا و آبدار است که می تواند تقریباً در تمام طول سال ، حتی در داخل خانه شکوفا شود. اگرچه گل های مرجان  می توانند به یک درختچه چوبی تبدیل شوند ، اما برای اکثر خانه ها یک گیاه ایده آل خانگی است. این گیاه همان دمای اتاق را نیاز دارد که مردم از آن لذت می برند و می توانند کمبود رطوبت موجود در بیشتر خانه ها در زمستان را کنترل کنند.

نگهداری از گل مرجان

نام Crown of Thorns از اعتقاد برخی گرفته شده است که گل مرجان پوشیده شده توسط عیسی مسیح هنگام مصلوب شدن از ساقه های این گیاه ساخته شده است.

احتیاط: علاوه بر خارهای سیاه تیز روی شاخه ها و ساقه های اصلی آن ، شیره چسبناک و لاتکس برگها و ساقه های شکسته می تواند باعث تحریک پوست و چشم شود. در صورت بلع ، تمام قسمت های گیاه برای افراد و حیوانات خانگی سمی است.

برگها – برگهای سبز ضخیم و روشن در امتداد رشد ساقه جدید رشد می کنند.
گلها – گلهای واقعی کوچک و سبز هستند و توسط برگهای نمایشی به رنگ های قرمز ، نارنجی ، صورتی ، زرد یا سفید احاطه شده اند.

 

گل مرجان

نام گیاه شناسی
Euphorbia milii

نامهای مشترک
Crown of Thorns، Christ Plant، Christ Thorn، Corona de Cristo

مناطق مقاومت
گل مرجان فقط در مناطق مقاومت  9 – 11 چند ساله است. در مناطق سردسیر ، اغلب به عنوان گیاهان آپارتمانی رشد می کند.

 

قرارگیری در معرض نور خورشید

مانند اکثر گیاهان گلدار ، هرچه در معرض آفتاب  باشد بهتر است و شکوفه های بیشتری خواهید یافت. با این حال ، گل مرجان به شرطی که حداقل 3 تا 4 ساعت از تابش مستقیم و آفتاب در روز برخوردار باشد ، به طور قابل اعتماد شکوفا می شوند. در فضای باز ، یک نقطه آفتاب کامل را هدف بگیرید. در داخل خانه ، گیاه خود را در زمستان قسمت غربی یا جنوبی قرار دهید.

دوره شکوفه
گل مرجان  شکوفه ها را در طول سال تکرار خواهند کرد. گلهای واقعی مراکز سبز ناچیز هستند ، اما آنها توسط دسته های نمایشی احاطه شده اند که مانند گلبرگ های رنگارنگ به نظر می رسند.

اندازه گیاه بالغ
در فضای باز ، مرجان ها به بوته ای تبدیل می شوند که قد آن 3 – 6 فوت است. به عنوان یک گیاه خانگی ، انتظار داشته باشید که فقط به 2 فوت قد برسد.

نکاتی برای پرورش گیاه مرجان

مرجان ها  به رغم خارهای آن به راحتی قابل کنترل است اگر آن را توسط ساقه های برگدار آن بگیرید یا آن را توسط ریشه های آن نگه دارید.

اکثر گونه های مدرن ترکیبی هستند و از بذر شروع نمی شوند. با این حال ، انتشار آنها از قلمه های نوک آسان است. برای محدود کردن میزان شیره ای که با آن در تماس هستید ، دستکش بپوشید و با هر برش آن را در آب گرم فرو ببرید ، اجازه دهید آنها برای چند دقیقه در آب بنشینند. سپس آنها را آویزان کنید تا خشک شوند .

اگر در فضای باز  پرورش میدهید ، در خاک با زهکشی خوب و آفتاب کامل بکارید. در آب و هوای خشک ، گیاهان قدری سایه اواسط روز را دوست دارند.

مرجان یک گیاه خانگی بسیار سازگار است. به مخلوط گلدان خوب زهکشی نیاز دارد و نباید آن را در گلدانی بزرگتر از حدود یک یا دو اینچ از گلدان ریشه کاشت. اگر خاک اضافی وجود داشته باشد ، آب را حفظ می کند و می تواند باعث پوسیدگی ریشه شود.

حداقل نیم روز از نور خورشید یکی دیگر از نیازهای اصلی آن است. از نظر دما ، 65-75 درجه فارنهایت (18-24 درجه سانتیگراد) درجه فارنهایت خوب است. اگر شب ترموستات را پایین می آورید نگران نباشید ، گل مرجان می تواند دما را تا 50 درجه فارنهایت (10 درجه سانتیگراد) کنترل کند.

 

از آنجا که آبدار است ، مرجان  در مورد آب بسیار بخشنده است. آبیاری کنید که خاک حدود 1 اینچ زیر سطح خشک شود. کاملاً آب دهید و اجازه دهید آب اضافی آن تخلیه شود. اجازه ندهید گیاه شما برای مدت طولانی در آب یا خاک مرطوب بنشیند در غیر این صورت ریشه ها پوسیده می شوند.

از بهار تا پاییز ، Crown of Thorns خود را با یک کود متعادل گیاه ، گیاه را تغذیه کنید. اگر کود را به نصف قدرت رقیق کنید ، می توانید این کار را هربار دیگر که آب می دهید انجام دهید.

مرجان ها  در زمستان نیمه خواب خواهد ماند و به آبیاری مکرر و نه غذا احتیاج دارند.

 

گل مرجان

بهترین انواع گل مرجان برای رشد

به دنبال گیاهی باشید که شکوفا باشد ، فروشگاه های های محلی فقط چند نوع مختلف دارند و کاتالوگ های سفارشات پستی مکان خوبی برای جستجوی هیبریدهای غیرمعمول است. در اینجا برخی از آنها را امتحان کنید.

“Brush Fire” – برگهای ضخیم ، گوشتی و گلهای قرمز روشن.
“Creme Supreme” – برگهای مرتب و گلهای سفید خامه ای.
“Short و Sweet” – گلهای کاملاً قرمز روی گیاهی که از 12 تا 18 اینچ قد می کشد.
هیبریدهای کالیفرنیا – برای ساقه های ضخیم و گل های بزرگ پرورش داده می شود. آنها گاهی اوقات برچسب تاج غول مرجان را  دارند. دو رقم خوب “Rosalie” و “Saturnus” هستند که برای رشد در فضای باز مناسب هستند.

گل مرجان در داخل یا خارج از منزل

فضای کافی برای فضای باز به گیاه بدهید. شما نباید به طور تصادفی آنها را بکارید. در پایان فصل  برگهای پیر و محو شده را برای تشویق رشد جدید هرس کنید.

گل مرجان کانتینر دار می تواند تابستان را  در هرجایی سپری کند. قبل از اینکه دمای شب به زیر 50 درجه فارنهایت برسد ، حتما آن را داخل بیاورید.

البته می توانید مرجان خود را در تمام سال در فضای بسته نگه دارید. در یک پنجره روشن ، هر فصلی گل هدیه می کند.

 

آفات و مشکلات مرجان ها

اکثر آفات از این گیاه به دلیل سمی بودن دور می شوند ، با این حال آفات شایع گیاهان خانگی مانند فلس ، گل مینا و تریپس ممکن است یک مشکل باشد.

مراقب بیماری های قارچی مانند بوتریتیس و بیماری های لکه بینی برگ و همچنین پوسیدگی ریشه باشید. اجازه دهید خاک قبل از آبیاری مجدد خشک شود تا از این مشکلات جلوگیری کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *