چگونه گل مینا پرورش دهیم

گل مینا

در بسیاری از باغ های بهاری ، بنفشه ها و پیازهای شکوفه دار مانند لاله ها تسلط دارند ، اما گل مینا (Bellis perennis) یکی دیگر از گل های برجسته ای است که باعث زیبایی زود هنگام باغ ها می شود. بسته به منطقه شما ، باغبانان انگلیس و کسانی که در شمال غربی اقیانوس آرام هستند ممکن است برای کنترل گل های مینا که در شرایط ملایم رشد می کنند مبارزه کنند، یعنی در واقع در برخی از مناطق این گیاه به عنوان یک آفت تهاجمی شناخته میشود.

گلهای مینای گرد منحصر به فرد با رنگ های سفید و قرمز  با چشم زرد در بهار تا اوایل تابستان شکوفا می شوند و تمایل به رشد سریع دارند. در صورت رشد از بذر، آنها را شش تا هشت هفته قبل از آخرین سرما بکارید.

 

 

 

نام گیاه شناسی  Bellis perennis
نام مشترک گل مینا چشم گاوی
نوع گیاه  دوساله
اندازه بالغ  6–12 اینچ قد ، 6–12 اینچ عرض
قرار گرفتن در معرض آفتاب جزئی
نوع خاک لومی ، مرطوب
pH خاک  اسیدی ، خنثی تا اسیدی ، کمی قلیایی
زمان شکوفایی  بهار ، اوایل تابستان
رنگ گل  قرمز ، سفید ، صورتی
مناطق مقاومت 4-8 (USDA)
منطقه بومی  اروپا
سمی بودن غیر سمی است

 

 

 

نگهداری از گل مینا چشم گاوی

گل مینا دارای چرخه زندگی دوساله است ، به این معنی که در سال اول جوانه می زند و شاخ و برگ تولید می کند و سپس در بهار بعدی شکوفا می شود. باغبانانی که به دنبال رشد سریع هستند باید گیاهانی را خریداری کنند که از قبل شکوفا شده اند. اگرچه گیاهان یک سوم  فصل شکوفا نخواهند شد ، اما آنها بطور آزادانه بذر می دهند و زمینه را برای شکوفه های آینده فراهم می کنند.

کشت کانتینر یک روش عالی برای بالا بردن شکوفه های شاد گل مینا است. آنها را با گلهای بهاری دیگر مانند بنفشهترکیب کنید. باغبانی کانتینر همچنین از شیوع گلهای مینا چشم گاوی در مناطق خنک تابستانی ، جایی که می توانند تهاجمی شوند ، جلوگیری می کند.

گل مینا با چهار تا شش ساعت تابش نور خورشید در روز خوب عمل می كنند. در مناطق گرمتر ، استراحت در آفتاب بعد از ظهر باعث شکوفایی بیشتر آنها می شود.

 

گل مینا
خاک مناسب برای گل مینا چشم گاوی

خاک غنی و لومی با زهکشی مناسب برای گیاهان  فراهم کنید. این گیاهان همان شرایط خاک را دوست دارند که گل رز و سبزیجات در آن رشد می کنند ، بنابراین به شما پیشنهاد میکنیم مقاله پرورش گل رز را مطالعه نمایید. گلهای چشم گاوی دامنه وسیعی از pH را از اسیدی تا قلیایی تحمل می کنند.

آب مورد نیاز

گل های مینا تحمل به خشکی ندارند و برای شکوفه دادن به آبیاری منظم نیاز دارند. خاک خنک و مرطوب گیاهان را سرحال نگه می دارد ، به شرطی که گیاهان از شرایط مرطوب ، پی خیس را نداشته باشند.

دما و رطوبت
برای رشد گیاهان گل مینا ، دمای خنک ضروری است. در مناطقی که تابستانهای خنک دارند ، گیاهان ممکن است در تمام طول فصل شکوفا شده و به کلنی های پربار گسترش یابند. از شرایط رطوبت ، از جمله رطوبت بالا ، استقبال می شود.

کود
اگر خاک شما به ویژه سنگلاخ و ضعیف است ، می توانید در اوایل بهار به طور آهسته ، کود گل آزاد را  به گل مینا خود بمالید. گیاهان تغذیه کننده سنگین نیستند و می توانند آنچه را که نیاز دارند از خاکهای غنی استخراج کنند.

 

گل مینا چشم گاوی

انواع گل مینای چشم گاوی

انواع شامل موارد زیر است:

Galaxy یا کهکشانی : این سری گلهای قرمز ، سفید یا گل قرمز با چشم زرد که به صورت متراکم رشد می کنند .
Pomponette: این گیاهان گل هایی را به صورت ترکیبی از رنگها با گلبرگهای تقریباً کروی تولید می کنند.
Tasso Pink: شکوفه های صورتی-حبابی از ویژگی های این نوع است.
نکات قرمز Habanera: این گونه در رنگ های سفید با نوک قرمز را تولید می کند.

 

 

 

هرس
هرس  برای گل مینا لازم نیست و شکوفه دهی را افزایش نمی دهد. هنگامی که گیاهان شکوفه را متوقف می کنند ، معمولاً به دلیل درجه حرارت بالا و نه تشکیل دانه است.

در مناطق با تابستان های خنک ، گلهای مبنا با پخش تاج ، خود را تکثیر می کنند. می توانید گیاهان را در بهار یا پاییز حفاری و تقسیم کنید تا از شادابی گیاهان خود بهره مند شوید.

 

 

چگونه گل مینا را از بذر رشد دهیم

شش تا هشت هفته قبل از آخرین سرما در خانه بذر بکارید. آنها را به داخل خاک قرار دهید اما روی آنها را نپوشانید ، زیرا برای جوانه زدن به نور نیاز دارند. بذرها طی دو تا سه هفته در دمای اتاق جوانه می زنند. به محض اینکه خاک کار شود ، در فضای باز پیوند دهید.

 

آفات رایج

Thrips ها  و  leaf ها  ممکن است با گرم شدن دما از گیاهان مینا تغذیه کنند. این تغذیه غالباً با ریزش گیاهان در تابستان همزمان می شود و گیاهان ممکن است در این مرحله  از بین روند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *