10 گل و گیاه مناسب برای بالکن با نگهداری کم

گل و گیاه مناسب برای بالکن

اگر حیاط پشتی بزرگ و سرسبز ندارید چه می کنید؟ بالکن شما می تواند کمبود سبزه را جبران کند! از باغ های عمودی گرفته تا گلدان هایی که می توانند روی تخت های بالکن آویزان شوند ، با تصمیم به تغییر شکل در بالکن ، دیگر گزینه ای وجود ندارد. از آنجا که سبک زندگی سخت ما به سختی هر زمان دیگری است و ما از طبیعت دور هستیم ، می فهمیم که شما می خواهید عصرها یا صبح های اولیه خود را با نوشیدن یک فنجان قهوه داغ با گیاهان بگذرانید. ما لیستی از 10 گل و گیاه مناسب برای بالکن با نگهداری کم را تدارک دیده ایم ، بیایید نگاهی بیاندازیم:

گل و گیاه مناسب برای بالکن

 

1. آلوئه ورا

اگر قبلاً این گیاه را نداشته اید ، ما به طور جدی پیشنهاد می کنیم که یک مورد را خرید کنید . این باعث جوان سازی پوست و مو می شود و می تواند برای درمان زخم های جزئی که بچه های کوچک در خانه به طور اتفاقی برای آنها می افتد ، استفاده شود. فقط در صورت خشک شدن کامل خاک آن را آبیاری کنید و این گیاه مقاوم در برابر حشرات به ندرت نیاز به توجه شما خواهد داشت.

 

گل و گیاه مناسب برای بالکن

گیاه آلوئه ورا ، گل و گیاه مناسب برای بالکن

 

2. Pothos / Devil’s Ivy ، گیاه پوتوس

ما نمی دانیم که چگونه این گیاه به عنوان “کارخانه پول” شناخته شد ، اما گفته می شود که اگر این گیاه را در خانه خود داشته باشید ، هرگز بحران مالی ایجاد نمی شود. مطمئناً یک گیاه جذاب ، لازم است که از نور مستقیم خورشید در بالکن شما دور نگه داشته شود تا برگهای قلبی شکل خراشیده نشوند. هفته ای یکبار آن را آبیاری کنید و به گفته ناسا در اتاق آنها هوا را فیلتر میکنند. اگر فضا محدودیتی باشد ، پیشنهاد می کنیم آن را به صورت عمودی رشد دهید.

مطالب مرتبط : نحوه نگهداری از گیاه پوتوس (Devil’s Ivy)

گل و گیاه مناسب برای بالکن

گیاه پوتوس ، گل و گیاه مناسب برای بالکن

 

3. گیاه عنکبوتی

این گیاه با شباهتی از عنکبوت می تواند ظاهری وحشی و رام به هر بالکن اضافه کند. در تابستان ها خاک را مرطوب نگه دارید اما قبل از خشک شدن خاک در زمستان ها از آبیاری آن خودداری کنید. دو گلدان از این گیاه زیبا و ریز در امتداد درب بالکن قرار دهید تا یک بالکن جذاب ایجاد کنید.

گل و گیاه مناسب برای بالکن

گل و گیاه مناسب برای بالکن

 

4. ریحان

غذای ایتالیایی یا تایلندی را دوست دارید؟ پس باید در بالکن خود گیاه ریحان داشته باشید. آن را به همراه گیاهان دیگری که به نور خورشید نیاز دارند قرار دهید ، آن را کم آبیاری کنید ، انواع هندی ریحان یا تولیس به دلیل فواید دارویی و تقویت ایمنی به طور گسترده ای شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این یکی از بهترین گیاهان برای بالکن است.

 

گل و گیاه مناسب برای بالکن

گل و گیاه مناسب برای بالکن

 

5. گیاه یشم

یکی از بهترین گیاهان در فضای باز ، گیاه یشم به عنوان “درخت دوستی” شناخته میشود،  در زیر نور خورشید نمی سوزد ، به آب احتیاج ندارد و می تواند در سخت ترین خاک رشد کند. بنابراین مانند یک دوستی واقعی پایبند شما است ، آن هم در سخت ترین زمان ها زنده می ماند! در نظر داشته باشید  این گیاه هم هوا را از آلودگی ها پاک می کند. پس حتما بگیریدش!

گل و گیاه مناسب برای بالکن

گیاه یشم ، گل و گیاه مناسب برای بالکن

 

6. کاکتوس

کاکتوس کاملا مناسب برای یک بالکن بوهمی با یک تشک راحت روی زمین و چراغ ها روی دیوارها است ، اگر بتواند در صحرا زنده بماند ، مطمئناً می تواند در بالکن شما رشد کند. بعضی از انواع کاکتوس سالی یکبار گل می دهد ، بنابراین اگر می خواهید کمی رنگ به همراه خارهای زیادی داشته باشید ، می توانید آن را انتخاب کنید. این یکی از بهترین گیاهان بالکن با نگهداری کم است.

 

گل و گیاه مناسب برای بالکن

 

 

7. گل رز صحرا

صحبت از صحرا می شود ، Adenium یا گل رز بیابانی یکی از بهترین گیاهان گلدار برای بالکن شماست. این گیاه کوچک می تواند در برابر بی توجهی مقاومت کند ، بهتر است آن را جفت یا دسته نگه دارید. اگر دوست دارید پس از یک روز سخت کار کردن لبخند بر لب شما بنشیند گل های قرمز یا صورتی برای شما مناسب است.

گل و گیاه مناسب برای بالکن

گل و گیاه مناسب برای بالکن

8. پنسی

اکنون که تمرکز خود را به سمت گل تغییر داده ایم ، بگذارید یک راز برای شما بازگو کنیم. پنسی را می توانید در جعبه های کوچک چوبی و در تاریک ترین گوشه بالکن خود پرورش دهید. عطر زیبا و گلهای زنده آن قلب شما را شاد و بالکن شما را پر رنگ می کند!

 

گل و گیاه مناسب برای بالکن

 

9. سرخس بوستون

سرخس بوستون با شکوه ترین سرخس با برگهای پر زنجیر و برگ های معلق ، در سبدی که از سقف بالکن شما آویزان است با شکوه به نظر می رسد. مراقبت از آن بسیار آسان است ، شما می توانید یک سفر طولانی با بوستون انجام دهید و این گیاه همچنان که برگشته اید مانند همیشه سبز خواهد بود.

 

گل و گیاه مناسب برای بالکن

 

10. گیاه Rubber یا فیکوس

گیاه فیکوس با شکوه با برگهای سبز و عمیق خود قادر به تمیز کردن هوای آلاینده ها است ، بنابراین مکانی را برای شما فراهم می کند که بیش از چند بار نفس عمیق بکشید قبل از شروع روز آن را در نقطه روشن اما دور از آفتاب مستقیم نگه دارید و این گیاه فروتن ، جذابیت های چوبی را به بالکن شما می بخشد.

گل و گیاه مناسب برای بالکن

 

در ابتدای کار ممکن است بخواهید فقط یک یا دو گیاه انتخاب کنید ، اما وقتی آنها را انتخاب میکنید ، بالکن شما بیشتر می خواهد. ما پیشنهاد می کنیم ابتدا یک گیاه آلوئه ورا و گیاه سخت یشم را که به سختی از بین می رود نگه دارید و به تدریج می توانید گل ها را به مخلوط اضافه کنید. شما می توانید با افزودن گلدان های رنگارنگ  این مکان را به مکان مورد علاقه خود در منزل تبدیل کنید!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *