معطرترین گل ها به گفته باغبان ها

معطرترین گل ها | خوشبوترین گل ها

در این مقاله معطرترین گل ها را بفهمید. ما بوهای خوشایند را دوست داریم و گلها سرزنده ترین منبع آنها هستند. بنابراین ، معطرترین گل ها کدامند؟در این باره، ما یک نظرسنجی کوچک انجام دادیم که از 3000 باغبان بیش از 20 کشور جهان در سیستم عامل های اصلی رسانه های اجتماعی سوال کردیم و نظرات آنها را یادداشت کردیم و ما 23 تا از خوشبوترین گل ها را در لیست کوتاه قرار دادیم و همه آنها را در اینجا مرتب کردیم.

معطرترین گل ها

 

گل پامچال معطر

 

معطرترین گل ها

معطرترین گل ها

 

گل پامچال به طور گسترده در اروپا رشد می کند ، دارای گل های رنگارنگ با شاخ و برگ زیبا و عطر و بوی میوه ای ملایمی است. آنها خبر از رسیدن بهار می دهند ، به خصوص در هنگام عصر که نسیم آنها را فرا می گیرد. نگهداری از گیاه آسان است. برای باغ های کانتینر دار مناسب است برای اطلاعات بیشتر در مورد گل پامچال به مقاله چگونه می توان گل پامچال را در خانه پرورش داد مراجعه کنید.

 

گل پلومریا Plumeria

 

 

معطرترین گل ها

معطرترین گل ها

 

پلومریا که Frangipani نیز نامیده می شود، یک گل نیمه گرمسیری یا گرمسیری است که مربوط به خرزهره است. گلهای آن در روز کم معطر هستند و در شب تشدید می شوند. نام های دیگر yasmin & champa است.

 

گل Sweet autumn clematis

معطرترین گل ها

خوشبوترین گل ها

 

در اواخر تابستان تا پاییز، گلهای سفید معطر آن به صورت دسته ای شکوفا می شوند و ظاهری نقره ای به آن می بخشند. عطر بهشتی مانند پودر تالک از آنها خارج می شود و یک بوی خنک فوق العاده را به اطراف پخش می کند.

 

گل یلانگ یلانگ Ylang-Ylang (Cananga Odorata)

 

معطرترین گل ها

خوشبوترین گل ها

 

تلفظ (eelang-eelang) بومی جنگلهای بارانی آسیا و استرالیا است و مناسب برای منطقه 10-11 است. به آن درخت عطر نیز گفته می شود، در طول سال به شدت شکوفا می شود و عطر و بوی عجیب و غریب را پخش میکند. اگر در منطقه ای گرمسیری زندگی می کنید، این گیاه را پرورش دهید.

 

گل توتون یا Nicotiana

خوشبوترین گل ها

خوشبوترین گل ها

 

 

ما آن را گل تنباکو می نامیم، نیکوتینا بومی آمریکای شمالی و جنوبی است. گلهای کوچک لوله ای که ظهر باز می شود و بوی زنبق مانند را در غروب بیرون می دهد.

 

گل لیلیوم دره یا Lily of the Valley

 

خوشبوترین گل ها

خوشبوترین گل ها

 

لیلیوم در مناطق 2-9 USDA رشد می کند و در بهار شکوفا می شود. این گل دارای یک گل ناز سفید و کم رنگ و صورتی رنگ است که رایحه خود را در کل منطقه پخش می کند. خاک مرطوب را ترجیح می دهد. این گیاه گیاهی  با نگهداری کم و مناسب برای پوشش زمین است .

مطالب مرتبط : چگونه لیلیوم Casa Blanca را پرورش دهیم

 

گل ویبرنوم یا Viburnum

 

معطرترین گل ها

معطرترین گل ها

 

شاخ و برگ و عطر زیبا، ویبرنوم ها از گل های بسیار معطر به ویژه انواع ‘ادویه کره ای’ هستند که در بهار و تابستان به صورت دسته ای از گلهای کرکی سفید شکوفا می شوند.

 

گل مریم Tuberose

خوشبوترین گل ها

Rajnigandha نام محلی آن در هند است. بوی اغوا کننده آن گرمای اواسط تابستان را تسخیر می کند. شکوفه های لوله مانند در بهار و تابستان گرم استوایی ظاهر می شوند. همچنین می توان آن را به صورت سالانه در قسمت های سردتر پرورش داد.

 

گل اسمانتوس Osmanthus fragrans

گل اسمانتوس Osmanthus fragrans

 

گل نارنجی osmanthus بومی چین، ژاپن و کامبوج دارای بویی شیرین مانند زردآلو است. Kinmokusei نیز نامیده می شود که در پاسیوها و حیاط ها و پیاده روهای ژاپن به محبوبیت زیادی رسیده است. برخی از باغبانان ژاپنی این درخت کوچک عجیب و غریب را پیشنهاد می کنند.

 

گل نرگس درختی Mock Orange

 

معطرترین گل ها

 

این یک گیاه هوای سرد، مناسب در منطقه 4-7 USDA است. در تابستان شکوفا می شود، گلهای Mock Orange دلپذیر، بویی مانند نعنا را میدهد، کسانی که آن را در باغ خود دارند می دانند که رایحه آن چقدر خوب است.

 

گل یاس بنفش

معطرترین گل ها

 

یاس بنفش در بهار و تابستان در اروپا و امریکا شکوفا می شود، گل یاس بنفش یک گل بریده عالی است، با عطر تحریک کننده ای که دارد خاطرات موجود در لیست ما را از بین می برد. می توانید این محصول را در گلدان نیز پرورش دهید زیرا اکنون انواع ترکیبی زیادی در دسترس است.

 

گل بروگمانسیا یا Brugmansia

 

باغبان ها اغلب آن را با Datura مخلوط می کنند ، اما هر دو گونه های مختلفی هستند. Brugmansia همچنین برای گلهای نارنجی خامه ای شبیه شیپوری که در آغاز غروب عطر آن فوران می کند ، تروم آنجل نامیده می شود. در منطقه 9-12 مقاوم است و به آب و هوای خشک و گرم احتیاج دارد ، اما می توان آن را در مناطق سردتر با کمی دقت کاشت.

خوشبوترین گل ها

 

گل دافنه Daphne

خوشبوترین گل ها

 

این گل با رایحه جذاب خود مورد علاقه صنعت عطر است. در ژاپنی به عنوان ‘jinchoge’ نیز خوانده می شود، بومی کره و ژاپن است. بسیاری از باغبانان، Daphne را پرورش نمی دهند زیرا به مراقبت های زیادی نیاز دارد. این یک گیاه زمستانی است، خنکی را دوست دارد. در فوریه و مارس برای مدت کوتاهی شکوفا می شود.

 

گل Night scented stocks

معطرترین گل ها

 

گیاهی که خاطرات را از طریق رایحه بوجود می آورد. Night scented stocks با عطر مست کننده مانند زنبق بهترین انتخاب در باغ ها با آب و هوای سرد است. عطر ملایم آن هنگام عصر به آرامی در محیط اطراف ترکیب می شود. Night scented stocks را می توان در تابستان ها در مناطق سردتر و زمستان ها و در مناطق استوایی پرورش داد.

 

گل چامپاک Michelia Champaca

 

معطرترین گل ها

این متعلق به خانواده ماگنولیا است، گلهای زیبای آن به رنگ کرم رنگ آمیخته ای مانند انگور و موز و عطر و بوی شیرین است، به حدی که هنگام استنشاق آن شیرین است و نفس شما را خنک می کند این گیاه بومی مناطق هیمالیا در جنوب شرقی آسیا است و در تمام سال در یک آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری شکوفا می شود. این می تواند حداقل دما را تا 30F تحمل کند.
* گرانترین عطرهای جهان از آن ساخته می شوند.

 

گل یاس رازقی Sampaguita or Jasminum Sambac

معطرترین گل ها

 

این گل ملی فیلیپین است که به آن یاس عربی و مگرا نیز می گویند. بومی جنوب شرقی آسیا است و در تابستان گرم شکوفا می شود. رایحه قوی آن با گل یاس مانند وانیل متفاوت است. بیشتر از همه گلها شیرین است، اگر در مناطق گرمسیری زندگی می کنید، باید پرورش دهید.
* هیبریدهای زیادی برای مناطق خنک تر موجود است.

 

گل لیلیوم ستاره دار یا Stargazer Lily

معطرترین گل ها

 

در سایه جزئی رشد می کند، به نظر می رسد مانند خیره شدن به ستاره ها در شب است. همه لیلیوم ها معطر هستند، اما این نوع ترکیبی از همه بیشتر معطر است. رایحه احساسی و کمی تند آن باعث می شود که عاشق آن شوید.

همچنین بخوانید: معرفی 9 گل لیلیوم برای باغ

 

گل Honeysuckle

معطرترین گل ها

 

این در انواع مختلفی وجود دارد که در همه جا رشد می کنند، یک گل بسیار محبوب در میان کسانی که گیاهان معطر را دوست دارند. این تاک می تواند به ارتفاع خوبی (تا 40 فوت) برسد، محیط گرم را دوست دارد. خوشه گلهای ریز آن بوی میوه ای مانند وانیل و عسل می دهد که همیشه مورد توجه قرار می گیرند.

مشاهده دسته بندی کامل گل رز جاودان

گل رز

معطرترین گل ها

 

بدون گلهای رز معطر چنین لیستی امکان پذیر نیست. دوست داشتنی ترین گل ها و محبوب ترین ها، همه کسانی که عطر را دوست دارند، باید آنها را پرورش دهند.

همچنین بخوانید: 14 گل رز عالی برای باغ های سایه دار

 

گل فریزیا

معطرترین گل ها

 

بومیان آفریقای جنوبی، بسیاری از باغداران اروپایی به فریزیا رای دادند. به دلیل رایحه جذاب و میوه ای آنها، معصوم و دلپذیر برای حواس. * فریزیاها را به رنگ سفید یا زرد (معطرترین) انتخاب کنید.

همچنین مطالعه کنید: گل فریزیا: راهنمای کامل و جامع برای کاشت و نگه داری گل فریزیا

 

گل سنبل

 

معطرترین گل ها

 

خوشه ای از گلها در رنگ های قرمز، سفید، آبی و غیره، سنبل برای چشم جذاب است و عطر آن شبیه ترکیبی از توت فرنگی و گل انگبین است که برای سوراخ های بینی تسکین دهنده است. آنها آب و هوای سرد و سخت را برای رشد در مناطق گرمسیری ترجیح می دهند.

همچنین بخوانید: نگهداری و پرورش گل سنبل

 

گل یاس

معطرترین گل ها

 

خواه یاس شکوفه شب باشد یا ملکه شب یا یاس شاعر یا هر نوع دیگری ، این موضوع درست است که یاس یکی از خوشبوترین گل جهان است. عطری غالب که عده زیادی از آنها خوششان می آید، به جز رایحه میتوان از* روغن عطر یاس در رایحه درمانی استفاده کرد.

 

گل گاردنیا Gardenia

معطرترین گل ها

برنده ما، تقریبا 30٪ باغبان به Gardenia رای دادند. سه دلیل برای آن وجود دارد:

این گیاه در همه جا، در سرما و یا مناطق گرمسیری رشد می کند.
گلهای سفید و شیری بزرگ آن مانند گلبرگهای گل رز بسیار زیبا و بوی آنها جادویی است، که به اندازه یاس غالب نیست.

* گاردنیا هنگام باران، هنگامی که باد مرطوب از میان گلهای خامه ای آن عبور می کند با رایحه ای هوس انگیز بیرون می آید و قدرت بیشتری پیدا می کند.

 

کلام پایانی

در این مقاله بیشتر از 20 گل زیبای معطر و خوشبو را نام بردیم و توضیحات و عکس های این گلهای زیبا را مشاهده نمودیم. ما در گندم vip عرضه انواع گل طبیعی و معطر را به صورت آنلاین با ارسال به سراسر کشور انجام می دهیم. اگر شما هم علاقه مندید به دوستان و عزیزانتان گل هدیه دهید. حتما از دسته بندی های مختلف گل در سایت مانند دسته گل، تاج گل، رز جاودان بازدید نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *