کاشت و نگهداری لیلیوم آسیایی

لیلیوم آسیایی

لیلیوم ها را همه دوست دارند. بعد از کاشت لیلیوم های آسیایی (Lilium asiatica) در باغ ، این گیاهان اولین شکوفه ها را فراهم می کنند. نگهداری از لیلیوم های آسیایی ساده است اگر یاد بگیرید که چگونه لیلیوم های آسیایی را پرورش دهید. راز شکوفه های زیبا و ماندگار ، یادگیری روش صحیح کاشت لیلیوم های آسیایی است. با شکوفه های رنگارنگ و پرشور این گیاه چند ساله ارزشمند پاداش خواهید گرفت.

چگونه می توان لیلیوم های آسیایی را برای یک مکان کاشت ؟

در هنگام کاشت لیلیوم های آسیایی زودتر از موعد خاک را آماده کنیم.کاشت در مکانی آفتابی تا نیمه آفتابی را توصیه می کنیم. حداقل شش ساعت نور خورشید برای گیاه لیلیوم آسیایی لازم است. خاک باید زهکشی خوبی داشته باشد ، که ممکن است نیاز به افزودن مواد آلی کار شده در عمق چند اینچ (7.5 تا 12.5 سانتی متر) داشته باشد. اگر قبلاً در منطقه ای که قصد کاشت لیلیوم های آسیایی را دارید خاک غنی و ارگانیک داشته باشید ، اطمینان حاصل کنید که این گیاه شل بوده و تا 6 تا 8 اینچ (15 تا 20.5 سانتی متر) عمق دارد.

لیلیوم آسیایی

 

مطالب مرتبط : چگونه لیلیوم Casa Blanca را پرورش دهیم

پیازهای این لیلیوم نباید هرگز در خاک مرطوب بنشینند. با افزودن مواد آلی ، کمپوست شده خوب ، خاک شنی یا خاک رس را مرتب کنید. پیت ماس ​​، شن و ماسه ، یا نی که قبل از کاشت لیلیوم های آسیایی در بستر مخلوط شده اند ، زهکشی را بهبود می بخشد. خاک باید خوب تخلیه شود اما رطوبت را نگه دارد تا لیلیوم ها در حال رشد را تغذیه کند. اطلاعات مربوط به لیلیوم آسیایی می گوید که آنها ترجیح می دهند خاک نیز کمی اسیدی باشد.

کاشت

این پیازها را در پاییز بکارید ، چند هفته قبل از اینکه زمستان دمای انجماد را به ارمغان بیاورد. این اجازه می دهد تا یک سیستم ریشه ای خوب توسعه یابد. پیازهای سوسن آسیایی برای تولید شکوفه های بزرگ باید سرمای زمستانی داشته باشند. پیازها را سه برابر عمق پیاز عمیق بکارید و انتهای آن صاف باشد ، سپس کمی کود اضافه کنید تا رطوبت را حفظ کند. در بهار annuals های کوتاه را دور پیازهای سوسن بکارید تا سایه بکشد.  اما دور از حیواناتی مانند گوزن ها بکارید.پیازهای آسیایی خوراکی هستند و گوزن ها در صورت فرصتی دقیقاً ترتیب آنها را میدهند.

 

لیلیوم آسیایی

 

گیاهان خود را برای شکوفایی مطلوب بارور کنید. اگر مراحل بالا را دنبال کرده باشید ، مواد آلی خاک گیاهان شما را شروع خوبی می کند. می توانید کود را آهسته اضافه کنید یا در اوایل بهار با امولسیون ماهی ، ریخته گری کرم ، چای کمپوست یا غذای گیاهی ازت تغذیه کنید. هنگامی که جوانه ها روی سوسن آسیایی ظاهر می شوند ، با غذای فسفر دار یا پودر استخوان تغذیه کنید تا شکوفه ها بزرگتر شده و ماندگاری بیشتری داشته باشند. در مقادیر محدود کود دهی کنید ، زیرا کود زیاد حتی انواع ارگانیک آن می تواند باعث ایجاد شاخ و برگ سبز و شکوفه دهی شود. مراقبت مناسب از پیازهای سوسن آسیایی شما در ایجاد یک باغ زیبا بسیار کمک می کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *