نحوه نگهداری از گیاهان داخل شیشه (تراریوم)

نگهداری از گیاهان داخل شیشه

نحوه نگهداری از گیاهان داخل شیشه : گیاهان داخل شیشه یک دنیای گیاه شناسی کوچک و در عین حال کاملاً شکل گرفته را وارد خانه می کنند.تراریوم یک روند باغبانی است که دنیای گیاهان کوچک و در عین حال کاملاً شکل گرفته را به خانه می آورد.

ایده ایجاد محیط پایدار در داخل شیشه است که بتواند گیاهانی را که در آن زندگی می کنند تغذیه کند. آنها به دو شکل تراریوم باز و تراریوم بسته ارائه می شوند.

تراریوم بسته در محفظه ای قرار دارد و یک اکوسیستم کاملاً کاربردی ایجاد می کند. فضای بسته اجازه می دهد تا تراکم بر روی دیواره ها ایجاد شده و گیاهان را آبیاری کند.

 

 

تراریوم باز محصور نیست اما هنوز سیستم آبیاری موثر دارد. آنها باید به طور مستقل آبیاری شوند.

تراریوم برای دکوراسیون داخلی و فضای داخلی بسیار مناسب است و اگر در فضای مناسبی آن را قرار دهید، می تواند به سم زدایی هوای خانه کمک کند.

ما با Botanical Boys صحبت کردیم و از آنها خواستیم نکات مهم را در مورد نحوه نگهداری از گیاهان داخل شیشه (تراریوم) باز به اشتراک بگذارند …

 

نحوه نگهداری از گیاهان داخل شیشه

شما نیاز دارید:

ظرفی شیشه ای با دهانه 18 سانتی متر یا بیشتر که به راحتی دست شما در آن جا شود تا گیاهان را مرتب کنید.
یک جعبه ابزار تراریوم. می توانید از گل فروشی ها تهیه کنید.
لایه 1: دو تا سه فنجان کوچک از سنگ ریزه شسته یا سنگ ریزه کوچک برای اولین لایه پایه خود. این به عنوان زهکشی عمل می کند.
لایه 2: یک لایه نازک از خزه Sphagnum (برای کمک به زهکشی و فیلتراسیون) این را در بالای لایه سنگریزه قرار دهید.

لایه 3: مشتی کوچک از زغال چوب باغبانی (برای پخش در بالای لایه خزه اسپاگنوم).
لایه 4: سه فنجان کوچک خاک گلدان (تا عمق حدود سه اینچ ظرف).
مجموعه ای از گیاهان. ما فیتونیا (گیاهان عصبی) ، سرخس عنکبوتی متنوع ، گیاه آکوامارین ، انجیر خزنده ، سرخس پای خرگوش و سرخس لانه پرندگان را توصیه می کنیم.
انتخاب خزه. خزه Bun برای ایجاد مینی تپه در تراریوم درخشان است و خزه ورقه ای برای زمین های مسطح یا تپه ها مناسب است.
تزئینات اضافی به انتخاب شما – شن و ماسه رنگی ، سنگریزه ، مجسمه و غیره

 

همچنین بخوانید : گل هایی که در آب رشد می کنند

 

روش:

1. لایه های خود را ایجاد کنید

هر لایه را به شکلی که در بالا دیده می شود ، مرتب درون ظرف خود قرار دهید.

2. به یک طرح برای تراریوم خود فکر کنید:

آیا می خواهید منظره صاف یا نامنظم باشد؟ با استفاده از تجمع خاک و خزه می توانید “تپه” ایجاد کنید.

نقطه کانونی اصلی شما چیست؟

از چه گیاهانی استفاده خواهید کرد؟ شما برای طراحی خود میتوانید بیش از دو نوع گیاه را هدف قرار دهید ، حتی فقط یک گیاه می تواند در یک تراریوم به زیبایی خودنمایی کند. با این حال ، هیچ قانون مشخصی وجود ندارد ، بنابراین خلاق باشید.
آیا می خواهید عناصر تزئینی دیگری اضافه کنید؟ شاید با استفاده از شن و ماسه آبی یک جریان ایجاد کنید یا مجسمه های کوچک خانه را برای ایجاد یک دهکده اضافه کنید.

3. کاشت

شروع به خلاقیت و ساخت باغ کوچک خود کنید. هنگام کاشت ، گیاه کوچک را از گلدان آن خارج کرده و به آرامی مقداری خاک اضافی را از ریشه آن خارج کنید. با استفاده از یک ابزار اشاره گر یا انگشتان خود یک سوراخ کوچک در خاک خود ایجاد کنید و گیاه را درون آن قرار دهید.

 

 

نکته! همیشه گیاهان خود را قبل از افزودن بقیه منظره خود مانند خزه یا سنگ ، در خاک قرار دهید. برنامه ریزی در اطراف گیاهان راحت تر از حفره های خزه ای یا ایجاد مزاحمت برای سنگ ها است.

توجه داشته باشید که بسیاری از این گیاهان سرانجام از محیط زیست خود فراتر رفته و نیاز به تعویض مجدد دارند.

نگهداری از گیاهان داخل شیشه

 

 

 

 

4. منظره خود را ایجاد کنید

 

با انگشتان خود خزه را شل کنید تا متناسب با طرحی باشد که می خواهید بدست آورید و در بالای خاک یا سنگهایی که می خواهید پوشانده شود قرار دهید.

نکته! بعضی از خزه ها همیشه به عنوان پایه به خاک احتیاج ندارند ، تا زمانی که مرطوب نگه داشته شوند می توانند در بالای سنگ ها ، کنده ها و غیره قرار بگیرند.

5. دکوراسیون را اضافه کنید

برای مسیرها و رودخانه ها ، با استفاده از انگشتان خود یک خط ترانشه کم عمق در خاک ایجاد کنید و آن را با سنگریزه ، ماسه یا سنگ پر کنید.
برای کوه ها و کنار صخره ها ، می توان از انواع مختلف سنگ استفاده کرد ، از جمله سنگریزه های ساحل ، سنگ های رودخانه سیاه صیقل داده شده ، سنگ های آکواریوم و غیره … خلاق باشید!
حیوانات و افراد را اضافه کنید. مدل های مینیاتوری راه آهن برای ایجاد تراریوم ها برای ایجاد احساس واقعیت و ایجاد ویژگی های واقعی در آن مناسب هستند. می توانید از گوسفندان برای چرا دامنه تپه ها استفاده کنید ، افرادی که روی نیمکت های کنار بستر رودخانه نشسته اند ، لیست ایده ها بی پایان است …

 

نکته! سعی کنید از اضافه کردن موارد اضافی زیاد در تراریوم خودداری کنید زیرا این باعث می شود زیبایی چشم انداز کم شود. برای ایمن سازی اشیا شما ، چسب صنایع دستی بهترین راه حل برای جلوگیری از ریزش آنهاست. با این حال برای قرار دادن اشیا در خزه یا تپه های خاک نیازی به چسب نیست.

 

نحوه مراقبت از تراریوم

پس از اتمام تراریوم باز خود ، برای مرطوب نگه داشتن گیاهان و خزه ها به آبیاری منظم احتیاج دارید. برای تراریوم های خزه ای ، آنها هفته ای یک بار به یک آب سبک نیاز دارند. برای تراریوم های سنگین گیاهان ، باید هفته ای دو بار آبیاری شوند. از اسپری یا بطری آب تراریوم که دارای یک نازل نقطه دار است برای کمک به هدایت آب استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که تراریوم شما در معرض تابش مستقیم آفتاب نیست تا از گرم شدن و خشک شدن گیاهان جلوگیری کنید.

 

نکته! اگر محیط شما به ویژه خشک است ، هفته ای سه بار به آنها آب دهید تا خاک لمس شود. در تابستان شاید کمی آب بیشتر مورد نیاز باشد.

ما فقط در عرض نیم ساعت موفق به ایجاد این تراریوم باز شدیم .

نگهداری از گیاهان داخل شیشه

نگهداری از گیاهان داخل شیشه

نگهداری از گیاهان داخل شیشه

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *