8 گیاه خانگی گلدار

8 گیاه خانگی گلدار

گیاهان آپارتمانی گلدار با ایجاد یک لایه از لذت ، رنگ را به ارمغان می آورند و حتی ممکن است رایحه را در دکوراسیون شما به ارمغان بیاورند. گرچه ممکن است فانتزی به نظر برسند ، اما بعضی از آنها فقط با توجه می توانند زنده بمانند. سعی کنید با این هشت گیاه خانگی گلدار ، خانه را روشن کنید که کمترین نگهداری را میخواهند.

نکته
بسیاری از گیاهان آپارتمانی گلدار باید مرطوب نگه داشته شوند. این امر می تواند با آب پاچ به صورت منظم یا قرار دادن هر گیاه روی بستری از شن و ریختن آب بر روی شن حاصل شود.

گیاهان آپارتمانی گلدار

 

بنفشه آفریقایی به انگلیسی African Violet

 

بنفشه آفریقایی به دلیل خوبی یک گیاه خانگی محبوب است. آنها مورد علاقه هستند زیرا به یک دوره استراحت خاموش نیاز ندارند که به آنها امکان دهد در طول سال شکوفا شوند. اگرچه به نگهداری زیادی احتیاج ندارند ، اما این گیاهان کوچک و برگ دار گاهی در ظرفی که امکان آبیاری از پایین را دارد بهترین نتیجه را می دهند. اگر ترجیح می دهید از گلدان استاندارد و بدون مخزن آب استفاده کنید ، از قسمت بالا با احتیاط آبیاری کنید و از آبیاری برگها جلوگیری کنید و بگذارید خاک بین دو آبیاری خشک شود. برگهای بنفشه آفریقایی در صورت قرار گرفتن روی آب سرد ، قهوه ای شده و لکه دار میوشند و در نهایت می میرند.  شکوفه ها سیستم ریشه وسیعی ندارند و به طور کلی در بلوغ به بیش از یک گلدان 5 یا 6 اینچی نیاز نخواهند داشت. بنفشه آفریقایی گاهی اوقات سالها شکوفا می شود و پس از آن بدون هشدار می میرد.

نور: نور غیر مستقیم خورشید روشن
آب: مرطوب باشد و رطوبت را حفظ کنید
انواع رنگ: بنفش ، سفید و قرمز

گیاه خانگی گلدار

گیاه خانگی گلدار

 

 

بگونیا به انگلیسی  Begonias

 

اگر عادت به پرورش بگونیا در فضای باز دارید ، پس می دانید که بسیاری از انواع گیاهان آپارتمانی عالی را ایجاد می کنند ، تقریباً در شرایط خوب به طور مداوم شکوفا می شوند. برای شکوفایی خوب به مکانی روشن نیاز دارد ، اما آن را خیلی نزدیک به پنجره قرار ندهید . برخی از انواع گیاهان Rexon بگونیا که دارای برگ های جذاب تر هستند ، برای رنگارنگ بودن حتی نیازی به شکوفایی ندارند. علاوه بر Rexon بگونیا ، به دنبال انواع ریشه الیاف مانند انواع برگ موم ، بال فرشته و برگ های پر از مو باشید.

نور: نور متوسط تا زیاد
آب: آب و آب پاچ به طور منظم. مرطوب نگه داشتن
انواع رنگ: بستگی به تنوع دارد

گیاه خانگی گلدار

 

همچنین مطالعه کنید :  نحوه نگهداری از گیاه فیلودندرون

بروملیاد به انگلیسی Bromeliad

گیاه خانگی گلدار

 

این گیاهان عجیب و غریب اعضای خانواده آناناس هستند. خوشبختانه ، اکثر آنها به اندازه درختان آناناس بزرگ نمی شوند. Bromeliads با گلهای سرخ پایه ای رنگارنگ و گل های نمایشی متمایز می شوند. این گیاهان ، گرمسیری هستند و بسیاری از انواع آن اپی فیت یا گیاهان هوایی هستند که به جای گیاهانی که میزبان آنها هستند ، رطوبت را از طریق جو جذب می کنند. Bromeliads در شرایط نور شدید به خوبی عمل می کند. آنها به آب زیادی احتیاج ندارند ، اما وقتی خوب آبیاری شدند ، بگذارید آب بین برگ ها بگیرد ، جایی که به آرامی جذب می شود.

نور: نور روشن ، غیرمستقیم
آب: به طور منظم آبیاری کنید ، اجازه می دهد آب بین برگ ها قرار گیرد
انواع رنگ: صورتی ، قرمز ، نارنجی و زرد

 

Chenille Plant

 

این گیاه گرمسیری است. تعداد کمی از مردم می توانند در برابر مالیدن گلهای مبهم و قرمز مبهم گربه مقاومت کنند. گیاه شنیل یک رشد سریع و شکوفائی طولانی دارد. گیاه شنیل را می توان در تابستان در فضای باز پرورش داد و با خنک شدن دما در پاییز به داخل منزل آورد. در زمستان تا حدی غیرفعال خواهد شد ، بنابراین تا زمان رشد جدید در بهار به آن غذا ندهید. ساقه ممکن است در طول فصل رشد حذف شود تا شاخه را تشویق کند. گیاه شنیل برای رشد به رطوبت بالا احتیاج دارد. برای سالم ماندن در محیط داخلی آن را غبارآلود کنید.

نور: آفتاب کامل تا سایه جزئی
آب: به طور مداوم مرطوب نگه دارید
انواع رنگ: قرمز

 

کاکتوس کریسمس

به نظر می رسد کاکتوس کریسمس در اثر بی توجهی رشد می کند. حتی نیازی به شما نیست که در معرض نور آن قرار بگیرید تا جوانه هایی را برای شکوفه های کریسمس تنظیم کنید. به خصوص عمر طولانی دارد و از قلمه به راحتی تکثیر می شود. برگهای قطعه قطعه شده در حاشیه بریده می شوند. نوک ساقه ها گل هایی با گلبرگ به طول های مختلف و یک پالت رنگ به رنگ صورتی های قرمز ایجاد می کنند.   کاکتوس کریسمس وقتی کنار پنجره قرار می گیرد ،  کاکتوس کریسمس اگرچه به خاک زهکشی خوبی نیاز دارد اما به رطوبت بالا نیز نیاز دارد.

نور: نور روشن ، غیرمستقیم
آب: به طور منظم و کامل آب دهید. خوب تخلیه کنید .
انواع رنگ: صورتی و قرمز

 

 

 

Kaffir Lily یا گل خورشیدی

 

این از خانواده آماریلیس از یک پیاز رشد کرده و مانند پسر عموی خود باید گلدان شود ، بنابراین نباید آن را در یک ظرف بزرگ بکارید. مانند آماریلیس ، کلیویا قبل از ارسال ساقه گل ، یک دوره خفته را سپری می کند. در شب که در اواخر پاییز خاموش شود ، به تاریکی مطلق احتیاج خواهد داشت. این کار را با قرار دادن آن در یک کمد استفاده نشده یا در یک جعبه مقوایی انجام دهید. ساقه از دسامبر تا آوریل در هر زمان جوانه خواهد زد و سپس می توان مراقبت های طبیعی را از سر گرفت.

نور: قسمتی سایه و بدون نور مستقیم خورشید
آب: آب متوسط ، آبیاری را در زمستان متوقف کنید
انواع رنگ: سایه های زرد یا نارنجی

 

گیاه خانگی گلدار

 

 

کالانکوئه  Kalanchoe

یک گیاه کالانکوئه در داخل خانه
بسیاری از گیاهان آپارتمانی ساکولنت ها به راحتی قابل نگهداری هستند ، اما تعداد کمی از آنها مانند شکوفه های کالانکوئه (kal-un-KOH-ee) زیبا به نظر می رسند. مانند همه ساكلنت ها ، كالانچو نیز خاك مرطوب را دوست ندارد. گیاه باید از بهار تا پاییز مرطوب نگه داشته شود اما آبیاری زمستان را کاهش دهید. کالانچوئه بومی مناطق استوایی است و گرچه گیاهی دوست داشتنی و شکوفا است ، اما تجدید قوا در خارج از محدوده بومی گیاه دشوار است.

نور: خورشید غیر مستقیم و روشن
آب: وقتی خاک احساس خشکی می کند ، آبیاری کنید. اجازه دهید تخلیه شود .
انواع رنگ: قرمز ، صورتی ، زرد یا سفید

گیاه خانگی گلدار

 

لیلیوم صلح یا Peace Lily

به نور مستقیم زیادی احتیاج ندارد و می تواند آبیاری گاه به گاه یا کم آبی را کنترل کند. برگهای براق و سبز تیره با برگهای سفید یا دسته هایی که خوشه های ریز گل را محصور کرده و تقریباً مانند برگهای متنوع به نظر می رسند ، جبران می شوند. گلها کمی معطر هستند ، اما برای دیدن آنها مجاورت نزدیک است. حتی در سایه دارترین خانه ها نیز گل خواهد داد.

نور: نور متوسط ، غیر مستقیم
آب: آبیاری منظم و آب پاچ
انواع رنگ: سفید یا زرد

گیاه خانگی گلدار

گیاه خانگی گلدار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *