نگهداری از گل رز در تابستان

چگونه از گل رز در تابستان مراقبت کنیم

نگهداری از گل رز در تابستان: گل های رز زیبا و معطر بهترین روش برای انتقال احساسات و عواطف هستند. آنها همچنین به خاطر مزایای دیگری که شامل سلامتی، تزئینات و خوش شانسی هستند، مورد علاقه هستند. با استفاده های بسیار زیاد از گل رز با این حال، تغییرات فصلی نیز برای ظهور شکوفه های زیبا مشکلی ایجاد می کند. مهم است که بدانید چگونه از گل رز مراقبت کنید، آیا می خواهید عزیزان خود را با یک دسته گل رز تازه متعجب کنید. ما نحوه مراقبت از گل رز در تابستان را به اشتراک می گذاریم، نگاهی بیاندازید.

مطالب مرتبط : معطرترین گل ها به گفته باغبان ها

 

مهمترین کارها برای نگهداری رز در فصل گرم

مهم است که به خاطر داشته باشید که دسته گل تازه، شکوفه گل خود را فقط برای مدت زمان محدودی حفظ می کند. چون گل ها ریشه ندارند و در محیطی دور از زیستگاه طبیعی خود نگهداری می شوند.

گلدان گل رز را بشویید

وقتی گلهای رز خود را در گلدان قرار میدهید، آب گلدان یا توسط گلها جذب می شود یا از طریق بخار از بین می رود. اما بیشتر آب در گلدان باقی می ماند – این امر باعث ایجاد باکتری هایی می شود که هم برای گیاهان و هم برای انسان خطرناک است. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که آب را عوض کرده و گلدان را مرتب تمیز میکنید. برای تمیز کردن و جمع آوری جلبک ها در قسمت پایین و شکاف ها از آب گرم  سفید کننده و اسفنج استفاده کنید.

نگهداری از گل رز در تابستان

نگهداری از گل رز در تابستان

مطالب مرتبط: نکاتی برای هرس گل رز 

از آب تصفیه شده استفاده کنید

شیر آب برای آبیاری گیاهان گلدان مناسب است. برای گل های رز  پر کردن گلدان ها با آب تصفیه شده ضروری است و اطمینان حاصل کنید که آب در دمای اتاق قرار دارد و حباب های هوا نیز از آب خارج شده اند! این کمک می کند تا حباب های هوا در ساقه های گل رز گیر نکنند.

از غذای گل استفاده کنید

کود لازم برای تأمین رشد گیاه بسیار ضروری است. عمدتا، یک دسته گل رز و گل تازه با یک کیسه غذای گل ارسال می شود. اطمینان حاصل کنید که کیسه غذای گل را در گلدان ریخته و هم بزنید تا محلول حل شود و از کود زیاد استفاده نکنید. از اندازه گیری های توصیه شده استفاده کنید.

همچنین بخوانید: چگونه از خم شدن گردن گل رز جلوگیری کنیم

ساقه ها را ببرید

وقتی گل رز و گیاهان مدت بیشتری در آب بمانند، نوک ساقه ها شروع به پژمردگی می کنند و جذب آب مورد نیاز شکوفه ها و برگ ها را غیر ممکن می کند. بنابراین، باید ساقه ها را با استفاده از قیچی قلمه زاویه ای برش دهید و سپس آنها را در آب قرار دهید.

گل های رز خود را در جای مناسب قرار دهید.
گل رز های خود را همیشه در مکانی خنک، جایی که نور غیر مستقیم خورشید وجود دارد و دور از درها، پنجره ها و رادیاتورها است قرار دهید.

از آنجا که قرار است گل رز در حالی که تازه است از آن لذت ببرید، همیشه قرار دادن آن در کانون توجه خوب است.

مشاهده دسته بندی کامل گل رز جاودان

برای خرید و مشاهده دسته بندی ها به صفحه خرید گل آنلاین مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *