چگونه از خم شدن گردن گل رز جلوگیری کنیم

شما یک دسته گل کلاسیک گل رز خریداری کرده اید تا برای تعطیلات یا جشن ها به نمایش بگذارید ، و همه چیز خوب به نظر می رسید ، تا زمانی که گلهای رز شما خم شدند؟ گردن خم شده در گل سرخ چیزی است که تجارت گل فروشی به سختی از آن دوری می کند ، زیرا مانع بازگشت مشتری در آینده می شود. بیاموزید که چه عواملی باعث خم شدن گردن گل رز می شود و چگونه می توانید از آنها نگهداری کنید.

مطالب مرتبط : نحوه گلدهی بیشتر گل رز

 

خم شدن گل رز

برداشت زودرس

وقتی تولیدکنندگان گل رز خیلی زود برداشت می کنند ، در معرض خطر تبدیل شدن به آنچه در تجارت به عنوان “bullets” شناخته می شود میگیرند. ممکن است در گذشته دسته گلی دریافت کرده باشید که نوید زیادی می داد ، اما هرگز به توانایی آن پی نبردید زیرا گلها سرسختانه فرم جوانه خود را نگه داشتند و در نهایت پژمرده شدند. این bullet ها اصطلاحاً گل ریز گل رز است و بیشتر در معرض شکستگی گردن قرار می گیرد. هنگام خرید گل های رز خود “bullet ” نگیرید: به دنبال گل های رز کامل و سرسبز بگردید و اگر هنوز جوانه دارند ، علائم باز شدن را نشان میدهند. از آن دسته گل های رز که محکم تر از کنه بسته شده اند ، خودداری کنید.

 

تنوع حساس

انواع گل رز تولید شده تجاری “Cool Water” و “Pretty Belinda” دو نمونه گل رز هستند که بیشتر از سایرین مستعد خم شدن گردن هستند. گل فروشی هایی که انواع حساس گل رز را می فروشند ممکن است با افزودن سولفات کلسیم به آب گلدان ، که باعث باز شدن جوانه ها و افزایش طول عمر گل می شود ، با این مشکل مقابله کنند. ارقام مدرن گل رز به طور فزاینده ای در برابر خم شدن گردن مقاومت می کنند و مصرف کننده نباید نگران تحقیق در مورد گونه هایی باشد که خم نمی شوند. در صورت شک ، گلهای رز سفید یا زرد را انتخاب کنید ، زیرا آنها تمایل دارند به سرعت باز شوند.

ذخیره نامناسب

این جایی است که یک رابطه خوب با گل فروشی محلی شما نتیجه می دهد. گلهایی که در قفسه فروش هستند ممکن است تاریخ فروش آنها گذشته باشد. همچنین گل های رز که دارای یخچال مناسب نیستند نیز در معرض خطر خم شدن گردن هستند. اگر در شهر دیگری خرید می کنید و با گل فروشی ها آشنا نیستید ، گلهای رز را برای وجود برگهای خشک و قهوه ای بررسی کنید. آنها نشانه مطمئنی هستند که گلهای رز قدیمی هستند یا در دمای گرم ذخیره شده اند.

 

همچنین مطالعه کنید: چگونه از گل رز مراقبت کنیم

 

قرار گرفتن در معرض اتیلن

یکی از بزرگترین اشتباهات فروشگاه های گل  ، قرار دادن گل ها در مجاورت سیب ها است ،گاز اتیلن سیب ها و گلهای بریده شده با هم مخلوط نمی شوند: این هورمون طبیعی به شکل گاز باعث پیری زودرس می شود و می تواند به خم شدن گردن گل کمک کند. سیب و گلابی تنها مقصر نیستند. دود سیگار حاوی اتیلن نیز هست و  برای مردم و گل ها مضر است.

 

جذب ناکافی آب

اگر آب به شکوفه گل رز نرود ، در مدت 36 ساعت گردن خم شده رخ می دهد. این فرآیند ممکن است قبلاً در گل فروشی آغاز شده باشد ، اما اغلب زمانی اتفاق می افتد که مصرف کننده گلهای خانه را به درستی آب ندهد. همیشه باید ساقه های گل رز خود را زیر آب روان برگردانید تا آنها دیده باشند. برای تغذیه گلها و کاهش باکتریها از غذای گل استفاده کنید و روزانه آب را عوض کنید تا تعداد باکتریها کم شود. گردن خمیده  گل به همان اندازه که یک ساقه مملو از باکتری است ، به حباب هوا نسبت داده می شود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *