علت جمع شدن برگ گیاهان چیست؟

علت جمع شدن برگ گیاهان

شاید شما هم از آن دسته از افراد هستید که به دلیل علاقه زیاد به گل و گیاه، در منزل خود از گیاهان آپارتمانی نگهداری می کنید. یکی از مشکلاتی که در نگهداری از گیاهان آپارتمانی به وجود می آید، جمع شدن برگ گیاهان است. در این مقاله به بررسی علت جمع شدن برگ گیاهان می پردازیم؛ پس اگر می خواهید در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

علت جمع شدن برگ گیاه

 

مطالب مرتبط : مزایای استفاده از کود سه بیست برای گلهای آپارتمانی

نگهداری و میزان نور لازم برای گیاهان آپارتمانی در زمستان و تابستان

 

دلایل جمع شدن برگ گیاهان

جمع شدن برگ یک گیاه می تواند دلایل بسیاری داشته باشد. در ادامه برخی از این دلایل را بررسی می کنیم.

  • در آبیاری گیاه دقت نمی کنید.

اگر خاک گیاه شما بیش از حد لازم خیس یا خشک باشد، برگ های آن جمع می شود. یک روتین منظم برای آبیاری گیاه داشته باشید و به اندازه نیاز گیاه، آن را آبیاری کنید؛ نه کمتر و نه بیشتر.

  • رطوبت محیط گیاه کافی نیست.

علت جمع شدن برگ گیاهان می تواند به علت میزان رطوبت اطراف آن باشد. برخی از برگ ها مثل برگ گیاه انجیری به مقداری رطوبت در اطراف خود نیاز دارند. اگر این رطوبت کاهش پیدا کند، برگ گیاه جمع می شود. حواستان باشد که رطوبت بیش از حد هم برای برگ مضر است.

  • بیمار شدن گیاه و هجوم آفات به آن

در صورت هجوم آفات به گیاه، برگ آن بیمار شده و لوله می شود. اگر روی برگ گیاه خود لکه های مشکوک دیدید، از سموم دفع آفت استفاده کنید. اگر ظاهر گیاه مشکلی نداشت، ریشه آن را بررسی کنید. ممکن است ریشه گیاه قارچ گرفته باشد. بنابراین  علت جمع شدن برگ گیاهان می تواند آفت و بیماری باشد.

  • دمای محیط گیاه، دمای مناسبی نیست.

هر گیاه در محدوده دمای مشخصی زندگی می کند. دمای محیط را متناسب با شرایط گیاه تنظیم کنید؛ چرا که یکی از دلایل جمع شدن برگ گیاه می تواند پایین بودن یا بالا بودن دمای محیط آن باشد.

  • علت جمع شدن برگ گیاهان، میزان نوری است که دریافت می کنند.

بسته به نوع گیاه، باید آن را در مقابل نور آفتاب قرار دهید. بعضی از گیاهان برای زنده ماندن به نور زیادی احتیاج دارند. اگر نور کافی به این گیاهان برخورد نکند، برگ آن ها جمع شده و مشکلات دیگری هم به دنبال کمبود نور برای گیاه به وجود می آید.

جمع شدن برگ های گیاه آلوئه ورا

 

کلام آخر

علت جمع شدن برگ گیاهان در هر گیاه متفاوت است و هر گیاه شرایط خاص خود را دارد. یکی باید بسیار آبیاری شود و یکی دیگر آب کمی می خواهد. یکی در هوای گرم دوام نمی آورد و دیگری در بیابان داغ زندگی می کند. چیزی که مهم است، این است که ما چگونه به آن ها رسیدگی می کنیم.

 

علت جمع شدن برگ گیاهان

علت جمع شدن برگ گیاهان آپارتمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید گل آنلاین گندم VIP می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها