نگهداری گیاه دراسنا کامپکت

گیاه دراسنا کامپکت

گیاه دراسنا کامپکت

گیاه دراسنا کامپکت به انگلیسی Dracaena Compacta بومی جنوب شرقی آفریقا ، – همچنین به عنوان Dracaena Janet Craig شناخته می شود – درختی ظریف ، باریک و کم نگهدار مانند سایر اعضای خانواده خود است. همانطور که از نام آن پیداست شاخ و برگهای توپر آن نسبت به پسرخاله های خود محکم تر است و این باعث می شود که در فضاهایی همچون گوشه های خانه یک گزینه مناسب باشد. این گیاهان رشد کندی دارند و بنابراین اگر به دنبال درختی به اندازه و شکل خاص هستید ، ایده آل هستند ، زیرا بعید است به سرعت از شکلی که خریداری می کنید رشد کند.

گیاه دراسنا کامپکت را در جايی قرار دهيد كه نور غيرمستقيم متوسط تا زيادی دريافت كند و از دوره هاي طولانی آفتاب مستقيم دور باشد.

 

نکته مفید: Dracaena Compacta با یک برنامه منظم آبیاری عملکرد خوبی دارد. مرتباً خاک را بررسی کنید تا زمانی که فرکانس مناسب گیاه خود را در محیط خاص آن پیدا کنید.

 

 

 

گیاه دراسنا کامپکت

 

گیاه دراسنا کامپکت گیاهی کاملاً آراسته است و برای حفظ فرم منحصر به فرد خود به شکل گیری منظم نیاز دارد.

 

همچنین مطالعه کنید : چگونه گیاه یوکا را در محیط داخلی پرورش دهیم

 

نگهداری معمول

 

همیشه هنگام دریافت گیاه خود نیاز آبیاری را ارزیابی کنید. قبل از  آب دادن به گیاه ، بهتر است ابتدا سطح رطوبت خاک را بررسی کنید تا مطمئن شوید در زیر سطح آن مرطوب نیست. همچنین ، قبل از آبیاری اولیه ، خاک گیاه خود را هوادهی کنید. ما خاک را فشرده می کنیم تا هنگام جابجایی جلوگیری شود ، بنابراین هوادهی می تواند به نفس کشیدن خاک کمک کند و اجازه دهد رطوبت آزاد شود.

نکته مفید: گیاه دراسنا به نمک ها ، مواد معدنی و کلر موجود در آب لوله کشی حساس هستند. قبل از اینکه آب به گیاه بدهید اجازه دهید آب 24 ساعت در یک سطل یا قابلمه بماند. این باعث میشود برخی از مواد ناخواسته تبخیر شوند ، بعد از این کار با آب تبخیر شده آبیاری کنید.

علت خشک شدن نوک برگ دراسنا

گیاهان دراسنا ترجیح می دهند خاک بین هر آبیاری خشک شود . به طور معمول ، آبیاری هر 10-14 روز خاک را با سطح رطوبت مساوی و خوبی حفظ می کند. شما هرگز نباید خاک را خیس بگذارید زیرا این گیاه مستعد پوسیدگی ریشه است و منجر به ایجاد نوک قهوه ای در برگ گیاه می شود ، اما هنگامی که به یک برنامه منظم تبدیل شود ، Dracaena Compacta به خوبی نسبت به آبیاری منظم واکنش نشان می دهد. Dracaena همچنین از یک محیط مرطوب قدردانی می کند و از یک دستگاه رطوبت ساز ، سینی سنگریزه یا مه پاش منظم استقبال می کند.

گیاه خود را بطور دوره ای بچرخانید تا از رشد یکنواخت در هر طرف اطمینان حاصل شود و برگها را غبارروب کنید تا گیاه بتواند به طور موثر فتوسنتز کند. هنگام غبارگیری برگها ، از فرصت استفاده کرده و قسمتهای زیرین را بازرسی کرده و از آفات مراقبت کنید.

به یاد داشته باشید هر گیاه یک موجود زنده منحصر به فرد است و ممکن است نیازهای مختلفی داشته باشد ، به ویژه در مکان های جداگانه. به وضعیت Dracaena Compacta خود و نیازهای آبیاری آن توجه کنید تا یک رابطه طولانی و شاد داشته باشید.

 

برای خرید بر روی گلدان دراسنا کامپکت کلیک کنید.

 

دستورالعمل های استاندارد کاشت

دو نوع کاشت استاندارد توسط Greenery NYC ارائه می شود – آنهایی که سوراخ تخلیه دارند و آنهایی که فاقد آن هستند. در این دو دسته ، آرایه ای از اندازه و سبک برای انتخاب وجود دارد. وجود سوراخ های زهکشی و اندازه ظرف در کمیت و دفعات آب داده شده به گیاه شما نقش دارد.

گیاهان خریداری شده در گلدان بدون سوراخ زهکشی با سیستم زهکشی داخلی تعبیه شده است. لایه ای از سنگهای هیدرولیکی (متخلخل ، مواد جاذب ساخته شده از شیشه بازیافتی) در زیر خاک قرار داده شده است تا به عنوان مخزن آب اضافی که از خاک عبور می کند ، عمل کند. باید کمی احتیاط کنید تا در این گلدان آب زیادی نریزید زیرا راهی برای خروج آب اضافی وجود ندارد. ما پیشنهاد می کنیم مقدار کمی آب را ذره ذره بریزید ، تا زمانی که به سطح رطوبت مورد نظر در خاک برسید.

برای گیاهان گلدان دار با زهکشی ، آب را تا زمانی که شروع به بیرون آمدن از گلدان و داخل سینی است بریزید.

همیشه هنگام دریافت گیاه خود نیاز آبیاری را ارزیابی کنید.

گیاه دراسنا کامپکت

 

سوالات متداول
کمک! گیاه Dracaena من چند برگ آن ریخته است!

هول نکنید! Dracaena برگها را به عنوان بخشی از الگوی رشد خود در طول سال می ریزد. با این حال ، اگر ریختن برگ پایدار شود ، ارزیابی شرایط نور و آب گیاه مهم است.

Dracaena من نوک آن قهوه ای شده و تغییر رنگ داده است. چکار کنم؟

این اغلب نشانه ای از آبیاری بیش از حد است. با انگشت خود خاک را احساس کنید. اگر مرطوب است اجازه دهید خاک قبل از آبیاری مجدد گیاه کاملاً خشک شود و مقدار آبی را که به گیاه می دهید پس بگیرید.

چگونه می توانم تشخیص دهم که Dracaena من به آب نیاز دارد؟

ساده ترین راه برای تشخیص اینکه Dracaena شما به آب نیاز دارد ، احساس خاک است. اگر خاک هنوز مرطوب است ، بنابراین نباید گیاه را آبیاری کنید. فقط وقتی که خاک تقریباً از گلدان خشک است آبیاری کنید.

Dracaena Compacta من به چه میزان نور نیاز دارد؟

Dracaena Compactas اغلب به عنوان گیاهان کم نور در نظر گرفته می شوند اما در شرایط کم نور نمی توانند رشد کنند. به طور کلی ، خوب است گیاه خود را در فاصله چند متری پنجره ای رو به جنوب ، شرق یا غرب قرار دهید. گیاه خود را برای مشاهده علائم ریزش برگ یا سوزاندن کنترل کرده و محل آن را در صورت لزوم تنظیم کنید.

همچنین بخوانید : بهترین گل ها برای آپارتمان کم نور

آیا می توانم Dracaena خود را در کنار AC / هیتر قرار دهم؟

ما آن را توصیه نمی کنیم. اگرچه این گیاهان دوست ندارند خیلی مرطوب باشند ، اما رطوبت موجود در هوای اطراف را دوست دارند. وقتی شرایط خیلی خشک باشد ، آنها برگ های خود را می ریزند. اگر گیاه از گردش هوا خارج شود ، بهتر است یک نقطه دیگر پیدا کنید.

چند بار باید گیاه خود را بارور کنم؟

به طور کلی ، گیاهان خانگی هنگامی رشد می کنند که بهار تا پاییز بارور شوند. با رعایت دستورالعمل های بسته بندی ، هر ماه یک بار کود ارگانیک بدهید. Greenery NYC از مخلوط گلدان ارگانیک با کود آهسته رهش در خاک استفاده می کند ، بنابراین گیاه شما در 6 ماه اول از دریافت آن نیازی به کود نخواهد داشت.

هر چند وقت یکبار گیاه من احتیاج به تعویض گلدان دارد؟

برای گیاهان بزرگتر ، ما پیشنهاد می کنیم هر 18-24 ماه یکبار تخلیه کنید. به طور معمول می توانید یک ظرف گلدان با قطر 2 “- 4” بزرگتر انتخاب کنید تا بتواند رشد کند. یک گلدان بزرگتر از گلدان قبلی انتخاب نکنید زیرا این امر می تواند ریشه گیاهان را غرق کند. اگر ترجیح می دهید اندازه فعلی گیاه خود را حفظ کنید ، مجدداً در همان ظرف قرار دهید ، خاک جدید تهیه کنید و برخی از ریشه ها و شاخ و برگ ها را اصلاح کنید. بهار یا تابستان بهترین زمان برای تعویض مجدد گلدان گیاه است زیرا گیاه در قوی ترین مرحله خود قرار دارد.

برای خرید گل و گیاه با قیمت مناسب به صفحه سفارش گل ارزان مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید گل آنلاین گندم VIP می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها