گل مناسب برای بالکن جنوبی

گل مناسب برای بالکن جنوبی

گل مناسب برای بالکن جنوبی : چه گیاهانی برای باغ بالکن رو به جنوب وجود دارد؟ پاسخ ساده است ، همه گیاهانی که دوست دارند در آفتاب کامل رشد کنند.
اگر یک بالکن رو به جنوب دارید ، خوش شانس تر از کسانی هستید که بالکن های رو به شمال دارند. شما می توانید غنی ترین ترکیبات را با هزاران گیاه درست کنید زیرا انتخاب گیاهانی که چنین فضایی را دوست دارند بسیار زیاد است.

گل مناسب برای بالکن جنوبی

وقتی صحبت از بالکن رو به جنوب است ، فرض کنیم هیچ سایه ای وجود ندارد.

همچنین ، به یاد داشته باشید که بالکن رو به جنوب خود یک دام است – ظروف با گیاهان بسیار گرم می شوند ، و خاک به سرعت خشک می شود.
بنابراین ، در طول هوای گرم ، گیاهان نیاز به آبیاری بیشتر دارند ، حتی گاهی اوقات دو بار در روز!
گیاهان گلدار به کودهای بیشتری نیاز دارند تا شکوفایی زیادی داشته باشند و باید در فواصل هر 10-14 روز تغذیه شوند.

گیاهان بالکن رو به جنوب

تمام گیاهانی که فضای زیادی را اشغال نمی کنند و آفتاب را ترجیح می دهند می توانند در آنجا رشد کنند. همچنین ، اگر بتوانید بعد از ظهر را قسمتی سایه ایجاد کنید ، گیاهانی که معمولاً در سایه جزئی رشد می کنند ، می توانند در آفتاب کامل و سایه جزئی رشد کنند.

لیست گل ها

ابتدا در مورد گلها: گل شمعدانی ، قرنفل ، گل اطلسی و پسر عموی آنها با شاخه های برآمده :   Surfinias ، calibrachoa و Million Bells.
گل وربنا ، گل همیشه بهار ، گل ساعت چهار یا لاله عباسی ، گل داوودی و گل رز نیز گل مناسب برای بالکن جنوبی هستند.

با کلیک بر روی نوشته های رنگی به انواع و نگهداری هر گل مراجعه کنید.

همچنین بخوانید : انواع گل داوودی

 

اگر بالکن شما گرمتر است ، در مورد گیاهانی همیشه شکوفه دار ، گل کاغذی با نام علمی بوگین‌ ویلیا  را فراموش نکنید – یکی از گیاهان مقاوم در برابر کمبود آب ، و همچنین لانتانا که به ندرت کاشته می شود. اگر فضای کافی دارید ، Hibiscus ، Hollyhock و oleander نیز مناسب هستند.

اگر بالکن شما به اندازه کافی گرم است ، می توانید گیاهان معطر ، یاسمن ، فرنگی ، یاس ، یاس سامباک ، توبروز ، گاردنیا و شیپور فرشته را پرورش دهید.
برخی از گلها را کمتر پرورش می دهند مانند خوشه ستاره مصر ، رقص خورشید و انواع گلهای آفتابگردان را نیز می توان امتحان کرد.

 

مطالب مرتبط : 10 گل و گیاه مناسب برای بالکن با نگهداری کم

 

گیاهان

در گیاهان ، تقریباً هر نوع ریحان و جعفری به خوبی عمل می کنند. در گلدان می توانید شوید ، رزماری و اسطوخودوس نیز پرورش دهید.

 

گل مناسب برای بالکن جنوبی

 

لیست طولانی است ، شما می توانید پونه کوهی ، آویشن ، گل گاوزبان ، شمعدانی معطر و پیازچه بکارید. رشد درختچه کاری یا زردچوبه هندی نیز امکان پذیر است ، این گیاه در گلدان به خوبی رشد می کنند.

 

سبزیجات

پرورش سبزیجات در بالکن آفتابی آسان است. تمام سبزیجات برگ سبز را می توانید رشد دهید.
بادمجان ، گوجه فرنگی و فلفل مناسب هستند یا می توانید خیار ، لوبیا ، هویج و تربچه پرورش دهید.

 

میوه ها

شما می توانید هر درخت میوه کوتوله ای را پرورش دهید. انواع مرکبات در بالکن رو به جنوب خوب عمل می کنند.
اما بهترین ایده این است که در وب تحقیق کنید تا بفهمید کدام درختان میوه برای رشد در منطقه شما مناسب ترند ، یکی را انتخاب کنید و برای خرید آن به فروشگاه محل خود بروید.
کاشت گیاه میوه از قبل کاشته شده بهتر از کاشت بذر میوه و انتظار طولانی مدت برای باردهی آنها است.

این فقط لیستی از گیاهان معدود است ، در بالکن آفتابی می توانید گیاهان بسیاری دیگر پرورش دهید ، ممکن است در این مقاله از قلم افتاده باشند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *