گل قرنفل : نحوه نگهداری و پرورش

گل قرنفل

گل قرنفل به انگلیسی (Dianthus barbatus یا Sweet William) دارای شکوفه های نمایشی و معطر قرمز ، صورتی یا سفید هستند که مرغ مگس خوار و پروانه را به خود جلب می کنند. این گیاه تا 24 اینچ قد می کشد و برگهای گل قرنفل به صورت نیزه ای شکل  تا 4 اینچ طول دارند. این گیاهان علاوه بر باغ گل شما ، در مناطق مقاوم 3 تا 9 گیاهان وزارت کشاورزی ایالات متحده رشد می کنند.

کد محصول 254 استفاده شده از گل های قرنفل و … برای خرید این محصول اینجا کلیک کنید.

گل قرنفل

کاشت و پرورش گل قرنفل

گل قرنفل یک گیاه چند ساله است ، اگرچه کوتاه مدت است. گیاه شناسی میسوری توصیه می کند که این گیاه اغلب به صورت دوسالانه یا سالانه کاشته میشود. یک باغ با خاک غنی انتخاب کنید که به خوبی تخلیه شود. یک خاک خنثی با pH بین 6.0 تا 8.0 ترجیح داده می شود.

این گلها در آفتاب کامل تا سایه بهتر رشد می کنند. سایه بعد از ظهر در آب و هوای گرم ترجیح داده می شود. پرورش آنها را به عنوان پوشش زمینی یا گیاه حاشیه ای یا ترکیب آنها در باغ خود با گلهایی مانند گیاه لارک ، گل اطلسی یا مریم گلی در نظر بگیرید.

بذرها را به طور مستقیم در باغ با فاصله حدود 12 تا 18 اینچ بکارید. صبر کنید تا اواخر بهار که خطر یخ زدگی وجود ندارد. گیاهان به طور کلی تا فصل دوم شکوفا نخواهند شد. برای شکوفه ها در سال اول ، نهال هایی را از یک فروشگاه تهیه کنید تا به باغ خود پیوند بزنید. هنگام کاشت ، اطمینان حاصل کنید که سطح تاج را حفظ کنید تا گردش هوا زیادی داشته باشد.

همچنین مطالعه کنید : چگونه از خم شدن گردن گل رز جلوگیری کنیم

 

گل قرنفل

 

نگهداری از گل قرنفل

پس از کاشت ، گلهای قرنفل شما به مراقبت کمی نیاز دارند. برای مرطوب نگه داشتن خاک در صورت نیاز آبیاری کنید اما از آبیاری زیاد و خاک مرطوب خودداری کنید. قرنفل نسبت به خاک خشک مقاومت دارد. در طول دوره رشد ، شکوفه ها را با تغذیه گیاهان خود با یک کود مایع متعادل هر شش تا هشت هفته ، تشویق کنید ، توصیه شده از دانشگاه ایالتی کلرادو.

 

گل قرنفل

 

گلهای قرنفل توسط بذر پخش می شوند.

اگر گل قرنفل را به صورت دائمی پرورش دادید ، ساقه ها را قطع نکنید تا اینکه پس از اولین یخبندان بزرگ سال از بین بروند. در آن زمان ، گیاهان را به ارتفاع حدود 1 یا 2 اینچ قطع کنید ، گیاهان قرنفل فقط چند سال عمر می کنند ، بنابراین شما باید اجازه دهید هر دو یا سه سال بذر گیاهان یا بذرهای جدید را شروع کنید.

 

نکات و ملاحظات قرنفل

خاک مرطوب و زهکشی نشده ، مشکل نگران کننده گلهای قرنفل است و گیاه را در معرض زنگ زدگی و پوسیدگی تاج قرار می دهد. اطراف گیاهان را مالچ نکنید. اگرچه مالچ برای کمک به جلوگیری از علف های هرز و مرطوب نگه داشتن خاک وسوسه انگیز است ، ساقه های گیاه Dianthus برای جلوگیری از پوسیدگی به گردش هوا نیاز دارند .

آفات رایج شامل حلزون است و حلزون بخصوص در شرایط مرطوب است. این آفات برگها و گلها را می خورند.برای دور نگه داشتن در موارد شدید ،می توانید از یک اسپری کش شیمیایی برای کنترل آلودگی ها استفاده کنید. دستورالعمل های بسته را دنبال کنید.

اگرچه گلبرگ های زیبا برای گرده افشان خوراکی و جذاب هستند ، اما برگ های قرنفل برای انسان و حیوانات خانگی از جمله گربه و سگ سمی است. در صورت بلع ممکن است باعث استفراغ شود. هنگام کار با گیاه دستکش بپوشید ، زیرا برگها ممکن است باعث درماتیت تماسی شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *