آموزش نحوه کاشت گل در گلدان

نحوه کاشت گل در گلدان

یک آموزش گام به گام برای آموزش نحوه کاشت گل در گلدان.چند هفته قبل ، من برخی از ایده های گیاهان تابستانی را به اشتراک گذاشتم تا رنگ و شخصیت را به حیاط شما بیفزایم. چندین نفر از شما سوالات مفصلی داشتند در مورد چگونگی ایجاد گیاهان و گلدان های من در خانه بنابراین ، امروز قصد دارم نحوه کاشت گل در گلدان را به اشتراک بگذارم. حتی بهتر ، من با گروهی از وبلاگ نویسان همکاری کرده ام تا گیاهان فضای باز و گلهای بیشتر را در انتهای پست به اشتراک بگذارم!

 

چگونه گل ها و گیاهان مناسب ‘گلدان را انتخاب کنیم

قبل از خرید هرگونه گل یا گیاه ، باید اطمینان حاصل کنید که دقیقاً می دانید کاشت های خود را در کجا قرار می دهید.

اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های گل / گیاه را در برچسب بسته دنبال می کنید. اگر گیاه شما تمام روز در معرض آفتاب است ، حتما گل هایی را انتخاب کنید که 6+ ساعت آفتاب دوست دارند (این را روی برچسب خواهید دید). اگر منطقه سایه ای است ، دوباره گلها را بر این اساس انتخاب کنید.
بخاطر داشته باشید که احتمالاً گیاهانی را فقط در فروشگاه یا مرکز باغبانی خود پیدا می کنید که مناسب منطقه شما باشد. با زندگی در نبراسکا ، می توانیم در ماه های تابستان از گیاهان بسیار متنوعی (به ویژه گیاهان یک ساله برای گیاهان) استفاده کنیم. اما ، آنچه که من استفاده می کنم ممکن است در محل زندگی شما مفید واقع نشود (یا در دسترس نباشد).
در مرحله بعدی ، من دوست دارم از روش کاشت “Thriller، Filler، Spiller” پیروی کنم.

من رنگ و بافت متنوعی را در گیاهان خود دوست دارم ، بنابراین بر همین اساس خرید می کنم. برخی از گلها و گیاهان مورد علاقه من برای استفاده در گیاهان کاشت عبارتند از: یوکا ، گل اطلسی ، انگور سیب زمینی شیرین ، ایمپتیانس ، نخل و غیره.
من در واقع ترجیح می دهم گیاهان کوچکتر بخرم (اگر اوایل فصل باشد). من متوجه شدم که آنها وقتی بزرگتر هستند در گلدانهای بزرگ بهتر عمل می کنند تا بخواهند در گلدانهای گل فروشی ها محدود شوند. و ، همانطور که بی تاب هستم ، هنوز سعی می کنم گلهایی را بخرم که هنوز شکوفا نشده اند (بجای آن به دنبال گلهایی با تعداد زیادی جوانه بگردم). به این ترتیب ، وقتی شکوفا می شود ، می توانم تا حد ممکن از آنها لذت ببرم!

لوازم مورد نیاز برای کاشت گل ها در گلدان

لوازم مورد نیاز برای کاشت گل در گلدان کاملاً کم است.

خاک گلدان : شما به یک کیسه خاک گلدان احتیاج دارید (بسته به اندازه گلدان). ما معمولاً آنچه را که در معرض فروش است خریداری می کنیم ، اما معمولاً گزینه های Miracle-Gro را ترجیح می دهیم. اگر خاک خود را از سالهای گذشته حمل می کنید (من تمام زمستان را در گلدان می گذارم) ، من معمولاً ترکیبی از جدید و قدیمی را برای اطمینان از وجود مواد مغذی موجود در گلدان انجام می دهم.
دستکش باغبانی. اینها ضروری نیستند ، اما من همیشه آنها را ترجیح می دهم ، بنابراین روزی نیست که خاک ناخن های انگشتم را تمیز کنم.
یک بیل کوچک : باز هم ، این لازم نیست اما می تواند کارها را سرعت ببخشد. من معمولاً هنگام کار در گلدان فقط از دستان خود استفاده می کنم و بیل ها را برای کاشت در زمین ذخیره می کنم.
اگر قصد دارید در حیاط و ایوان خود چیزهای زیادی داشته باشید ، این گیاهان می توانند سرمایه خوبی باشند. با وزش باد در نبراسکا ، من کاشتن در گلدان رزین را به سرامیک ترجیح می دهم ، زیرا نمیشکند.

 

کود. استفاده از کود برای گلدان شما همواره توصیه میشود (او ملکه گیاهان گل است).
اب. شما باید به محض کاشت گیاهان خود را آبیاری کنید ، اما باید اطمینان حاصل کنید که دسترسی آسانی به پارچ یا شلنگ آب دارید.

 

نحوه کاشت گل در گلدان

کاشت گل در گلدان روند طولانی نیست ، اگر آماده باشید و مراحل ذکر شده در بالا را دنبال کنید. سعی کرده ام برای کسانی که این روند را به تنهایی امتحان نکرده اند ، عکس های مفصلی در زیر قرار دهم. به محض اینکه آماده شوید ، می توانید  کاشت را در کمتر از ده دقیقه انجام دهید.

نحوه کاشت گل در گلدان

 

گیاهان و گلها را در گلدان قرار دهید تا نحوه قرارگیری و چیدمان آنها را تجسم کنید.

 

نحوه کاشت گل در گلدان

 

برای هر یک از گیاهان خاک را حفر کنید. اطمینان حاصل کنید که قسمتی از گیاهان در زیر خاک قرار دارد. از مرکز شروع کنید و به بیرون کار کنید.

 

نحوه کاشت گل در گلدان

 

با دقت ریشه ها / پایه گیاه را با دست شل کنید. آنها تمایل دارند که در گلدان های خود کاملاً بسته بندی شوند ، بنابراین شما فقط باید همه را کمی شل کنید تا بتوانند در گلدان جدید شما رشد بهتری داشته باشند.

 

نحوه کاشت گل در گلدان

 

گیاه را به آرامی در قسمتی که حفر کرده اید قرار داده و خاک را کمی روی آن را قرار دهید و خاک را فشار دهید. شما نباید هوا را در اطراف گیاه بگذارید ، اما همچنین نباید آن را خیلی محکم بسته بندی کنید. ممکن است لازم باشد کمی خاک بیشتری به اطراف گیاه اضافه کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که قسمت بالای خاک شما بالای گلدان قرار نگیرد ، در غیر این صورت ممکن است آب آن تمام شود.

نحوه کاشت گل در گلدان

 

پس از کاشت همه گیاهان ، زمان کوددهی فرا رسیده است! من چند بار  کود اضافه می کنم. اگر کیسه کود را بخرید ، مثل این بار که من انجام دادم ، من فقط با یک مشت کوچک به تمام گیاه  می پاشم.

نحوه کاشت گل در گلدان

 

آب همه چیز است! در این مرحله ، احتمالاً گیاهان شروع به خشک شدن کرده اند ، بنابراین شما باید به آنها (و کود موجود در آن)  آب دهید.

 

نحوه کاشت گل در گلدان

 

در عرض یک یا دو هفته قطعاً متوجه یک تفاوت خواهید شد – به خصوص اگر روزی که کاشته اید عکس بگیرید و مقایسه کنید! با مراقبت مناسب ، در عرض 3-4 هفته یا کمتر ، احتمالاً حتی کثیفی را نخواهید دید!

چگونه گلدان های گل را در ماه های تابستان نگهداری کنیم

اکنون که گل های خود را کاشته اید ، بگذارید در مورد نحوه نگهداری در تمام فصل تابستان بحث کنیم! عکس زیر حدود یک ماه پس از کاشت گل های گل اطلسی و انگور سیب زمینی گرفته شده است ، بنابراین می توانید میزان رشد آنها را در مدت زمان کوتاهی مشاهده کنید!

نحوه کاشت گل در گلدان

نحوه کاشت گل در گلدان

 

در ماههای گرم تابستان آبیاری مهم است. هفته های زیادی وجود دارد که مجبورم روزانه گیاهانم را آبیاری کنم (اگر میزان بارندگی زیادی نداشته باشیم). اما ، این بستگی به آب و هوای محلی شما خواهد داشت. اکثر گلها و گیاهان اگر به اندازه کافی آب نداشته باشند سریعاً دچار افت می شوند ، بنابراین اگر این اتفاق را مشاهده کردید ، حتماً آنها را آبیاری کنید. من فهمیدم که در اوماها ، ماهها حتی متفاوت است. در ماه ژوئن معمولاً باران زیادی می بینیم ، بنابراین من گاهی اوقات می توانم 3-4 روز یا بیشتر بدون نیاز به آبیاری گیاهان خود را رها کنم. اما در ماه جولای و آگوست من باید خیلی مرتب آبیاری کنم.

نحوه کاشت گل در گلدان

نحوه کاشت گل در گلدان

 

همچنین سعی می کنم گیاهان را بعد از ثبات هر  3-4 هفته کود دهم. فقط چند لرزش از کود ، و خوب است که چند هفته دیگر استفاده کنید! من سعی می کنم گیاهانی کاملاً خودکفا خریداری کنم که نیاز به نگهداری مداوم زیادی ندارند. با این حال ، من سعی خواهم کرد گیاهان مرده و برگهای شکسته را در صورت لزوم قطع کنم.

همچنین بخوانید : 10 گل و گیاه مناسب برای بالکن با نگهداری کم

نحوه کاشت گل در گلدان

نحوه کاشت گل در گلدان

 

برای خرید انواع محصولات ما به صفحه خرید گل و گیاه گندم vip مراجعه کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *