گل صد تومانی Itoh که به عنوان هیبریدهای مقطعی شناخته می شود ، ترکیبی از کیفیت های گیاهان اصلی آن است: گل صد تومانی درخت و گل صد تومانی علفی. در نتیجه ، آنها دارای شکوفه های عظیم و طولانی مدت و ساقه های قوی و همچنین برگهای سبز تیره ، سرسبز و تا حد زیادی لوب دار هستند که تا پاییز ادامه دارد. از آنجا که آنها همچنین عادت رشد تلخ گل صد تومانی علفی دارند ، آنها در زمستان به زمین خواهند مرد.

 

همچنین مطالعه کنید : نحوه رشد گل صد تومانی چینی (Paeonia lactiflora)

 

گل های گل صد تومانی با گل هایی که می توانند تا هشت اینچ عرض داشته باشند و گلبرگ هایی که پرچم های زرد را محاصره می کنند ، در انواع رنگ های زنده از جمله مرجانی ، صورتی ، قرمز و سفید و همچنین زرد امضا شده وجود دارد.

همانند اکثر گونه های گل صد تومانی ، این گیاهان افزودنی های زیبایی برای گل آرایی ایجاد می کنند  و رشد آنها آسان است ، زیبا و حتی رایحه لیموترش معطر دارند. آنها اغلب  با درختچه های دیگر مخلوط می شوند ، اما گل صد تومانی ایتو همچنین به عنوان یک گیاه مستقل یا به صورت گروهی – حتی به عنوان پرچین – کار می کند.

گل صد تومانی Itoh به نام گیاه شناس ژاپنی Toichi Itoh که اولین کسی بود که با موفقیت ، این گل را شکوفا کرد و به دلیل شاخ و برگ سبز و شکوفه های زیبا و محبوبش محبوب شد و تا به امروز بسیار مورد تقاضا است.

 

نام گیاه شناسی  Paeoniaceae (گل صد تومانی)
نام مشترک  گل صد تومانی ایتو
نوع گیاه  پیوندی
اندازه بالغ  سه فوت قد ، چهار فوت عرض
آفتاب کامل ، قسمتی سایه
نوع خاک  غنی ، زهکشی خوب
pH خاک  6-7
گلدهی اواخر تابستان
رنگ گل  زرد ، مرجانی ، صورتی ، قرمز ، سفید
مناطق مقاوم  3-8
منطقه بومی  آلاسکا ، کانادا

 

چگونه می توان گیاهان گل صد تومانی ایتو را پرورش داد

گل صد تومانی گل ایتو گل های پرباری است – آنها می توانند به شدت به سه فوت قد و چهار فوت عرض رشد کنند  و دسته دوم شکوفه ها رشد می کنند. پس از تاسیس ، دوره شکوفائی طولانی تری دارند.

شما می توانید 30 شکوفه در سال اول و حداکثر 60 شکوفه در یک درختچه بالغ داشته باشید. گل صد تومانی در برابر آفتاب نیز مقاوم است و از آنجا که ساقه های قوی گل صد تومانی را به ارث برده اند ، باغبانان نگران لکه گیری نخواهند بود زیرا بعید است در اثر باد و باران خم شوند.

آنها به لطف رشد شدید ، گنبدی و گلهای بزرگ و دوتایی شبیه درختان گل صد تومانی  هستند و شناخته شده است که شاخ و برگ سبز تیره آنها تا حد زیادی مقاوم در برابر بیماری است.

شاخ و برگ گیاه گل صد تومانی در آفتاب کامل متراکم و سالم رشد می کند ، اما اگر در معرض سایه روشن قرار گیرد ، گل های آن معمولاً بیشتر دوام می آورند.

اب
با ظهور رشد جدید ، میتوانید گل صد تومانی خود را در بهار آبیاری کنید ، به شرطی که بیش از دو هفته بارندگی طبیعی نداشته باشد. هفته ای دو بار به آرامی آبیاری کنید ، اما از غرق شدن خاک خودداری کنید.

خاک
حتماً گل صد تومانی ایتو را در خاک غنی و زهکشی شده بکارید. آنها به سطح بالای نیتروژن حساس هستند.

دما و رطوبت
معروف است که گل صد تومانی ایتو  در مقابل سرما مقاوم است. با این حال ، دقیقاً مانند والدین گل صد تومانی درخت آنها ، هیبریدهای ایتو در درجه اول برای آب و هوای گرم تر (مانند جنوب کالیفرنیا) توصیه می شود.

کود
هنگام کود دادن گل صد تومانی Itoh در ماه های بهار و تابستان ، حتما کودی را انتخاب کنید که حاوی سطح پایین نیتروژن باشد (مانند 4-10-12). شما می خواهید از کود دادن به گل صد تومانی در اواخر تابستان تا پاییز جلوگیری کنید.

 

گلدان صد تومانی Itoh و جابجایی

گل صد تومانی Itoh ریشه های بزرگی دارد ، بنابراین ، هنگام گلدان ، حتما ظرفی را انتخاب کنید که عرض و عمق آن حداقل 18 اینچ باشد. گلدان همچنین باید دارای زهکشی عالی باشد. اگرچه آنها می توانند مقداری سرما را تحمل کنند ، اما توصیه می شود ظرف خود را برای زمستان به داخل خانه منتقل کنید.

تقسیم تاج روش سنتی تکثیر انواع گل صد تومانی ایتو است.

برخی از انواع Itoh

Bartzella: بسیار بزرگ با شکوفه های دوتایی زرد روشن و کمی لکه مرکزی. گلها کمی رایحه تند دارند
Keiko: گلهای بزرگ ،  گلبرگهای صورتی تیره و بنفش کم رنگ که به صورتی ملایم محو می شوند
Yankee Doodle Dandy: شکوفه های صورتی با رنگ کرم.
هرس
در پاییز ، آنها را حدود چهار تا شش اینچ از سطح خاک ببرید. مانند گل صد تومانی علفی ، گل صد تومانی Itoh در بهار از زمین برمی گردد. در پاییز ، شما می توانید گل صد تومانی Itoh را به همان روشی که گل صد تومانی را تقسیم می کنید ، تقسیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 هزار تومان تخفیف
پوچ
تخفیف 9%
امروزخوش شانس نبودی
کد تخفیف 10%
30 هزار تومان تخفیف
100 هزار تومان تخفیف تاج گل
دسته گل هدیه
20 هزار تومان تخفیف
الهی بمیرم برات
25 هزار تومان تخفیف
ناراحت نشو
11 درصد تخفیف
نمیشه که
20 هزار تومان تخفیف
حیف شد!!!
گردونه رو بچرخون جایزه ببر!

آدرس ایمیل خود را وارد کنید و گردونه را بچرخانید. این شانس شما برای کسب تخفیف های شگفت انگیز است!

قوانین داخلی ما:

  • یک بازی برای هر کاربر