15 درختچه گلدار پیشنهادی برای باغچه خانه شما

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه های گلدار عنصر اساسی یک منظره مسکونی با طراحی مناسب هستند. درختچه هایی که شکوفا می شوند علاوه بر ارائه شکل و بافت با برگ و شاخه های خود، ضمن جذب پروانه ها و سایر گرده افشان ها، رنگ بهار یا تابستان را نیز به چشم انداز می افزایند و جایی که گلها شکوفا می شوند، میوه ها و توت ها اغلب به دنبال آن می آیند که جذابیت فصل را ایجاد می کنند و انگیزه ای برای بازدید پرندگان از باغ شما هستند. هنگامی که یک درختچه گلدار به رنگ پاییزی خود تبدیل می شود، شما گیاهی دارید که در تمام طول سال یک عشق واقعی را ایجاد می کند.

 

گیاه آندرومدا Andromeda (Pieris japonica)

آندرومدا که بومی ژاپن و چین است، درختچه ای همیشه سبز با قد 9 تا 12 فوت است که در اوایل بهار، قبل از شکوفه دادن بیشتر گیاهان، گلهای سفید معطر تولید می کند. جوانه های مایل به قرمز در اواخر زمستان ظاهر می شوند و در ماه های پایانی زمستان رنگ جذابی را ارائه می دهند. آنها برای استفاده در کاشت پی و حاشیه محبوب هستند و تا حدی مقاوم هستند.

ارقام مختلفی در دسترس هستند که گونه های اصلی را بهبود می بخشند. دو رقم معروف به داشتن رشد جدید با رنگ مایل به قرمز خوب عبارتند از: “آسیاب سرخ” و “کوه آتش”.

مناطق رشد: 5 تا 7
انواع رنگ: سفید
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا سایه؛ گلدهی در شرایط سایه کاهش می یابد.
نیازهای خاک: خاک مرطوب، خوب زهکشی شده. خاک کمی اسیدی را ترجیح می دهد.

 

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه گلدار برای باغچه

 

گل رز شارون Rose of Sharon (Hibiscus syriacus)

یکی از اعضای تیره گیاهان Hibiscus از گیاهان مالو (Malvaceae) به جای یک گل رز واقعی، گل رز شارون به دلیل شکوفه های بزرگ و فراوان معروف است که از تابستان تا پاییز ظاهر می شود. انواع گونه ها 8 تا 10 فوت قد می کشند، اما ارقام کوتاه تری نیز وجود دارد، مانند “Minerva” که به 5 تا 8 فوت می رسد. گل رز شارون را می توان بصورت جداگانه به عنوان گیاه نمونه کاشت، یا برای حاشیه ها از آن اسفاده کرد. برای مرغ مگس خوار و پروانه بسیار جذاب است.

مناطق رشد: 5 تا 9
انواع رنگ: صورتی با مراکز قرمز. ارقام ارائه دهنده گلهای سفید، قرمز، بنفش کم رنگ و آبی روشن نیز موجود هستند
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا قسمتی سایه
نیازهای خاک: خاک غنی و مرطوب را ترجیح می دهد، اما خاک ضعیف را نیز تحمل می کند.

همچنین بخوانید: 7 گل برتر برای باغ

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه گلدار برای باغچه

 

گیاه ریش آبی Bluebeard (Caryopteris × clandonensis)

گیاهانی که با نام مشترک “ریش آبی” یا “blue mist spirea” فروخته می شوند، به طور کلی ارقام ترکیبی هستند که با عبور از گونه های گونه های Caryopteris و Clandonensis تولید می شود. ریش آبی به طور معمول 2 تا 3 فوت رشد می کند و از اواخر تابستان تا اوایل پاییز با گلهای آبی تیره پوشانده می شود. از آنجا که ساقه ها در قسمت شمالی محدوده مقاومت به سطح زمین می میرند، اغلب به عنوان زیر درختچه در نظر گرفته می شود و گاهی در آن مناطق به عنوان یک گل چند ساله رشد می کند. این گیاه برای تأمین رنگ در اواخر تابستان گیاه خوبی است و برای زنبورها و پروانه ها بسیار جذاب است.  یک رقم خوب “Longwood Blue” است که یک گیاه کمی بلندتر است و دارای برگ زرد و سبز است.

مناطق در حال رشد: 5 تا 9؛ در مناطق 5 و 6 در سطح زمین می میرد
انواع رنگ: آبی تیره
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: خاکی با رطوبت متوسط و زهکشی خوب

 

همچنین بخوانید: نگهداری گیاه شفلرا

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه گلدار برای باغچه

 

درخت به ژاپنی Flowering Quince (Chaenomeles speciosa)

درختچه گلدار خاردار و دارای چندین ساقه است که در اواخر زمستان و اوایل بهار قبل از باز شدن برگها شکوفا می شود. انواع گونه ها با قد 6 تا 10 فوت رشد می کنند، اما ارقام کوچکتر نیز در دسترس هستند، مانند سری Double Take که فقط تا 4 فوت رشد می کند. این درختچه به لطف گلهای متمایز به رنگ صورتی مایل به قرمز یا نارنجی به راحتی قابل تشخیص است. گل های بهاری توت های کوچک و سفتی به دنبال دارند که می توان از آنها مربا و ژله های خوشمزه درست کرد. شاخه های خاردار آن باعث می شود گزینه خوبی برای پرچین های مرزی باشد ، اما پس از ریزش برگ ها گیاهی با جذابیت زمستانی زیاد نیست.

مناطق رشد: 5 تا 8
انواع رنگ: سفید، نارنجی، قرمز یا صورتی
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: خاک با رطوبت متوسط، زهکشی خوب؛ بافت لومی را ترجیح می دهد

همچنین بخوانید: شرایط نگهداری گل بابا آدم در خانه

 

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه یاس زرد Forsythia (Forsythia x intermidia)

درختچه های Forsythia (Forsythia x intermidia) از اولین درختچه هایی هستند که چشم انداز بهاری را با انفجار رنگ با شکوفه های زرد که قبل از باز شدن برگ ها می رسند، فراهم می کنند. اندازه بسته به گونه متفاوت است، با انواع بزرگتر تا ارتفاع بالغ 10 فوت یا بیشتر رشد می کند و انواع کوچکتر فقط به 1 تا 2 فوت رشد می کنند. اکثر درختچه های Forsythia خاردار هستند که آنها را برای ایجاد پرچین های مرزی ایده آل می کند.

مناطق رشد: 4 تا 8
انواع رنگ: زرد
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا سایه؛ گلدهی در مکان های سایه دار کاهش می یابد
نیازهای خاک: خاکی شل با رطوبت متوسط و زهکشی خوب

همچنین بخوانید: گیاهان پوششی برای باغچه

 

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه كریای ژاپنی Japanese Kerria (Kerria japonica)

كریای ژاپنی (Kerria japonica) به شما گلهای دكمه ای فراوانی می دهد كه چند هفته در بهار، درست پس از شكوفه گل مینا، در آن قرار دارند. ساقه ها به رنگ سبز روشن هستند و در طول زمستان به همین ترتیب باقی می مانند. طول این گونه ها به طور معمول از 3 تا 6 فوت است، با شکوفه هایی که در بهار ظاهر می شوند و تا شش هفته ادامه دارند. درختچه ممکن است در تابستان دوباره شکوفا شود. ارقام محبوب ارتفاعات مختلفی را ارائه می دهند، مانند “Picta” که فقط به 2 تا 3 فوت می رسد، یا “Pleniflora”، بوته بلندتر که تا 10 فوت رشد می کند. کریای ژاپنی (که بعضی اوقات گل رز ژاپنی نامیده می شود) درختچه خوبی برای شرایط سایه در محیط های جنگلی است. این یک گیاه بسیار سخت است که می توان با احیا کردن آن در زمستان یا اوایل بهار، دوباره احیا شود

مناطق رشد: 4 تا 9
انواع رنگ: زرد
نور خورشید: قسمتی سایه
نیازهای خاک: خاکی با رطوبت متوسط و زهکشی خوب

 

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه گلدار برای باغچه

 

گیاه ختمی درختی Hardy Hibiscus (Hibiscus moscheutos)

بسیاری از مردم با Hibiscus گرمسیری که به عنوان گیاهان گلدانی فروخته می شود، آشنا هستند. اما انواع مقاوم با گلهای بزرگ، مانند Hibiscus moscheutos، وجود دارد. شکوفه ها آنقدر بزرگ هستند که گاهی از آنها به عنوان “بشقاب شام” نیز یاد می شود. اگرچه آنها مانند سایر درختچه ها دارای ساقه های چوبی هستند، اما ساقه های Hibiscus در مناطق سرد زمستان دوباره در  زمین می میرند. ارقام مقاوم به طور معمول در یک قد کوتاه و تقریباً 5 فوت با یک گسترش مشابه رشد می کنند. گیاهان در اواسط تابستان تا اواخر تابستان شکوفا می شوند و توجه را برای کل دوره شکوفائی جلب می کنند.

گیاهان Hibiscus دارای شاخ و برگ دندانه دار به رنگ سبز تیره هستند که جذاب اما نسبتاً کم است. اینها درختچه هایی هستند که باید در جایی کاشته شوند که گلهای بزرگ و نمایان آنها کاملاً نمایان باشد. از گلهای خشک می توان چای خوش طعم و مقوی تهیه کرد.

مناطق رشد: 4 تا 9
انواع رنگ: سفید، قرمز، صورتی، آبی
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: خاکهای با رطوبت متوسط تا مرطوب

 

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه خرزه هندی Rhododendron

Rhododendrons ها و پسر عموهای نزدیک آنها، آزالیا، شامل بسیاری از گونه ها، هیبریدها و ارقام در تیره Rhododendron از خانواده گیاهان heath (Ericaceae) است. Rhododendrons ها می توانند همیشه سبز یا برگریز باشند و با اندازه بزرگتر و برگ های بزرگتر که اغلب دارای بافت چرمی هستند ، از آزالیا متمایز می شوند. Rhododendrons ها اغلب همیشه سبز هستند. آزالیا تقریباً همیشه برگریز است. اندازه انواع و اقسام چشم انداز بسته به گونه های مختلف می تواند از چند فوت تا 20 یا 30 فوت باشد. ارقام رایج برای محوطه سازی از 3 تا 15 فوت است.

Rhododendrons به طور معمول در اواسط بهار، با طیف گسترده ای از رنگ های شکوفه، بسته به گونه و نوع گل، به طرز چشمگیری گل می دهد. این درختچه ها تا حدودی درختچه های مزاجی هستند، زیرا در شرایطی که PH خاک یا محتوای آهن ایده آل نیست، به مشکلات برمی خورند، اما شکوفه های چشمگیر بهار باعث می شود که همه چیز برای بسیاری از افراد ارزشمند باشد.

مناطق در حال رشد: 4 تا 9؛ دامنه به نوع بستگی دارد
انواع رنگ: بنفش کم رنگ/ بنفش، سفید، صورتی، قرمز
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا قسمتی سایه
نیازهای خاک: خاک غنی، با رطوبت متوسط​​، زهکشی خوب؛ خاک اسیدی را ترجیح می دهد.

 

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه گلدار برای باغچه

 

گل آزالیا Azalea

مانند گل Rhododendrons، آزالیا گزینه های بسیار محبوبی برای درختچه های شکوفا بهار است و از لحاظ ظاهری کاملاً شبیه به هم هستند، زیرا آنها نیز از جنس Rhododendron هستند. گل آزالیا درختچه های کوچکتری با برگهای کوچکتر از گلهای گلرنگ است. اما رنگ و شکل گل کاملاً مشابه است. آزالیا گل دهنده های بهاری اولیه هستند که در محیط های جنگلی شکوفا می شوند و خاک اسیدی را ترجیح می دهند. در مناظر مسکونی، آنها در گروه های جنگلی کاشته می شوند یا به عنوان کاشت پایه استفاده شوند. آنها در یک حیاط بزرگ که در پس زمینه گیاهان همیشه سبز کاشته شده و مقداری از اسید مورد نیاز آزالیا را تأمین می کنند بسیار خوب کار می کنند. آزالیاس به طور معمول بسته به نوع مختلف، تا یک رشد بالغ 4 تا 8 فوت با یک گسترش مشابه رشد می کند.

در زمین گلف ملی آگوستا در جورجیا، هزاران آزالیا وجود دارد که از 35 نوع مختلف تشکیل شده است. آنها معمولاً برای مسابقات قهرمانی گلف مسترز هر ساله در ماه آوریل شکوفا می شوند.

مناطق در حال رشد: 4 تا 9؛ دامنه به تنوع بستگی دارد
انواع رنگ: بنفش کم رنگ / بنفش، سفید، نارنجی، هلو، صورتی، قرمز
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا قسمتی سایه
نیازهای خاک: خاک غنی، با رطوبت متوسط​​، زهکشی خوب؛ خاک اسیدی را ترجیح می دهد.

همچنین بخوانید: آموزش پرورش و نگهداری از گل رز در باغچه و گلدان

 

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه گلدار برای باغچه

 

گیاه کالمیا لاتیفولیا Mountain Laurel

در شرق آمریکای شمالی، شکوفه های سفید، صورتی روشن یا قرمز را از اواخر بهار تا اوایل تابستان جنگل ها روشن می کنند. Laurel کوهی یک برگ همیشه سبز با برگ پهن است که حتی پس از کمرنگ شدن شکوفه ها، علاقه شما را در طول سال فراهم می کند. در کاربردهای منظره، Laurel کوهی برای کاشت زیر درختان بلند بلوط و افرا ایده آل است. در مناطق مرطوب یا باتلاقی به خوبی کار می کنند اما خشکی را نیز تحمل می کنند. در باغ ، بهترین حالت در کاشتهای انبوه همراه با آزالیا و Rhododendrons است که اغلب با آن در محیطهای بومی شریک است. قد بالغ 5 تا 12 فوت با گسترش 5 تا 6 فوت بسته به نوع مختلف است. انواع کوچکتر آن برای فضاهای محدودتر در دسترس است.

مناطق رشد: 4 تا 9 (دامنه به انواع مختلف بستگی دارد)
انواع رنگ: صورتی، گل رز، سفید
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا قسمتی سایه
نیازهای خاک: خاکی غنی، مرطوب، زهکشی خوب؛ خاک های اسیدی را ترجیح می دهد

 

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه گلدار برای باغچه

 

Rose (Rosa Species and Hybrids)

گل رز شاید محبوب ترین درختچه باغ نسبت به همه باشد، با گونه ها، هیبریدها و ارقام موجود برای هر آب و هوا و هر استفاده در باغ موجود است. طیف گسترده ای از رنگ ها از سفید کم رنگ تا بورگوندی های عمیق بنفش که مرز آن با رنگ سیاه است، در دسترس است.

گلهای رز ترکیبی با شکوفه های تکراری فصلی درختچه ای با لهجه مورد علاقه هستند یا به تنهایی کاشته می شوند یا در توده ها.
گل های رز بوته ای که یک یا دو بار در فصل شکوفا می شوند، به عنوان گیاهان مرزی یا پرچین بسیار عالی هستند.
رامبلرها / کوهنوردان را می توان برای ارتفاع تا 12 فوت یا بیشتر در امتداد دیوارها، نرده ها یا کفی ها آموزش داد.
گل های رز قدیمی به یک منظره عطر و بویی دلپذیر می بخشد.
گونه های بوته ای و رمبلر اغلب در مناطق مقاوم 3 و 4 USDA مقاوم هستند ، اما گل های رز هیبریدی به آب و هوای سرد به حفاظت از زمستان احتیاج دارند، یا باید به صورت یکساله کاشته شوند و هر بهار دوباره کاشته شوند.

مناطق رشد USDA: 3 تا 12؛ دامنه به نوع بستگی دارد
انواع رنگ: تقریباً همه رنگها به جز آبی و سیاه واقعی
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: خاک غنی و زهکشی شده خوب. بافت لومی را ترجیح می دهد

همچنین مطالعه کنید: نحوه گلدهی بیشتر گل رز

 

درختچه گلدار برای باغچه

درختچه گلدار برای باغچه

Common Lilac

اگر forsythia به شما می گوید که بهار اینجاست، پس درختچه های معمولی یاس بنفش (Syringa vulgaris) به شما اطلاع می دهند که تابستان در راه است. شکوفه های گل یاس معمولی نه تنها زیبا به نظر می رسند، بلکه از خوشبوترین گل ها هستند. یاس بنفش معمولی بسته به نوع آن در 8 تا 20 فوت قد بالغ می شود. رایج ترین رنگ گل بنفش کم رنگ و بنفش است، اما رنگ های سفید و قرمز نیز موجود است. بعضی از انواع در اواخر تابستان یا اوایل پاییز دوباره شکوفا می شوند.

این یک درختچه بسیار سخت است که تقریباً هر شرایطی را تحمل می کند. ممکن است به هرس سخت و دوره ای احتیاج داشته باشد. یاس بنفش یک خط پرچین غیر رسمی عالی ایجاد می کند یا می تواند به عنوان نمونه های جداگانه کاشته شود.

مناطق رشد: 3 تا 7
انواع رنگ: بنفش کمرنگ / بنفش؛ ارقام ارائه دهنده گلهای سفید و قرمز نیز موجود است
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: خاکی با رطوبت متوسط و زهکشی خوب

 

خرید دسته گل یاسی کد 109

 

Vanhoutte Spirea

Vanhoutte spirea (Spiraea x Vanhouttei) همچنان یک درختچه باغ عالی است، اگرچه دیگر کاملاً گسترده نیست. این یک بوته گلدان شکل با شاخه های آبشار است. نسبت به گل رز، این درختچه خاردار معمولاً به 5 تا 8 فوت می رسد، گلهای سفید فراوان در ماه های آوریل و می شکوفا می شوند. این گیاه اغلب برای پرچین، کاشت پی، حاشیه یا به عنوان گیاه نمونه استفاده می شود. ترکیبی خالص با گلهای سفید و برگهای سبزپر رنگ، اما ارقام با رنگ های دیگر در دسترس هستند. به عنوان مثال، “Neon Flash” دارای گلهای صورتی است، در حالی که “Gold Mound” به دلیل برگهای طلایی آن ارزش گذاری شده است.

مناطق رشد: 3 تا 8
انواع رنگ: سفید، صورتی
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل
نیازهای خاک: خاکی با رطوبت متوسط و زهکشی خوب

همچنین بخوانید: نگهداری گل بابا آدم در خانه

 

 

White Oakleaf Hydrangea

باغداران مجذوب تغییر شکوفه های بوته های Hydrangea  به رنگ صورتی، بنفش یا آبی با تغییر pH خاک می شوند. اما به یاد داشته باشید که برخی از گیاهان Hydrangea، بدون در نظر گرفتن PH خاک ، هر ساله به طور قابل اعتماد گل های سفید به شما می دهند. گل گیاه Oakleaf (H. quercifolia) یکی از این نوع ها است که در بهار و اوایل تابستان روی گیاهانی که 5 تا 6 فوت رشد می کنند با گل های سفید شکوفا می شود. این درختچه در کاشتهای انبوه، به عنوان گیاه پایه ، یا در مرزهای جنگل به خوبی کار می کند. برگهای بلوط مانند در طول فصل رشد بافت جذابی ایجاد می کنند، سپس رنگ درخشان قرمز و نارنجی را در پاییز بدست می آورند.

مناطق رشد: 5 تا 9
انواع رنگ: سفید، گذر به صورتی بنفش
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا قسمتی سایه
نیازهای خاک: خاک غنی، با رطوبت متوسط، زهکشی خوب ؛ خاک کمی قلیایی را ترجیح می دهد

 

 

 

Korean Spice Viburnum

تیره Viburnum شامل بسیاری از درختچه های چوبی همیشه سبز یا برگریز و درختان کوچک است و Viburnum کره ای (V. carlesii) یکی از محبوب ترین گونه ها برای استفاده در چشم انداز است. این درختچه گرد، آهسته رشد کرده و به ارتفاع 4 تا 5 فوت (گاهی اوقات 8 فوت) رشد می کند، دارای جوانه های صورتی است که در اوایل بهار به گل های سفید باز می شوند. Viburnum کره ای پروانه ها را به خود جلب می کند اما خرگوش ها هیچ علاقه ای به آن ندارند. گلهای سفید به تدریج صورتی کم رنگ می شوند و رایحه ای تند دارند که نام رایج آن را به گیاه می بخشد. گل ها جای خود را به توت های قرمز می دهند که تا اواخر تابستان به رنگ آبی سیاه در می آیند. شاخ و برگها در پاییز قرمز / بورگوندی می شوند و این باعث می شود درختچه ای جذاب در تمام طول سال باشد.

مناطق رشد: 4 تا 7
انواع رنگ: سفید در حال تغییر به صورتی است
قرار گرفتن در معرض آفتاب: آفتاب کامل تا قسمتی سایه
نیازهای خاک: خاکی با رطوبت متوسط و زهکشی خوب

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *