گیاه بابا آدم

گیاه بابا آدم

وقتی صحبت از زیبایی طبیعی گیاه بابا آدم Alocasia Amazonica می شود  که به Alocasia Polly نیز معروف است ، همه چیز در مورد شاخ و برگ گیاهان گرمسیری این گیاه است. این گیاه ترکیبی هنگامی که در شرایط ترجیحی رشد میکند و از مراقبت های مناسب برخوردار شود ، برای سالهای آینده با رشد سرسبز و برگهای کاملاً رنگی ، فضای داخلی شما را جلب می کند. در زیر ما خلاصه ای از مراقبت از آنها برای بهترین عملکرد و رشد سالم را ذکر کرده ایم.

همچنین مطالعه کنید: نگهداری از گلدان بنجامین

نام گیاه شناسیAlocasia
نام رایجباباآدم ، فیلگوش ، ماسک آفریقایی
نوع گیاه گیاه گرمسیری به عنوان یک گیاه آپارتمانی در آب و هوای غیر گرمسیری رشد می کند
اندازه بالغ2-15 فوت قد؛ 2-8 فوت گسترش (بستگی به گونه و تنوع دارد)
قرار گرفتن در معرض نور خورشید نور غیر مستقیم در محیط داخلی
نوع خاکمخلوط گلدان نرم ، خوب زهکشی یا لوم خرد
pH خاک 5.5 تا 6.5 (کمی اسیدی)
زمان گلدهیبهار و تابستان
رنگ گل زرد کره ای روشن (گلها نمایان نیستند)
مناطق مقاومتی 10–11 (که اغلب به عنوان گیاه خانگی رشد می کنند)
مناطق بومیمناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آسیا ، شرق استرالیا
سمی بودن بسیاری از گونه ها برای انسان و حیوانات خانگی بسیار سمی هستند

گیاه بابا آدم

نحوه مراقبت از گیاه باباآدم Alocasia Amazonica:
در خاك سبكی كه خوب تخلیه می شود پرورش دهید و هنگامی كه قسمت بالای خاک شروع به خشك شدن می كند ، آبیاری کنید. رطوبت متوسط را حفظ کنید ، در مکانی روشن با دمای داخلی بین 65 درجه فارنهایت و 80 درجه فارنهایت قرار دهید و هر دو تا چهار هفته در فصل رشد کود دهید.
نور مورد نیاز
این گیاهان برای انجام بهترین بازدهی به نور غیر مستقیم روشن نیاز دارند. کمی آفتاب صبحگاهی یا نور خورشید فیلتر شده عالی است ، اما این گیاه را از نور شدید و مستقیم خورشید دور نگه دارید. این قطعاً گیاهی است که باید نزدیک پنجره نگه دارید.
خاک
مراقبت مناسب از گیاه بابا آدم با خاک آغاز می شود. این ماده باید ترکیبی باشد و مخلوط پیشنهادی یک قسمت خاک ، یک قسمت پرلیت یا ماسه گلدان درشت و یک قسمت زغال سنگ نارس باشد. مخلوط گلدان باید به خوبی هوادهی شود ، خوب زهکشی شود و در عین حال مرطوب باقی بماند.
آب
گیاه بابا آدم Alocasia Polly از آبیاری هفتگی (2 بار در بهار و تابستان) و آب پاچ مکرر لذت می برد و خاک آن را مرطوب نگه دارید اما خیس نه. در زمستان ، ما توصیه می کنیم اجازه دهید 2 اینچ سطح بالای خاک بین آبیاری خشک شود تا از آبیاری بیش از حد و پوسیدگی ریشه جلوگیری شود(زمستان هفته ای یک بار کافی است)
دما
18-25 درجه سانتیگراد Alocasia Polly شما در دمای متغیر از 18-25 درجه سانتیگراد رشد خواهد کرد. از تغییرات ناگهانی دما و تغییرات سرد خودداری کنید.
کود
کوددهی را در زمستان که رشد فعال گیاه متوقف می شود متوقف کنید. از کود مایع متعادل یا مخلوط مایع برای گیاهان آپارتمانی استفاده کنید و هر دو تا چهار هفته یکبار از کود نیمه قوی استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *