گلدان مناسب برای گل یا گیاه و نکاتی در مورد انتخاب شما

انتخاب گلدان مناسب برای گل یا گیاه

انتخاب گلدان مناسب برای گل و گیاه

انتخاب گلدان مناسب برای گل یا گیاه جدید شما ممکن است ساده به نظر برسد، اما برخلاف تصور عمومی، رنگ تنها مورد توجه نیست. مطمئناً، شما می خواهید گلدان گیاه انتخاب شده شما مکمل زیبایی خانه یا آپارتمان و گیاهان تزئینی شما باشد، اما همچنین مهم است که هنگام انتخاب خود زهکشی، اندازه و مواد را در نظر بگیرید. در آخر انتخاب گلدان مناسب برای گل یا گیاه شما مربوط به سلامتی و طول عمر گیاه جدید خانگی شماست. پیش رو، هر آنچه در مورد چگونگی انتخاب گلدان مکمل گیاه شما باید بدانید را پیدا کنید.

همچنین بخوانید: تاثیر شگفت انگیز قرص آسپرین در رشد گیاهان

 

چگونه گلدان انتخاب کنیم: زهکشی

مسلماً زهکشی مهمترین عاملی است که باید هنگام انتخاب گلدان برای نهال گیاه جدید در نظر بگیرید. بدون وجود سوراخ های مناسب در گلدان، آب نمی تواند آزاد تخلیه شود و ریشه ها به هوا دسترسی کافی نخواهند داشت. این می تواند منجر به آبیاری بیش از حد و عوارض اضافی تهدید کننده زندگی، مانند پوسیدگی ریشه، زرد شدن برگها، قارچ یا کپک شود. بعلاوه، حتماً سینی بخرید تا زیر گلدان بنشیند و تمام آب را بگیرد و حتما مرتب آن را تخلیه کنید!

 

نحوه انتخاب گلدان: اندازه

هنگام انتخاب گلدان مناسب برای گیاهان آپارتمانی، گلدان باید همیشه حداقل شش اینچ از ریشه گیاه توپی بزرگتر باشد تا جایی برای رشد وجود داشته باشد. این قانون کلی تضمین می کند که گیاه با هر بار آبیاری به اندازه کافی تغذیه می شود. هر نوع کوچکتر، خطر آبیاری بیش از حد را  برای شما دارد و هر چقدر بزرگتر، گیاه شما را زیر آب قرار می دهد. هنگامی که ریشه ها از طریق سوراخ های زهکشی یا در بالای قسمت خاک شروع به رشد می کنند، زمان خرید یک  گلدان جدید است.

مطالب مرتبط: آموزش نحوه کاشت گل در گلدان

 

نحوه انتخاب گلدان: جنس

در حالی که گلدان های فضای باز دارای طیف گسترده ای از جنس هستند ، گلدان های داخل خانه تمایل به پلاستیک یا سرامیک دارند. مورد اول برای گیاهانی مناسب است که ممکن است آبیاری را فراموش کنید ، زیرا آنها رطوبت را بیشتر از گلدان های سرامیکی حفظ می کنند. بعلاوه  آنها معمولاً مقرون به صرفه تر و تمیزتر هستند. برعکس، گلدان های گیاهان سرامیکی متخلخل هستند و بنابراین می توانند به رطوبت اضافی خاک کمک کرده و به زهکشی کمک کنند. به همین ترتیب، آنها گزینه بهتری برای کسانی هستند که تمایل دارند گیاهان خانگی خود را بیش از حد آبیاری کنند.

انتخاب گلدان مناسب برای گل یا گیاه

 

نحوه انتخاب گلدان: رنگ

در حالی که در نهایت رنگ گلدان شما به خود شما بستگی دارد، بهتر است در دکوراسیون گیاهان داخلی رنگ گل و شاخ و برگ و زیبایی کلی خانه را در نظر بگیرید. به طور کلی، شما باید هر گلدان گیاه تزئینی هم مکمل گیاه شما و هم محیط اطراف آن باشد، نه اینکه بر آنها غلبه کند.

مدل و رنگ های مختلف گلدان ها

• خاک رس: قهوه ای کم رنگ و کلاسیک با الهام از تپه های شنی گرم.
• سنگ: خاکستری تمیز و خنک تقریباً سفید که از سنگ آهک الهام گرفته شده است.
• تخته سنگ: یک خاکستری آبی و خنک است که از آسمان طوفانی الهام گرفته شده است.
• نیلی: آبی عمیق و اشباع شده که از آب دریاچه میشیگان الهام گرفته شده است.
• زغال چوب: خاکستری تیره با الهام از سنگهای مرطوب رودخانه.

همچنین بخوانید: پیشگیری از آفت گیاهان آپارتمانی

 

امیدواریم این مطلب برای شما همراهان همیشگی گل فروشی  گل گندم، مفید واقع شده باشد. برای خرید انواع گل و گیاه بر روی خرید گل و گیاه آپارتمانی کلیک و دسته بندی های متنوع ما را مشاهده فرمایید.

 

همچنین بخوانید: نقش گیاهان در تصفیه هوا خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *