پرورش گل و گیاه در پارکینگ

پرورش گل و گیاه در پارکینگ

در اینجا چند نکته ارزشمند در مورد تبدیل فضای پارکینگ به یک باغ جذاب، کارآمد و سازنده آورده شده است. پس با ما همراه باشید با نکات پرورش گل و گیاه در پارکینگ.

روش پرورش گل و گیاه در پارکینگ

چه چیزی پارکینگ را به مکانی عالی برای انجام باغبانی خارج از فصل تبدیل کرده است؟ تقریباً همه کسانی که در یک خانه تک خانوادگی زندگی می کنند به پارکینگ دسترسی دارند و شما معمولاً فضای کمی اضافی دارید و یا فضای استفاده نشده ای که می توان آن را تبدیل به یک باغ کرد.

نزدیک خانه شما است و پناهگاه کافی دارد که می توانید بدون قرار گرفتن در معرض هوا کار کنید. به علاوه ، ما کیسه های نیمه پر خاک، ماله، گلدان های سفالی، بذرها و دستکش ها را در کجا ذخیره می کنیم؟ در پارکینگ.

 

مواردی که باید با یک پارکینگ باغ در نظر بگیرید

وقتی به ایجاد یک باغ پارکینگ فکر می کنید ، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید، فضا است. می توانید کاشت را به اندازه فضای کم انجام دهید.

چه بتوانید یک پارکینگ کامل را به یک گلخانه فعال تبدیل کنید، چه با یک میز و چند گلدان و سینی بکارید، می توانید برای هوای خنک خود یک مکان درست کنید.

همچنین باید در دسترس بودن نور خورشید، آب جاری و برق را در نظر بگیرید. سرانجام ، هنگامی که برنامه ای در ذهن دارید، باید تمام وسایل مورد نیاز برای تغییر فضا را لیست و جمع آوری کنید.

 

آیا می توانید در باغ پارکینگ از نور طبیعی کافی برخوردار شوید؟

ایده های روشنایی پارکینگ

اگر در پارکینگ خود پنجره ای دارید، می توانید گیاهان خود را طوری تنظیم کنید تا بیشترین نور طبیعی را بدست آورند. بسته به مقیاس پروژه، اگر قصد دارید کل پارکینگ را تغییر دهید دیوار سمت جنوبی دیواری است که برای نصب پنجره ها مناسب است.

در غیر این صورت ، امکان قرار دادن یک شی بازتابنده برای پرتاب بیشتر نور خورشید به سمت گیاهان نیز وجود دارد.

همچنین بخوانید: کاشت پرورش و نگهداری گل کاملیا

پرورش گل در پارکینگ

پرورش گل در پارکینگ

در مورد نورپردازی مصنوعی چطور؟

اگر پنجره های زیادی وجود ندارد، می توانید برای تشویق گیاهان سالم چند منبع نور مصنوعی نصب کنید. بسیاری از محصولات با رشد سریع وجود دارد و شما می توانید برخی از محصولات مناسب برای پروژه خود را انتخاب کنید.

سعی کنید آنها را آویزان کنید، چراغ ها را فقط در شب روشن کنید، به خصوص اگر گیاهان در طول روز از پنجره ها نور کمی می گیرند.

 

همچنین بخوانید: چگونه گل نرگس پرورش دهیم

 

چه گیاهانی را می توانید در پارکینگ پرورش دهید؟

شما برای شروع باغ پارکینگ خود بسیار هیجان زده هستید، اما مطمئن شوید که ابتدا کمی در مورد اینکه چه چیزی باید بکارید تحقیق می کنید. برخی از گیاهان وجود دارند که در دماهای خاص عملکرد بهتری دارند و یا در زمستان به حالت خوابیده و در بهار رشد خود را از سر میگیرند.

ریشه و محصولات زیرزمینی مانند هویج، سیر، چغندر و جعفری گزینه های خوبی برای رشد زمستان هستند. همچنین می توانید در پارکینگ خود کلم پیچ ، اسفناج ، و سایر سبزیجات برگ دار را پرورش دهید.

علاوه بر این، کلم بروکلی، مارچوبه، نخود فرنگی و جوانه بروکسل گزینه های مناسبی برای یک باغ پارکینگ است.

 

نکاتی برای باغبانی پارکینگ با آب و هوای سرد

با توجه به طرح کلی گیاهان برای رشد، باید نکاتی را برای سالم نگه داشتن گیاهان خود بدانید. درست مثل یک باغ معمولی، باید گیاهان کوچک و ضعیف را نازک کنید و فضای زیادی در بین بقیه بگذارید.

آفات ممکن است یک مشکل بزرگ نباشد، اما همیشه ایده خوبی است که چند گیاه دفع کننده آفات در بین گیاهان دیگر باشد و اگر گیاهان مریضی را مشاهده کردید. بلافاصله آنها را از بین ببرید تا مشکل به هیچ یک از گیاهان سالم شما سرایت نکند.

 

همچنین مطالعه کنید: نکاتی در مورد گیاه خرفه

 

راه اندازی یک فضای جذاب

روش های زیادی وجود دارد که می توانید باغ را برای دسترسی و زیبایی تنظیم کنید. بعضی از باغبان ها دوست دارند برای نگهداری گیاهان در گلدان ها از واحدهای قفسه بندی شده با رنگ روشن استفاده کنند.

همچنین می توانید ردیف های گلدان را روی میز قرار دهید، یا یک تخت بلند را در امتداد دیوار پارکینگ ایجاد کنید. سعی کنید یک تخته گل میخ پشت گیاهان نصب کنید تا وسایل و لوازم خود را آویزان کنید، یا یک قفسه گلدان را از بالای سر آویزان کنید.

یک گلدان بزرگ در نزدیکی مکان خوبی برای جمع آوری بذرها، پیازها و ابزار نیز ایجاد می کند. نورپردازی، ملحفه، وسایل ذخیره سازی و حتی روکش های میز همگی می توانند به فضای دلپذیر باغ پارکینگ کمک کنند.

 

ایجاد یک اثر گلخانه ای

در صورت تمایل می توانید برای ایجاد اثر گلخانه ای در گاراژ مقداری ورق پلاستیکی آویزان کنید. چه از کل ساختمان استفاده کنید و چه فقط از یک منطقه کوچک استفاده کنید، می توانید گیاهان را گرم و مرطوب نگه دارید.

اگر گیاهانی می روید که در دماهای گرم بهتر رشد می کنند، این یک روش عالی است. با این حال، در واقع می توانید در داخل هوا بیش از حد گرم شود، حتی اگر در خارج از آن بسیار سرد باشد، بنابراین مهم است که مراقب دما باشید و در صورت لزوم آن را تثبیت کنید.

اگر هوا بسیار گرم است، حتی می توانید قسمتی از لوله را برای استفاده  روی گیاهان خود در نظر بگیرید.

همچنین بخوانید: نقش گیاهان در تصفیه هوا خانه

پرورش گل در پارکینگ

پرورش گل در پارکینگ ، استفاده از لوله ها برای گرم نگه داشتن گیاهان

ثبات دما در باغ پارکینگ خود

برای اینکه بدانید آیا باید فضا را گرم یا سرد کنید، باید بهترین دما را برای انواع گیاهانی که انتخاب کرده اید دریابید و متناسب با آن تنظیم کنید.

هر فروشگاه های باغبانی باید دماسنج داشته باشند که بتوانید آن را در پارکینگ قرار دهید و به صورت دوره ای بررسی کنید. اگر اثر گلخانه ای فضا را برای گیاهان شما بیش از حد گرم می کند، برای جریان دادن به هوا لازم است یک فن نصب کنید.

به احتمال زیاد، اگر در منطقه ای از کشور با زمستان های سخت زندگی می کنید، باید فضای گرم را بیش از  سرما نگه دارید. برخی از لامپهای خورشیدی ارزان قیمت یا حتی یک بخاری کوچک فضایی گرم را میتواند ایجاد کند.

همچنین بخوانید: پیشگیری از آفت گیاهان آپارتمانی

 

شما می توانید با برخی لوازم اضافی و کمی دانش فنی، یک سیستم هیدروپونیک در باغ گاراژ خود ایجاد کنید. در واقع، این یک روش عالی برای رشد تولید در تمام سال در یک فضای کوچک است.

یک سیستم هیدروپونیک به جای محیط مبتنی بر خاک، برای رشد گیاهان از یک محیط پایه آب استفاده می کند. انواع مختلفی از سیستم های هیدروپونیک وجود دارد، اما یکی که برای مبتدی بسیار مناسب است ، روش آب کشت است.

در این روش، شما ریشه های گیاهان خود را در یک ظرف آب غوطه ور می کنید و در حالی که یک پمپ هوا اکسیژن لازم را به ریشه ها می رسانید، محلول رشد مواد مغذی را به آن اضافه می کنید.

روش آب کشت برای باغبانی هیدروپونیک یک روش عالی برای پرورش گیاهان است و در فضای باغ کوچک گاراژ شما به راحتی قابل دستیابی است.

اکنون که از ادامه مهارت های زراعی خود حتی پس از گذشت مدت طولانی از فصل کاشت هیجان زده شده اید، وقت آن است که این نکات را به کار بگیرید و باغ پارکینگ خود را ایجاد کنید.

برای مشاهده گل و گیاه های ما به صفحه اصلی گندم vip مراجعه و محصولات و دسته بندی های متنوع ما را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید: پرورش گل شقایق شرقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *