گیاه بنجامین

گیاه بنجامین

گیاه بنجامین (که به آن درخت فیکوس نیز می گویند) به عنوان یک درخت برگ سبز بزرگ و همیشه سبز در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند ، اما بیشتر اوقات به عنوان یک گیاه آپارتمانی در خانه ها و دفاتر رشد می کند و یکی از ویژگی های محبوب در محوطه سازی تجاری داخلی است. این یک درخت نادر است که تحمل خوبی برای شرایط نوری محدود در محیط های داخلی دارد.

بنجامین گیاهی زیبا با شاخه های باریک است که از یک تنه خاکستری روشن و با برگ های تیره و براق متراکم  قوس می گیرد. وقتی گیاهان در محیط آپارتمانی رشد می کنند ، به طور معمول هرس می شوند تا قد آنها در حدود 3 تا 6 فوت حفظ شود و گاهی تنه های آنها برای جذابیت تزئینی بافته می شود. در آب و هوای گرمسیری ، بنجامین  را می توان به عنوان درختان نمونه پرورش داد که ارتفاع آنها تا 60 فوت می رسد و گاهی اوقات آنها را به عنوان پرچین می کارند و هرس می کنند.

گیاه بنجامین یکی از بهترین گیاهان برای بهبود کیفیت هوا در فضای بسته است. این گیاه یکی از گیاهان معروفی است که به بالاترین میزان دفع سموم هوا مانند فرمالدئید ، بنزن ، و تری کلرواتیلن و تولوئن شهرت دارد. 

برای مشاهده گیاهان آپارتمانی دیگر اینجا کلیک کنید.

نام گیاه شناسی Ficus benjamina
نام عمومیانجیر گریه ، درخت فیکوس ، انجیر بنجامین
نوع گیاهدرخت همیشه سبز به صورت گیاهان آپارتمانی رشد می کند
اندازه بالغ 3 تا 6 فوت قد در داخل خانه ؛ تا 60 فوت قد در فضای باز
قرار گرفتن در معرض نور خورشیدخورشید فیلتر شده و درخشان
نوع خاکخاک گلدان غنی ، با زهکشی سریع
pH خاکاسیدی ، خنثی تا اسیدی
زمان گلدهیبه ندرت در فضای داخلی شکوفا می شود
رنگ گل N / A
مناطق مقاومتیدر فضای باز در مناطق 10 و 11 (USDA) رشد می کند
مناطق بومی آسیا ، استرالیا
سمی بودنغیر سمی است

گیاه بنجامین

نحوه مراقبت از گیاه بنجامین
گیاه بنجامین یا انجیر گریان به راحتی در داخل خانه و در گلدان پر از مخلوط گلدان بر پایه خاک رشد می کند و در نور غیر مستقیم و روشن یا مناطق آفتابی قرار دارد که سایه بعد از ظهر دارند. باید در طول فصل رشد به طور منظم آبیاری شود اما از پاییز تا اواخر زمستان بعد از خشک شدن خاک آبیاری کنید. بعد از آخرین تاریخ سرما در بهار ، انجیرهای گریان را می توان برای تابستان در فضای باز آورد و پس از سرد شدن هوا دوباره به داخل خانه بازگرداند. ریزش برگ ، گاهی نشانگر آفت زدگی توسط آفات رایج ، از جمله شته ، شاخک های پوستی ، مقیاس و کنه های عنکبوتی است.
نور مورد نیاز
انجیر گریان به یک اتاق روشن با نور غیرمستقیم فراوان و حتی شاید کمی آفتاب مستقیم صبح نیاز دارد. در زیستگاه بومی آن ، غالباً در شرایط نیمه سایه کاشته می شود ، اما در داخل خانه برای رشد به نور خوبی احتیاج دارد. این گیاه دوست ندارد جا به جا شود و در صورت انجام این کار ممکن است برگها را رها کند. مهم است که شما یک نقطه خوب و روشن برای آن پیدا کنید و آن را در آنجا نگه دارید.
خاک
هر خاک گلدان خوب و با زهکشی سریع مناسب است ، انجیر گریان به خاکی نیاز ندارد که دارای مواد مغذی یا مواد آلی باشد. در صورت گلدان سازی مجدد ، از خاک گلدان پایه ای خاک حاوی پرلیت ، شن و ورمیکولیت برای بهبود زهکشی استفاده کنید.
آب
گیاه را مرتباً مرطوب نگه دارید ، اما اجازه ندهید که در آب بنشیند در غیر اینصورت باعث ریزش برگها و پوسیدگی ریشه می شود. در محیط بومی خود ، گیاهان به طور معمول در ابتدای فصل خشک برگ می ریزند ، که باعث می شود آنها به شدت به تغییر رطوبت حساس شوند. اطمینان حاصل کنید که برنامه آبیاری شما سازگار است. آبیاری فیکوس بنجامین در بهار و تابستان باید در حد متوسط اما در زمستان به مقدار کم انجام شود. در بهار و تابستان ، آب را بریزید تا زمانی که ببینید از سوراخ های زهکشی در انتهای گلدان فیکوس خارج می شود. سپس آبیاری بعدی را بعد از چند اینچ خشک شدن سطح خاک انجام دهید.
دما
درختان بنجامین فیکوس با دمای شبانه بین 65 تا 70 درجه فارنهایت (18 تا 21 درجه سانتی گراد) و دمای روز بین 75 تا 85 درجه فارنهایت(23 تا 29 درجه سانتی گراد) بهترین عملکرد را دارند. تنظیم ترموستات خود را برای تنظیم نوسانات دما در خانه خود در نظر بگیرید. در تابستان از تهویه مطبوع سنگین استفاده نکنید ، زیرا اگر دمای داخل خانه به زیر 70 درجه فارنهایت برسد انجیر گریان دچار مشکل خواهد شد. انجیرهای گریان به عنوان بومی مناطق گرمسیری رطوبت بالا را ترجیح می دهند. رطوبت نسبی پایین می تواند باعث برگهایی خشک و کوچک شود . استفاده از یک دستگاه رطوبت ساز را برای تنظیم میزان رطوبت در خانه خود در نظر بگیرید. خاک را در اطراف پایه درخت خود مرطوب نگه دارید و برای جلوگیری از خشک شدن آن ، گاهی برگ های درخت را آب پاچ کنید.
کود
این گیاهان فیدرهای سنگینی هستند و در کل فصل رشد به کود زیادی احتیاج دارند. در ابتدای فصل رشد با گلوله های آهسته آن را تغذیه کنید. کود دهی ماهیانه در بهار و تابستان و هر دو ماه یک بار در پاییز و زمستان برای آنها مناسب است. اگر گیاه شما با وجود داشتن نور مناسب ، دما ، رطوبت و سطح کود ، در حال ریزش برگ است ، سعی کنید با کمی منیزیم و منگنز مکمل کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *