نگهداری از گلدان بنجامین

نگهداری از گلدان بنجامین

گلدان بنجامین

گلدان بنجامین یکی از محبوب ترین گیاهان خانگی است و نیاز به نگهداری زیادی ندارد و در صورت تأمین نیازهای اساسی به راحتی مدت ها خانه شما را سبز نگه میدارد.

گیاه بنجامین هنگام برش شیره ای تولید می کند که می تواند باعث تحریک پوست برای افراد حساس شود. همچنین اگر بلعیده شود، سمی ملایم است و باعث ناراحتی معده و استفراغ می شود. نکته ای که باید در صورت داشتن کودکان کنجکاو یا حیوانات خانگی در خاطر داشته باشید.

 

نگهداری از گیاه و گلدان بنجامین

گیاه بنجامین Ficus در دمای گرم و رطوبت بالا و نور شدید تا متوسط ​​رشد می کند. آنها برگ های تزیینی بسیار خوبی برای دکوراسیون منزل شما هستند.

همه گونه های بنجامین یا Ficus نیازهای اساسی مشابه دارند:

نور: روشن تا متوسط. برای ثابت نگه داشتن رشد، گیاه را هفتگی بچرخانید.

آب: ترجیح میدهد کمی خشک باشد (اما هرگز اجازه ندهید پژمرده شود). قبل از آبیاری کامل اجازه دهید 1-2 اینچ قسمت بالای خاک خشک شود. گاهاً سوراخ های زهکشی زیرین را بررسی کنید تا مطمئن شوید خاک پایین گلدان به طور مداوم غرقاب نمی شود حتی اگر قسمت بالایی خشک شود (این باعث از بین رفتن ریشه های پایین می شود).

کود: در اواخر بهار و تابستان در طی رشد فعال، کود مایع خورده یا از Osmocote برای فصل استفاده کنید.

دما: بین 55F و 85F.

 

تعویض گلدان و هرس بنجامین

گلدان بنجامین از اینکه جای آنها تنگ باشد استقبال میکنند و بدشان نمی آید. تعویض گلدان فقط در مواقعی که آبیاری آن دشوار باشد لازم است و باید در بهار انجام شود. هنگام تعویض گلدان ریشه های پیچ خورده را دقیقاً به همان روشی که است بررسی و شل کنید و مجدداً با یک خاک گلدان مرغوب آن را مخلوط کنید.

آفات: Mealy bug و scale یا مقیاس در شرایط خشک می تواند یک مشکل باشد. با هر گونه سموم دفع آفات گیاهان خانگی درمان کنید. با توجه به اندازه بنجامین، تکرار درمان اغلب لازم است.

 

همچنین بخوانید: نگهداری از گلدان رزماری

 

بنجامین با ساقه بافته شده | نگهداری از گلدان بنجامین

نگهداری از بنجامین

نور: نور روشن، اگر نور خیلی کم باشد، گلدان بنجامین ممکن است اکثر برگ های آن بریزد و چند برگ در انتهای شاخه ها بماند.

آب: قبل از آبیاری کامل اجازه دهید قسمت بالای خاک خشک شود. اجازه ندهید برای مدت طولانی در بشقاب آب بنشینید. ممکن است تفاوت قابل توجهی بین میزان آب مورد نیاز در تابستان در مقابل زمستان وجود داشته باشد.

تعویض گلدان: بنجامین گیاه مقاومی است، اما ریزش برگ ها اگر بعد از تعویض گلدان اتفاق بیفتد طبیعی است.

اندازه را می توان با هرس منظم حفظ کرد، ترجیحاً در اوایل بهار انجام میشود تا تابستان رشد مجدد داشته باشد. هرس سخت (کاهش به نصف) می تواند انجام شود و Ficus به خوبی بهبود می یابد.

بنجامین عادت دمدمی مزاجی دارد که وقتی محیط تغییر می کند برگ ها ریزش میکنند، بنابراین مطمئن باشید پس از آوردن گلدان به خانه (یا داخل به بیرون، پس ازتعویض گلدان…) ریزش برگ ها طبیعی است. معمولاً فقط حدود یک سوم تا نیمی از برگها ریخته می شوند و دوباره رشد می کنند. اگر درصد بیشتری از برگها به طور ناگهانی ریخت، به محیط (آب، دما، نور، رطوبت) نگاهی بیندازید و هر چیزی را که ممکن است مشکل ساز شود تنظیم کنید.

همچنین بخوانید: کاشت و رشد انواع گیاه بنجامین

 

Ficus benjamina درختی بسیار بزرگ در طبیعت است

 

فیکوس یا بنجامین در هنگام تابستان در فضای باز رشد می کند و در حالی که آنها می توانند آفتاب کامل را برای بخشی از روز تحمل کنند. بسیار مهم است که به تدریج به شرایط آفتابی بروید، در غیر این صورت برگ ها آفتاب سوختگی می شوند (به نظر می رسد سفید شدن برگ ها باشد) و می ریزند. انتقال را با شروع در سایه کامل، سپس هر 3 تا 5 روز، انتقال به سایه روشن تر، سپس خورشید فیلتر شده، سپس چند ساعت آفتاب صبحگاهی و غیره انتقال دهید.

همچنین بخوانید: معرفی 9 گل سفید برتر برای گلدان

 

گونه های دیگر بنجامین

بنجامین یا برگ موز، Ficus maclellandii ‘Alii’

از نظر عادت و مراقبت بسیار شبیه F. benjamina، دارای برگهای ضخیم و بسیار کشیده است. احتمال ریزش برگ بسیار کمتر است. تغییرات شدید نور یا درجه حرارت باعث ریزش برگ می شود.

 

بنجامین کمانچه، Ficus lyrata

فیکوس لیراتا

 

نور: نور روشن تا حدی خورشید مستقیم. برگهای بزرگ را با پاک کردن آرام با پارچه مرطوب، از گرد و غبار پاک کنید.

آب: بنجامین کمانچه به آبیاری زیاد حساس است. اطمینان حاصل کنید که بین آبیاری خاک خشک شود.

کود: به کود زیادی احتیاج ندارد. در تابستان با کود رقیق (1/2 قدرت) ماهانه تغذیه کنید.

بنجامین کمانچه با رشد نسبتاً کمی برگ روی گیاه، رشد کند دارد. بنابراین، جلوگیری از آسیب رساندن به آن برگها مهم است. رطوبت کم، دمای پایین و آبیاری کم یا زیاد باعث قهوه ای شدن لبه های برگ می شود.

 

Rubber tree, Ficus elastica

Ficus elastica، فرم برگ قرمز

نور: روشن تا متوسط ​​کم و از آفتاب مستقیم جلوگیری می کند. برگهای بزرگ و ضخیم  به طور مرتب پاک می شوند و بیشترین نور را جذب می کنند.

آب: این درخت بنجامین به آبیاری زیاد حساس است. اطمینان حاصل کنید که بین آبیاری خاک خشک میشود.

تعویض گلدان و هرس: این درختان تحمل جای تنگ را دارند. انتقال مجدد فقط در مواقعی که آبیاری آن دشوار باشد لازم است.

دمای مناسب: سرما می تواند باعث ریزش آن شود. از دمای زیر 55 درجه فارنهایت خودداری کنید.

ساقه های درختان می توانند نسبتاً نرم باقی بمانند (می توان گفت لاستیکی …) حتی وقتی گیاه رشد می کند، برای قائم نگه داشتن ساقه نیاز به لکه دار است.

 

خرید گل آنلاین از گندم vip

ما در مجموعه گندم vip با خرید گل آنلاین در خدمت شما دوستداران گل و گیاه هستیم. علاوه بر گیاهان آپارتمانی و گلدان های زیبا می توانید از ما برای خرید انواع رز جاودان، دسته گل، سبدگل، باکس گل، تاج گل ترحیم و تاج گل تبریک را سفارش دهید. ارسال در سراسر تهران رایگان انجام می شود.

سفارش خود را ثبت کنید و تجربه ایی لذت بخش را حس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *