نگهداری از گلدان رزماری

نگهداری از گلدان رزماری

گل رزماری

رزماری (Rosmarinus officinalis) یک گیاه آشپزخانه ای خوش طعم با عطر و طعم تند و برگهای جذاب همانند سوزن است. نگهداری از گلدان رزماری به طرز شگفت آوری ساده است و می توانید از آن به عنوان گیاهان دارویی و یا برای طعم و تنوع به تعدادی از غذاهای آشپزی استفاده کنید. گیاه رز ماری یک گیاه آپارتمانی زیبا و پرفایده است که نگهداری از آن بسیار راحت است. برای راهنمایی در مورد نگهداری از گلدان رزماری ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

 

کاشت رزماری در گلدان

رزماری در گلدان به مخلوط گلدان تجاری با کیفیت خوب و با موادی مانند پوست کاج ریز یا پیت ماس ​​با ورمیکولیت یا پرلیت نیاز دارد.

پرورش رزماری در گلدان با قطر حداقل 12 اینچ (30 سانتی متر) نیاز است تا فضای کافی برای رشد و گسترش ریشه ها فراهم شود. مطمئن باشید که این گلدان دارای یک سوراخ زهکشی است زیرا گل رز ماری که در گلدان پرورش داده می شود، در خاکی مرطوب و با زهکشی ضعیف پوسیده می شود.

 

همچنین بخوانید: گل مناسب برای بالکن جنوبی

ساده ترین راه برای پرورش رزماری در گلدان شروع نهال گیاه از یک گل فروشی است، زیرا رشد گل رزماری از بذر دشوار است. گل رز ماری را در همان عمقی که در گلدان کاشته شده بکارید زیرا کاشت خیلی عمیق ممکن است گیاه را خفه کند.

رزماری یک گیاه مدیترانه ای است که در مکانی آفتابی در ایوان یا پاسیوی شما رشد می کند. با این حال، گل رز ماری سرد نیست اگر در آب و هوایی با زمستان های سرد زندگی می کنید، گیاه را قبل از اولین سرما در پاییز به داخل خانه ببرید.

 

نگهداری از گلدان گل رز ماری

نگهداری از گلدان گل رز ماری

 

اگر ترجیح می دهید رزماری در آپارتمان رشد نکند، می توانید گیاه را بصورت یک ساله پرورش دهید و هر بهار با گیاه جدید رزماری شروع کنید. نگهداری از گلدان رزماری به اندازه کافی آسان است.

 

آبیاری گلدان رزماری

آبیاری مناسب، کلید رشد گیاهان گلدان رزماری است و بهترین راه برای تعیین نیاز گیاه به آب، قرار دادن انگشت خود در خاک است. اگر 1 تا 2 اینچ (3-5 سانتی متر) بالای خاک احساس خشکی کرد، زمان آبیاری است. گیاه را عمیق آبیاری کنید، سپس بگذارید گلدان آزادانه تخلیه شود و هرگز اجازه ندهید گلدان در آب بایستد، مراقب باشید زیرا آبیاری بیش از حد معمول ترین دلیل زنده نماندن گیاهان رزماری در گلدان است.

 

مطالب مرتبط : 8 گیاه مناسب برای اتاق خواب شما و دلیل آن

 

کود مورد نیاز برای گیاه رزماری

رزماری در گلدان ها به طور معمول به کود نیاز ندارد، اما اگر گیاه به نظر رسد سبز کم رنگ است یا رشد آن کم است. می توانید از یک کود خشک یا محلول رقیق کود مایع محلول در آب استفاده کنید. باز هم مراقب باشید زیرا کود زیاد ممکن است به گیاه آسیب برساند. کود کم همیشه همیشه از مقدار زیاد بهتر است.

همیشه بلافاصله پس از استفاده از کود، رزماری را آبیاری کنید. حتماً کود را به خاک گلدان – نه برگها – بمالید. حفظ گیاهان رزماری در زمستان می تواند مشکل باشد. اگر تصمیم دارید گیاه خود را در زمستان به داخل خانه بیاورید. به مکانی روشن نیاز دارد. طاقچه آفتابی مکان خوبی است به شرطی که گیاه در اثر هوای سرد، یخ نزند و سردش نشود. اطمینان حاصل کنید که گیاه گردش هوای خوبی دارد و مملو از گیاهان دیگر نیست. مراقب باشید بیش از حد آب ندهید.

 

در گلفروشی اینترنتی گندم vip با ارسال انواع گل و گیاه در خدمت شما عزیزان هستیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خرید گل حتما با ما تماس بگیرید. دسته بندی های سایت از جمله تاج گل، دسته گل، رز جاودان و… را مشاهده نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *