چگونه گل های رز جولیا را پرورش دهیم؟

گل رز جولیا کودک

گل رز جولیا کودک به دلیل شکوفه های شاداب و رایحه شیرین معروف است. این یک نوع گل رز کوچکتر است و اغلب در گلدان پرورش می یابد. شکوفه های دو اینچ تا سه اینچی آن زرد نرم و پر از گلبرگ است.

گل رز جولیا کودک گونه ای از فلوریبوندا است، به این معنی که گلهای فراوانی را در خوشه های خود تولید می کند. شاخ و برگ سبز عمیق و چرمی تضاد زیبایی را در برابر گل های رز زرد ایجاد می کند.

نام عمومی این گیاه در سال 2004 در ایالات متحده آمریکا توسعه یافت و توسط Weeks Roses به بازار معرفی شد. از سرآشپز معروف (Julia Child) است که شخصاً این گل سرخ را برای خود  انتخاب کرد. این شکوفه های چشم نواز، زنبورها، پروانه ها و پرندگان را به خود جلب می کند و گل های بریده عالی ایجاد می کند.

همچنین بخوانید: چگونه گل رز هفت رنگ ایجاد کنیم

نام گیاه شناسی  رز “Julia Child”
نام مشترک  گل رز جولیا کودک
نوع گیاه  چند ساله
اندازه بالغ  2-3 فوت قد، عرض 2-3 فوت
نیاز به آفتاب  کامل تا سایه جزئی
نوع خاک  لومی، شنی، سفالی، مرطوب اما خوب زهکشی شده باشد
pH خاک  اسیدی
زمان شکوفه  بهار، تابستان، پاییز
رنگ گل  زرد
مناطق مقاومت  6-9، ایالات متحده آمریکا
منطقه بومی  آمریکای شمالی
سمی بودن  غیر سمی است

 

نگهداری از گل رز جولیا

گل رز جولیا کودک نیاز به نگهداری کم و مقاوم در برابر بیماری است. اندازه جمع و جور آن باعث می شود که این گل رز تقریباً در هر جایی از باغ گرفته تا گلدان کاشته شود.

خاک با زهکشی خوب و تخلیه آن مهم است، زیرا گل رز جولیا چایلد نوشیدنی زیادی را دوست دارد اما خاک خیس را دوست ندارد. قرار دادن این گل های رز در منطقه ای با گردش هوا مناسب به سالم ماندن و عاری از بیماری های مرتبط با رطوبت کمک می کند. این نوع اغلب گرفتار آفات نمی شود.

همچنین بخوانید: گل رز پارک ‌لند

گل رز جولیا

 

مطالب مرتبط: زیباترین گلهای جهان را بشناسید+عکس

رنگ گل رز جولیا

گل جولیا چایلد آفتاب زیادی را دوست دارد و با دریافت 6-8 ساعت در معرض آفتاب هر روز رشد می کند. آفتاب صبحگاهی بهترین است، زیرا این امر باعث می شود گیاه در اوایل روز خشک شود و به شما کمک می کند تا از شرایط مرطوب مورد علاقه قارچ یا بیماری جلوگیری کنید.

 

خاک مناسب گل رز جولیا

خاک با زهکشی خوب برای گل های رز مهم کلیدی است. گل رز جولیا خاک مرطوب را دوست دارد اما هرگز خاک خیس را دوست ندارد. pH خاک کمی اسیدی را ترجیح می دهد و می تواند طیف گسترده ای از انواع خاک از جمله ماسه، خاک رس و لومی را تحمل کند.

 

آب مناسب گل رز جولیا

آب کافی باعث حفظ سلامتی و شکوفایی این گل های رز خواهد شد. هنگام آبیاری، به طور کامل و عمیق آبیاری کنید. اما مطمئن شوید که خاک به خوبی تخلیه می شود تا گل رز در آب ننشیند. پس از خشک شدن خاک دوباره آب دهید. ممکن است هفته ای یکبار آبیاری کنید اما این به موقعیت و شرایط آب و هوایی شما بستگی دارد.

هنگام آبیاری گل های رز جولیا، بهتر است صبح زیاد آبیاری کنید تا خاک قبل از شب تخلیه شود. خاک مرطوب در طول شب ممکن است احتمال بروز مشکلات قارچ یا بیماری را افزایش دهد.

همچنین مطالعه کنید: نگهداری از گل رز در تابستان

 

دما و رطوبت گل های رز جولیا

گل های رز جولیا کودک در برابر گرما و سرما مقاوم هستند و می توانند در دمای سرد زمستان را رد کنند. آنها رطوبت متوسط ​​را ترجیح می دهند، زیرا رطوبت بالا می تواند منجر به مشکلات قارچی یا بیماری شود.

کود

از آنجا که این گل ها به طور مداوم شکوفا هستند. تأمین مواد مغذی اضافی با کود مناسب و متعادل به شما کمک می کند. شکوفه های سالم و فراوان را تضمین کنید. از اوایل بهار هنگامی که برگها شروع به ظهور می کنند شروع کنید. برای تشویق شکوفه های سالم، اوایل تابستان دوباره غذا دهید.

بسته به موقعیت مکانی و طول فصل رشد، ممکن است بخواهید بار دیگر در اواسط تابستان کود دهید. کود دادن را در اواخر تابستان متوقف کنید.

آیا جولیا کودک گل رز سمی است؟

گل رز جولیا چایلد برای انسان و حیوانات سمی نیست. با این حال ، مصرف مقادیر زیاد می تواند باعث ناراحتی معده یا ناراحتی دستگاه گوارش شود. خارهای گل رز ممکن است باعث آسیب به دهان یا پنجه حیوان خانگی شود، بنابراین حیوانات را از باغ گل رز دور نگه دارید!

هرس گل رز کودک جولیا

هرس سنگین گل رز فلوئورباوندا بهتر است قبل از ظهور برگها در اوایل بهار انجام شود. شاخه های مرده یا آسیب دیده را برش دهید. از آنجا که این نوع گل رز رشد فراوانی دارد، در از بین بردن هر شاخه ای که ضعیف به نظر می رسد مردد باشید. با شاخه های هرس که با هم تداخل دارند، بوته گل رز خود را شکل دهید.

پس از شکل گرفتن بوته گل رز، حدود یک سوم شاخه های باقیمانده را اصلاح کنید تا رشد سالم و جدیدی را ترغیب کند. ممکن است بخواهید بوته را در تمام طول فصل رشد هرس کنید تا شکل آن حفظ شود.

 

آبیاری گلدان رز جولیا

گل های رز جولیا چایلد به دلیل اندازه جمع و جورشان برای گلدان  فوق العاده هستند. حتما گلدانی را انتخاب کنید که دارای سوراخ های زهکشی زیادی باشد زیرا این گیاهان به خیسی بیش از حد حساس هستند. گل های رز گلدانی به آبیاری مکرر احتیاج دارند و باعث می شود زهکشی مناسب بسیار مهم باشد. وقتی خاک شروع به خشک شدن کرد، کاملاً آبیاری کنید تا کل گلدان ریشه خیس بخورد، سپس اجازه دهید تمام آب اضافی از گلدان خارج شود.

گل های رز جولیا کودک در گلدان های بزرگ پاسیو به خوبی عمل می کنند و از فضای کافی برای رشد ریشه ها لذت می برند. اگر بوته گل رز از گلدان بالاتر رفت ، گل رز را به آرامی از گلدان شل کرده و به گلدان بزرگتری منتقل کنید. خاک را قبل از پر کردن با کمپوست یا کود اصلاح کنید. اوایل بهار بهترین زمان برای تعویض گلدان گل رز است.

همچنین بخوانید: درباره گل رز بیشتر بدانیم

گل رز جولیا

 

زمستان گذرانی جولیا کودک گل رز

یک لایه سنگین مالچ را دور پایه این گیاه بزنید تا از سرما محافظت شود. این لایه را در اوایل بهار بردارید، بقایای گیاهان مرده را حتما پاک کنید.

کلیک کنید برای خرید گیاهان آپارتمانی از سایت گندم vip همچنین اگر به گل رز و هدیه دادن گل رز به عزیزانتان علاقه مندید از دسته بندی رز جاودان بازدید نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *